Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló eltartása (otthon,...

Egy ló eltartása (otthon, intálóba) mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Átlagba kb 50 ezer,kivéve ha megtudod magadnak termelni a szénát és a zabot,akkor olcsóbb,én is idén akarok lucernát termeszteni :) persze lehet több ha pl beteg a paci stb
2015. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=otthon&kateg..


Otthon 50e? Ne hülyéskedj már. :) Ha kiváló első osztályú szénát adsz elé pocsékolva, akkor sem kerül 50be. Ennyiért már egész tűrhető bértartások mennek.

Ha van némi üzleti érzéke az embernek és jókor vesz jó minőséget fele ennyiért kijössz.

2015. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Egy bala szena 5000-12.000 ft korul mozog. Videken olcsobb.


gondolom te magad fondozod a lovat. Akkor nem kell lovasz.


kell kormolni a lovat vagy ha nagyon gyenge rossz "minőségű" a patája akkor parkolni is. 6-8 hetetnte. A kormoles kb 3000-5000 korul van. A parkolás az dragabb 3-4 ezerrel. De Ugye benne van hogy melyik Kovacs csinalja es hogy hany labra vasalja a lovat. (telen eleg 2 Havonta kormolni mert olyankor lassabban no a pata) (ezt csak olvastam.) a patkó telen hóban nem a legjobb...(csúszik). Meg bele fagy a ho amitől a lo kis labdacskakon lépked es ki mehet a bokaja. Ha mégis patkoltatod akkor rakass ra hokivetot (800ft)


fel évente kell neki a két kotelezo oltasa. Nem tudom talán a 2 együtt 15.000 korul lehet.


ezen kívül nem art ha van patazsirod otthon mert sokat tud segíteni a patan.


bármikor bejöhet egy kisebb állatorvosi problema... Vagy nagyobb... (isten ne adja).

a kólikás műtétet is meg lehet előzni csak figyelmesbek kell lenni. Es nem kell muteni. De állatorvost hivni igen.(nem részletezem hogyan kell ...)


van e edződ? Mert a maganedzo kb 5000ft \alkalom.


fugg a lo fajtájától is az ár.

telen ajánlatos neki különféle vitaminokat adni. Vagy zabot, abrakot.


milyen falytaju a lo?


jaa es a lo nem lesz igazán boldog egyedul. Kene melle minimum egy kecske vagy shetlandi vagy Bárány. De a legjobb lenne egy shetlandi.

2015. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kajája plusz az alomszalma nagyjából 15-20 ezerből jön ki, ha veszed, ha termeled akkor olcsóbban. Ehhez jönnek az előbbiekben említett járulékos költségek, körmölés, oltások stb., ha a ló nem lesz beteg és 2 havonta körmölteted, évente oltatod, fél évente féreghajtózod, akkor az kb. (durván számolva) plusz 50 ezer Ft, ezt leosztod 12 hónap átlagra, akkor kapsz havi 4-5 ezer Ft közötti összeget. Add hozzá a kaja árához, akkor látod, hogy a lovad tartása mindennel együtt kijön havi 20-25 ezer Ft-ból. Természetesen beteg lehet, akkor az plusz költség, de ezzel akárhol tartod azt a lovat, úgyis számolni kell. Szerencsés eseten évekig nem kell állatorvos, mert semmi baja a lónak.

Nagy legelőn, saját termesztésű takarmányon tartva 10 ezer megállítja a lótartást havonta. Mielőtt még bárki belekötne: 23 saját lovam van jelenleg, de volt már ennél jóval több is az évek folyamán. 30 éve kezdtem lovagolni,20 éve vannak sajátjaim, tudom miről beszélek.

2015. febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!