Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet úgy lovasoktatást...

Lehet úgy lovasoktatást vállalni hogy nincs engedélyünk és csak 2-3 lovunk van?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

lehetni lehet ugyan, de full törvénytelen. min. 5 vizsgázott ló kell hozzá, vállalkozás, oktatói papír miegymás.


feketén csinálhatod, sokan csinálják, de kockázatos, nem ajánlom...

2015. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyel több vagy kevesebb már mit számít?! Lehet csinálni, a legtöbb így fut sajnos. Senki sem ellenőrzi őket, minimális a lebukási esély.

Nagyobb az esélye, hogy azért jelentenek fel, mert olyan szolgáltatásért fogadsz el pénzt, amit nem végezhetnél.

2015. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám. Mint ahogy előttem írták legalább 5 vizsgáztatott ló kell, illetve lovasoktatáshoz papír, megfelelő pálya, infrastruktúra. Ezenfelül ugye számlaképesnek is lenni kell.

Szerintem nem éri meg így csinálni, mert ha valami jóakaró feljelent titeket a NAV-nál, akkor fizethetitek a több százezres bírságot.

Maximum a szomszéd kislányokat lehetne lovagoltatni, jelképes összegért, de az is rizikós, mert a szülőnek hiába mondod el, hogy ne híresztelje, a gyerekek úgyis csacsognának.

2015. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem,gyakorlatban meg legtöbb így csinálja,ezért sem éri meg egy valag pénzért lerakni. A ló meg aztán a legkevesebb,sokan nem is a saját lovaikon oktatnak,aztán azoknak a lovaknak sincs semmi vizsgájuk. Viszont röhej h tedd le 250 ezerért ezt a hülye vizsgát,2000 ért oktatsz mondjuk,közben akinek meg nincs vizsgája az is ugyanezt a lovét megkapja gond nélkül.
2015. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!