Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kéne elkezdeni a...

Hogyan kéne elkezdeni a díjugratást? Díjugrató szövetségben szeretném. Hol vannak ilyen szövetségek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Nagyon szeretnék díjugratásban majd egyszer versenyezni.Anyuékkal úgy beszéltem meg, hogy először szövetségben iskolalóval kezdem és ha jó megy akkor kapok lovat. Mind a három jármódban biztonságosan megyek, már ugrattam is és terepre is rendszeresen járok. Az edzőm szerint tehetséges vagyok benne.(nem menősködésből írom) Hol vannak ilyen szövetségek?(esetleg Vác közelében)? Iskolalóval lehet kezdeni a versenyzést?(csak háziversenyeken). Előre is köszönöm a válaszokat :) 12/L

#lovaglás #díjugratás #díjugrató szövetség
2015. febr. 25. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is tedd le a REVE et azaz rajtengedély vizsgát ,mert anélkül nem mehetsz hivatalos versenyen. Iskolaló önmagában nem probléma ,nincs megtiltva ha papírjai rendben vannak,inkább a képzettsége az ami számít,egy iskolaló meg nem mindig elég képzett. Lovardákon belül vannak versenyzők és vannak általában egyesületek és azon belül indulnak. De amíg nincs rajtengedélyed felesleges távlati dolgokba belemenni.
2015. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2015. febr. 25. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló! Igen fontos a REV, csk hogy azt letegye, ahhoz már egy Egyesület regisztrált tagjának kell lennie,kell egy sportorvosi és egy hivatalos edzői igazolás is.

Szóval először egy lovas sportegyesületet kell szerezned.

[link] Olyat keress, amelyiknek az adott évre már be van fizetve a licensze. (mellesleg ennél jóval több egyesület van, de az MLSZ honlapján csak ezeket találtam).


Szóval először meg kell találnod az egyesületed, akinek a színeiben versenyezni fogsz. Érdemes többet is felkeresni, hogy hol mik a feltételek, adnak-e alád lovat és hasonló dolgok, pl kell-e pluszban fizetned érte, aztán lószállítás miegyás költségei hogy oszlanak el.


Remélem azért tisztában vagytok a szüleiddel azzal, hogy a versenyzés nem olcsó dolog, ha van lovad, ha nincs egy-egy verseny nap akár 15-20 ezer Ft is lehet alsóhangon.

A másik az, hogy nem mindenki úgy kezdi, hogy egyből a dobogón köt ki, szóval lesznek csalódások, még a profik közt is van, aki nem ér végig a pályán. Erre a szüleidet is fel kell készíteni, mert láttam olyan apukát, aki úgy lehordta a kb veled egykorú csemetéjét élete 3. vagy 4. versenyén, hogy még a lovaglástól is elvette a kedvét, mindezt azért, mert 20 lovasból a 16. lett.

2015. febr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szövetségek nincsenek, egy Lovasszövetség létezik, azon belül van díjugrató szakág. Ennek a szövetségnek úgy lehetsz tagja, ha egy náluk regisztrált egyesület tagja vagy. Ezek után szükséged van egy regisztrált edzőre, s már le is teheted a rajtengedély vizsgát. Ennek a vizsgának birtokában tudsz versenyeken indulni.

Az, hogy találsz-e olyan egyesületet, amelyik lovat biztosít neked a versenyzéshez, nem túl sok ilyen van. Az emberek döntő többsége saját lóval versenyzik. Esetleg olyat lehet találni, hogy egy magasabb kategóriában versenyző valaki a már idősebb lovát, aki még egészséges, de magasabb kategóriára már nem alkalmas, odaadja versenyzésre. Ez esetben valószínűleg te fizeted a ló minden költségét, beleértve a tartását, körmölését stb. plusz a versenyköltségeket. Általában ilyenkor a tulaj irányítása, vagy az általa jóváhagyott edző irányítása mellett dolgozhatsz a lóval. Nem feltétlenül jöttök ki jobban anyagilag, mint saját ló esetében, inkább csak a ló vételárát spóroljátok meg vele, hiszen amúgy minden költségét jó eséllyel nektek kell állni.

2015. febr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. febr. 26. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

"Az edzőm szerint ..." Tehát van edződ. Akkor miért nem tőle kérdezed, és miért nem vele beszéled meg a gondjaidat? Ha valóban edző, minden itt feltett kérdésedre tud válaszolni! Ha tényleg annyira tehetséges vagy, az edződ miért nem segít? Az, hogy te az anyudékkal megbeszélted, hogy egyesületi lovon fogsz kezdeni, az ég-világon semmit nem jelent. Az egyesületek eljuttatják iskolalovon a tanulót addig, hogy versenyen indulhasson, talán még egy rajtengedélyvizsga is belefér, aztán megvetetik a saját lovat, amivel versenyeken indulhat. Az egyesületeknek nem célja az, hogy versenyzésre alkalmas lovakat tartson a kezdő lovasok számára. Ez a megoldás tiszta ráfizetés lenne a lovarda, egyesület számára, tudok olyan helyről, ahol bérelni lehet lovat versenyzés céljára, éves viszonylatban, de nem egy olcsóbb megoldás. Nem akarlak elkeseríteni, de mindez hiú ábránd részetekről! Mit értesz az alatt, hogy jól megy? Folyamatosan megnyersz minden versenyt, amelyeken elindulsz, vagy bekerülsz az első ötbe, tízbe, húszba, mindezekre semmi garancia nincs. Ezt a versenyzés elkezdése előtt felejtsd el, ez még a nagyoknak sem jön össze! Ahhoz, hogy elmondhasd magadról, jó versenyző vagy, éveket kell versenyezni, eredményesen! Két-három kezdőlovas verseny esetleges első helyezése után sem mondhatod jó versenyzőnek magad! Az látszik a kérdésed feltevéséből, hogy nagyon járatlan vagy a versenyzéssel kapcsolatos kérdésekben! Nem tudja az edződ, hol van a megyei szövetség, nem tudja, milyen egyesületek vannak a megyében? Ezt remélem, te sem gondolod komolyan! Ha tőle kérdezed, mert valóban van, akkor sokkal többet tud segíteni, mint a válaszírók közül bárki!

Ha ismered és tudod lovagolni a járómódokat, terepre jársz, ugratni tudsz nyilván valahol, valakitől tanultad. Nagyon valószínű, hogy a lovarda, ahol lovagolni tanulsz, szintén valamilyen egyesület égisze alatt működik. Miért nem tőlük kérdezed meg, hogy milyen lehetőségeid vannak, az iskolalóval történő versenyzéshez? Talán a jelenlegi lovardádban kellene megkérdezni, milyen lehetőségek vannak az iskolalovon történő versenyzésre!

Az ellentmondásaid miatt nem igazán tudom komolyan venni a kérdésedet! Miért gondolod azt, hogy bárki többet tud segíteni, mint az edződ, ha egyáltalán van edződ?

Nem igazán értem, hogy létezik az, aki eljut addig, hogy a járómódokat tudja lovagolni, és nem találkozott a lovardájában olyannal, aki a versenyezésről valamit tud. Nincs a lovardában egyetlen olyan ember, aki versenyez valamilyen szinten?

Ha netán ez mégis így van, akkor vagy a lovardával, vagy az edzővel van a gond, bár a kérdésed alapján én elsősorban téged tartalak a gond elsődleges forrásának!

Az, hogy tehetséges vagy természetes, teljesen magától értetődik! Ezen az oldalon még nem találkoztam olyannal, aki azt írta volna, hogy szeretek lovagolni, de nem tudok, baj van velem, mit tegyek, —helyette, sokkal gyakrabban azt olvashatom, baj van a lovammal, mit tegyek?

Az nem baj, hogy fiatal korod miatt sok dolgot nem tudsz, de a beképzeltségedből kicsit lehetne visszavenni!

2015. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok a versenyekről sokat és van olyan aki versenyzik... de ahoz ott saját ló kéne. És attól még nem vagyok beképzelt mert hogy feltettem pár kérdést... na mindegy első 3 nak köszönöm! Az utolsónak meg nem kell leszúrnia...
2015. febr. 27. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!