Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetés? (Kérdésed túl...

Tanügetés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Nem a tanügetést tanulom, csak újra előjött egy most nem megy korszakom.:D most sokáig futószáraztam, és ott egy nyugis lovon voltam aki normál tempóban ügetett. Rajta tökéletesen ment a tanügetés. Utána most újra szabadon megyek(mert futószáron tudtam vágtázni, na mindegy) és visszakerültem egy másik lóra aki kicsit csökönyös mert idős má, de ha üget akkor mint egy rakéta. Az edző mondta, hogy hosszú falon tanügessek. 2 ütemig sikerült, utána a ló nagyon begyorsult és elkezdtem pattogni. Megpróbáltam megint. Próbáltam kicsit lassítani az ügetést, de egy enyhe szárhúzás és egyből lépésbe ment tovább. Vagy egy kicsi "ss" hang és lépés. Hogyan lassítsam le az ügetést máshogy? Kérlek ne kövezzetek meg emiatt, kezdő lovas vagyok és így is jönnek a negatív válaszok, és most egy nehéz időszakomban vagyok. Köszönöm. 11,5/l
2015. febr. 25. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom, nem erre a válaszra vártál, de szólj az edződnek, hogy nem megy, mert nagyon rohan a ló és akkor biztos kitalál valamit, hogy könnyebb legyen tanügetned.
2015. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

nekem úgy kényelmes, ha a lo ossze van szedve. Lassan megy es kicsit pattogosabban. (a szárakat Tartsd meg erosen mintha megakarnad allitani. De ne húzd hátrafelé csak Tartsd es fogd rövidre. A csizmád meg folyamatosan legyen ott a lo oldalanal , kesztesd eloremenesre , de egyben Tartsd is meg az elejét. Törekedj a belső állításra. Es lazitsd el a dereked. Es arra koncentrálj meg hogy a sarkad nyomd le (igy nem csúszik bele a kenylgyelbe). De kérd meg tenyleg az edződ. Igy látatlanban senki se fogja tudni a hozzad való megoldást megtalálni. Csak a praktikákat tudod meg.

2015. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ülj jól bele a nyeregbe laza derekkal,kitol hassal próbált a nadrágoddal "törölgetni" a nyerget,vallaidra figyelj oda h ne essenek előre ,sarkaddal legyen egyvonalba. Figyelj rá h a térded ne húzd fel,általános hiba


Ha megtartod a szárakat annxira h érezd a száját az jó,csak a csizma is legyen ott esetleg a pálca ,akkor nem áĺl meg . Egy betompított,merevhátú iskolaló amúgy meg nem is lesz kényelmes, pokol a tanügetés rajta.

2015. febr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krisztii55 ***** válasza:
Ha ugy erzed, hogy tul gyios egy kicsit dolj hatrebb a nyeregbe es mikor elkezd ugetni fogj egy kicsit kisebb szarat ugy hogy erezd te tartod a lo fejet. Nekem is ez volt amikor lekerultem a futoszarrol, de az a lenyeg hogy ereztesd a loval te vagy a fonok mert ha nem tudatosul benne a kesobbiekben nemfog rad hellgetni es semmikeppen ne hagyd azt tenni amit o akar, ha peldaul ugetesbol le akar lepni neengedd, mert ugy fogja erezni nalad azt csinal amit akar es a kesobbiekben igy is lesz. Remelem tudtam segiteni:)
2015. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Uhh koszonom szepen mindenkinek aranyosak vagytok♡
2015. febr. 26. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne húzd a szárat! Még felvételnél se, nem azért áll meg, sőt - illetve a jól idomított ló nem erre áll meg.

Ülj bele a nyeregbe, mélyen, jól terheld meg a hátát, enyhén hozd hátrébb a súlypontod (ha előre dőlsz, akkor megpróbál belépni alád, és ezért siet). Combbal szoríts rá, és felfelé-hátra felé erőt fejts ki rá. Ha rövidül, akkor kicsit engedhetsz te is.

Enyhén játszhatsz a zablával, kicsit kitart, aztán ha a ló engedett, akkor azonnal te is engedsz. Ezt lépésben is megcsinálhatod vele amúgy.

Egyébként pont annyi szárat fogj, hogy pár grammot érezz a kezedben, és folyamatos kontaktban legyél a lóval. Furán hangzik, de a legfontosabb dolog még így is a csizma - hozzá kell hajtani a ló hátulját a zablához úgymond, ezzel kicsit összelovagolni a lovat. Nem azért rohangászik, mert kedve van, hanem mert te küldöd.

2015. márc. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!