Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most komolyan megéri letenni...

Most komolyan megéri letenni ennyiért a lovasoktatói/edzői vizsgát olyanoknak akik tényleg értenek is hozzá, mikor ilyen "gyöngyszemekre" bukkan az ember?

Figyelt kérdés

[link]


Általános iskola,nagy díjlovas tapasztalat E8 ba :D


2015. febr. 26. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom én 12 éves lovas tapasztalattal sem mondom azt hogy a lovastudásom nagy.

Ha primitíven gondolkodnék valószínúleg egy nagyképű leányzó,aki kapott maga alá egy automata lovat.Tisztelet a kivételnek.

2015. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezért tart itt az egész lovazás ahol tart
2015. febr. 26. 12:46
 3/17 anonim ***** válasza:
Azért kell letenni, mert kitalálták hogy kötelező xy tevékenységhez, és így fejik a népet. Amúgy köztudott, hogy egy wc papír is többet ér, mert az legalább puha. tudásod nem attól lesz. De ez mitől újdonság neked?
2015. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a vicces h tegyük fel valaki 20 éve lovagol rendesen,leteszi 250 ért a vizsgát,jön egy taknyos ,még az iskolát sem végezte el,de Ő már lovasoktató ugyanazt a pénzt megkapja mint aki tényleg az. Valakinek E8 az díjlovaglás? Tudom ,hogy nem a papír adja a tudást,de hogy lehet az h egy 15 éves kölyök aki nem ölt bele annyi pénzt,meg semmi nincs még a háta mögött (csak azt hiszi) ugyanott van ahol te százezrekért? Mert ha a lovastársadalom fellépne ezek ellen ,nem is jutna eszükbe akárcsak ilyen hirdetéseket feladni és csodálkozik mindenki ,hogy ilyen színvonalú lovasoktatás folyik némely lovardában.
2015. febr. 26. 13:08
 5/17 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem az sem normális aki alkalmazza vagy a gyerekét rábízza és még fizet is neki....
2015. febr. 26. 13:12
 6/17 anonim ***** válasza:

Engedély nélkül nem is lehet lovasoktató,az a lovarda ahol alkalmazzák,kap egy ellenőrzést csúnyán meg fogja ütni a bokáját.Van előttem ilyen példa.

Ebből a szempontból mindegy,hogy azért kérik a papírt mert kérik,vagy mert követelnek a lovasoktatóktól egy x tudást.Ez utóbbit utópisztikusan írtam természetesen a bizonyítvány minőségéről szóló kommentelővel egyetértek.

Mondjuk sosem voltam versenyző,én inkább hobbi,illetve "lelki" szinten lovaztam,versenyezni soha,de az automata lovak és az arra "magukat verő" tinikről továbbra is fenntartom a véleményem.

Első voltam.

2015. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Persze nem ad plusz tudást a papír,ez nem titok. A probléma ott van ,hogy pl valaki leteszi mert szabályosan akarja csinálni,ugyanakkor jönnek ezek a tini "sztárok" és lazán csinálják illegálisan,a nagyobbik baj a tudásuk hiánya. Nincs semmi visszatartó erő velük szembe,mert én még sehol nem láttam vagy hallottam ellenőrzést,le se szarják,innentől kezdődöen meg nem érdemes lerakni a vizsgát . Ha valaki tud az papír nélkül is annyit tud mint papírral,de nem egy olyan ember aki E8 ra veri magát meg 110 es pályát hoz fel tapasztalatnak. Pláne h állítja ért a gyerekfoglalkoztatáshoz mikor még ő maga is gyerek,meg semmiféle pedagógiai múltja nem lehet amire ő ennyire optimista lehetne. És sok lovardában nem fizetik ki a rendes oktatónak a 3 ezret mert inkább leállnak egy ilyennel,és a gyereket is rábízzák csak mert ezer forinttal kér kevesebbet. Amíg van szar veréb is
2015. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, viszont azt is tegyük hozzá, hogy ez csak az egyik véglet. Sajnos manapság már mindenki ért a lovakhoz, olyan is aki még életében sem látott csak képen lovat...A papír túltárgyalt dolog nálunk nem nézik, külföldön meg nem fogadják el. :D Akkor minek?

Aki kellően naiv az úgy is hozzá nem értőt fog választani és jó alaposan megszívatják. Profi oktatóhoz meg nem is tudna menni, mert az meg havi 12 órára felszámolja egy átlag ember havi fizetését...

Egyébként hogy nem áll ki ezek ellen a lovastársadalom? Mégis hogyan kellene?:)


Alapvető gondok vannak a hozzáállásokkal és a "megoldásokkal is". A minap beszélgettem egy versenyző ismerősömmel, aki panaszkodott, hogy nincs elég megfelelően képzett utánpótlás, de ettől függetlenül a szakág emeli a díjakat és szigorítja a feltételeket. -.-" Menjenek a ...

2015. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
És a legrosszabb, hogy van, aki alkalmaz ilyet, igen. Mert a szülők nem értenek a lovagláshoz, nekik elég annyi, hogy egy ezressel kevesebbet kér. A gyereknek meg tetszik, hogy fiatal kiscsaj és nem kell végig menni az unalmas ülésjavító, biztonságos lovastudást adó stb. gyakorlaton, hanem már a második órán szabadon vágtathat a mezőn, hogy azt csinálhat a lóval amit akar, hogy megtaníthatja lefeküdni, ágaskodni stb. , mert normális edző nincs ott vele, hogy megtiltsa, hogy kötőfékkel lovagolhassa...stb. A csajnak meg gondolom fogalma sincs róla, hogy egyáltalán létezik olyan, hogy lovasoktatói vizsga, de mivel már kétszer rábíztak egy kisgyereket futószárazni vagy már volt hogy egy pónin körbe vezetett egy gyerkőcöt a karámban, ő már úgy gondolja ugyanott tart mint bármely más, képzett lovas edző.
2015. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Pedig vannak néha ellenőrzések:

[link]


De szankció az nincs. Az a hely, ahol nem felelnek meg a feltételek, felszólíttatik hiánypótlásra, és ha nem pótolja, akkor eltiltják a lovas szolgáltató tevékenység folytatásától.


Ami meg az idióta kis tinicsajszikat illeti, hát ahova olyat vesznek fel képesített oktató helyett, abban a helyben úgysem lett volna túl sok köszönet egy komoly szakembernek.

Azért mondjuk egy Sóskúti Lovassport Klubban alapelvárás a képesítés ÉS a tudás, az ilyen 15 éves kiscsajokat úgy elhajtják, mint Ceizel a magzatot.

2015. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!