Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miket lehet csinálni egy 1...

BlackRabbit98 kérdése:

Miket lehet csinálni egy 1 éves csikóval?

Figyelt kérdés
2015. febr. 27. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Már a kötőfékhez vezetőszárhoz régen hozzá lehet szoktatni, de legalábbis vezetni már ilyenkor tudni kell. Én már fiatalabb lóval járok el otthonról, az anyja kocsizik,mellette a ló eljár. Sokat tanul így is, a forgalmat megszokja. Szerszámhoz zablához lehet szoktatni, meg ahhoz hogy engedelmes legyen, lábait feladja, ki lehessen kötni, futószárazás is mehet ilyenek
2015. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Futoszar 1 éves csikonal biztos nem lehet! Nem fogja érteni mit akarsz tole! Es miert hadonászol egy ostorral. Kotofeket lehet ra rakni. Sztem,meg táblához se szoktasd majd egy év múlva boven eleg. Esetleg a lábait megprobalhatod felvenni. Pucolhatod de csak óvatosan. Estleg gyerekek lehetnek Körülötte hogy őket is szokja. De legyen sokat az anyjával. Esetleg megprobalhatod hogy az anyjával ki lovagolsz (nem messze) es o jon az anyja lellett..
2015. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. febr. 27. 20:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy "nem érti, miért hadonászik az ostorral". Egyrészt nem hadonászni kell vele...Másrészt kezdetben minden lovat rá kell vezetni, hogy mit is akarsz tőle. Azért nem futószárazod ilyenkor, mert teljesen értelmetlenül kapna fölösleges terhelést.

A legjobb, ha nyugton hagyod még legalább 2, de inkább 3 évig. Rakd lótársak mellé legelőre és tényleg csak annyit legyen nyaggatva, amennyit muszáj (körmölés, időnként vezetgetés, ápolás és kész).

2015. febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ápolgasd. Paskolgasd végig a hátát, meg mindenhol, hogy szokja, hogy bárhol hozzá érhetsz, természetesen már kötőfék, vezetőszár rég mehet. Kérd fel a patáit és kicsit ütögesd meg tenyérrel a patáját, mikor feladta és utána dicsérd meg. Persze, legyen a többi lóval is de szerintem, jobb ha szocializálódik az emberhez is és nem lesz 3 éves koráig a legelőre kicsapva...
2015. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem hadonaszni kell az ostorral! Csak röviden kifejtve igy irtam. De 3. Válaszoló te kifejtetted. Igen igy . Tenyleg hagyd maximum a kotofek es a pucolgatas. Ilyenkor szeret meg jatszani.
2015. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vezetni és kötni lehet, az anyja mellett kisétálhat veled terepre, vagy lógóra csatolva az anyja, vagy más, tapasztalt ló mellett kocsizhat is, hogy szokja a zajokat, és a forgalmat, valamint a fordulatokat, megállást, indulást, stb. Természetesen súly ne legyen rajta!

Én megtanítanám már most, hogy ha hívják, akkor több ló mellől is jöjjön oda. Lábát felvenni alap, mert körmölni időnként már őt is kell. Ápolható legyen, néha kefével húzd át az egész lovat.

Nyáron szoktathatod slaghoz is, kicsit nyugodtan átmoshatod vízzel.

Ezen túl szabadidomítás egyes feladatait is megpróbálhatod vele, bizalomépítésnek jó, de természetesen csak akkor, ha tudod, mit csinálsz, különben nagyon el lehet rontani.

Szerszámokhoz szoktatni szerintem felesleges, nyerget semmiképp se rakj még rá, felkantározni felkantározhatod, ha nagyon akarod, de én annak sem látom értelmét. Aminek esetleg van, hogy nyeregalátétet rakj a hátára, és akár húzd is végig rajta, stb., érezze, hogy ott van, és nem bántja.

Szoktathatod pálcához, ostorhoz is amúgy, az a jó, ha egyiktől sem fél, hanem tiszteli őket. Szóval ha a feje mellett suhogtatod a pálcát pl, akkor nem jön rá a pánikroham, és a pálcával is akárhol megérintheted.

2015. márc. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!