Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készen állnék egy...

Szerintetek készen állnék egy saját lóra? Lent

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. 1,5 éve lovagolok és minden álmom egy saját ló! 😊 a lovak a "szerelmeim"!!! A három alap jármódban biztosan közlekedek szabadon is. Tudok nyergelni,kantározni,fáslizni,...

Ugratni még csak ügetésből ugrattam. Nem mondom,hogy profi vagyok de sokat tudok a lovakról. Mindik róluk olvasok! Estem már lóról (többször is) és mindig visszaültem egy "nyőgés" nélkül.

Ilyesmi lóra gondoltam: kanca v. herélt, 6-13 éves, fajtája nem érdekel de nem szeretnék telivért, max. 400ezerért vennénk lovat, marmagassága: 150-165 cm

Anyukám úgy egyezett bele,hogy akkor kapom meg a lovat ha eladjuk az áruházunkat (van egy áruházunk ami eladó és régen divat áruház vagy mi volt 😄) halvány lila fogalmam sincs mikor veszik meg,de ha pl idén még akkor szerintetek készen állnék?

Előre is köszönöm a válaszokat! 😊🐴



2015. febr. 27. 22:12
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Edző természetesen segítene mindenben! :)
2015. febr. 27. 22:13
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
Lóra akkor vagy kész, ha nyári szönetben minden nap kimész egy lovardában a hajnali etetésre, ott vagy estig, akkor is ha meleg van, unalom, szél, eső akármi. A lovat nem szeretni kell, hanem gondozni.
2015. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
Ha csak a korodat veszem figyelembe, azt mondanám, hogy nem állsz még készen, csak 2-3 év múlva. De ha ennyire sokat tudsz róluk, és nem csak egy kósza ötletként vennél lovat, akkor szerintem készen állsz. Ha tudsz lovagol, szereted a lovakat, van pénzed az szükségleteihez, és sokat tudsz róluk, amik a leírás alapján már megvannak, akkor már csak az hiányzik, hogy a tartásáról tanulj és olvass, mielőtt megveszed. Olvass arról, hogy milyen időközönként kell elvinni esetleg oltatni, vizsgáltatni. Mennyit eszik, mennyi hely kell neki, ezek mennyibe kerülnek. Hol fogod tartani, stb.. Ha ezek megvannak, akkor szerintem 110%-ban készen állsz. (Csak nehogy az anyagi gondok miatt el kelljen adnod szegényt. Hisz nem elég megvenni a lovat, az ellátása is kerülhet hosszútávon maga a ló árának a többszörösébe.) Remélem egy szerencsés paci gazdája leszel majd! :)
2015. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!! :)

Tudom,hogy a lóhoz minden nap ki kell járni. A barátnőmnek vagy egy lova és amikor ők elutaztak 1 hónapra rám bízta a lovat. Én lovagoltam,etettem,...

Sokat segítettetek! :)))))))

Várom a további válaszokat :D

2015. febr. 27. 22:57
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem várj jovo karácsonyig ! Addig meg sokat tudsz fejlődni. Addig maximum kérd meg a lovardában a lo tulaját hogy sehithess etetni meg pucolnistb..

. Vagy mikor vegeztel lovaglással akkor Segíts ott. Nyáron meg Menj lovastaborba!. Igy meg tobbet tudsz fejlődni. Es kesobb sokkal jobb lesz hogy nem 1,5 év lovaglás utan vettetek lovat hanem 2,5-3 év utan.

2015. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani, hogy amíg valakiben ez a kérdés felmerül, akkor a válaszom : nem.

Lovat ugyebár nem megvenni, hanem tartani a drága. Nyilván az esetlegesen felmerülő műtétek (ne kerüljön rá sor, ne kelljen) vígan átléphetik a fél milliót is. Ami egy átlag embert rögtön belever a földbe.

Mindezek ellenére bértartásban jó helyen nem igen csinálhatsz nagy gondot, ha felügyelnek rád.

Gondoljátok meg alaposan, vegyétek számításba, hogy 2 év múlva gimibe mész, ha messzire kerülsz (akár kollégium), hogy oldod meg?

Ha minden eshetőségre felkészültetek, akkor pedig hajrá.

2015. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%
Egyél még meg pár ropit
2015. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem jobban járnál, ha kinyitnád az áruházat, és majd annak a jövedelméből vennél lovat. Ha fordítva csinálod, el fog úszni a pénz, és mire fölnősz, mehetsz majd cselédnek. :-(

De ha nem fogadod meg a tanácsot, vegyél lovat nyugodtan, mi történhet? Ha megunod, majd eladod, és kész. A lónak ez nem probléma, nincs személyes kötődése a lovasához. Inkább olyan, mint a macska: ha leesel róla az erdőben, szépen otthagy, és hazamegy egyedül, aztán várja az etetést, a nélkül, hogy végiggondolná, hogy azt, aki etetni szokta, épp most hagyta vérbe fagyva az erdőben.

2015. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
Utolso gondolom hogy ezt a lo olyan mint a macska csak idéző helben mondtad! De ha mégsem akkor sajnos most egyáltalán nincs igazad! Igen van olyan lo amelyik ott hagy... De nem ok nelkul. De amelyik kotodig a gazdalahoz(nagyreszuk) o meg fog állni a lovasa mellett es megbokdosi az orrával. Macskák között is van olyan amelyik allandoan kovet es csak vele d akar lenni (kissebseg) de olyan is aki tenyleg csak vacsorára jar haza.
2015. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
9%

Jaa esigenis nagyon kötődik a gazdájához... Persze ha a gazdája nem veri meg minden nap... De ez ritka nagyon! Es képzeld van olyan lo aki annyira kötődik a gazdájához hogy csak neki engedi hogy feluljon a határa. Es ha ell kell vallniuk akkor a lo iszonyatosan szenvedni fog (olyan is megeshet hogy nem bír enni szomorusagaban). Es nem tesz túl rajta magat 2het alatt

de valamelyik Sosem....es ez a lovasnal is kölcsönös...

2015. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!