Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szamár tényleg okosabb,...

A szamár tényleg okosabb, mint a ló? +1 kérdés lent

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy okosabb, mint a ló. Máshol meg azt, hogy agresszívek. Míg egy helyen nagyon szelídek. A legutolsó állítást megerősítem, nagyon szelídek. Aki nem "ismer" szamarat, az mondhatja agresszívnek. Szerintem

+1 kérdés: Gyorsan tanulnak a hosszú fülű lovak? (a szamarak)


2015. márc. 2. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mondhatod ezt biztosra. Mint ahogy azt sem, hogy a ló okosabb. Ha minden egyes példányt tüzetesen megvizsgálnának talán, tehát talán akkor lehetne mondani valamit rá.

Szintúgy az agresszivitás kérdése is ide tartozik. A legtöbb állat általában nem agresszív, hanem azzá teszik a hozzá nemértő emberek.

2015. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te is ízt írod, hogy "hosszú fülű lovak", pedig ez egy másik faj! Ezt kevesen fogadják el, vagy értik meg. Mint mondjuk a tigris és az oroszlán (mellesleg azok is képesek közös utódot világra hozni, de attól még teljesen más állatok).


Az agresszivitás nem az ember ellen értendő, hanem csapaton belül, saját maga védelmében, stb. De akár ember ellen is, mondjuk elvadult lovak inkább menekülnek el az ember elől, mint a szamarak, amik a területüket valóban agresszíven védik, ha arról van szó.

Emlékezzetek csak vissza, amikor 2 éve 2 szamár megölt egy férfit, az egyik a kezét is leharapta (Magyarszecsődön, ha jól emlékszem).


Nem hiszem, hogy okosabbak lennének a lónál, nem véletlenül nem lehet őket magas szintre képezni semmilyen szakágban.

Nagyon szerethető, aranyos kis állatok, de NEM LOVAK!

2015. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az agresszív az egyénfüggő,volt csődör szamár amelyik harapott meg rúgott de volt amelyik rendes volt. A tanulás meg rémes,bizonyos szintig belovagolható meg bekocsizható de vért izzadsz vele annyira csökönyös egy állat.
2015. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a hosszú fülű lovakat V I C C B Ő L írtam.
2015. márc. 3. 19:31
 5/5 édenkert válasza:
Nekem szamaram is van. Tudja a csikós programot(fekszik,ül,hátán állva lehet csattogtatni), kötőfékkel,vagy anélkül lovagolom. Ha nem ülök rajta csak állok mellette szóra lefekszik,és meg is hajol. Most tanuljuk a spanyol lépést. Nem minden csacsi agresszív..
2015. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!