Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nyereg alatt maradhat...

A nyereg alatt maradhat száraz folt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ellentétes dolgokat olvasok a témában. Azt már tudom hogy ha csak pici száraz folt van, az nem jó, mert az azt jelenti, hogy a nyereg ott nyomja a lovat. De mi van, ha végig a váz alatt száraz? A tökéletes nyereg alatt nem is kéne egyáltalán száraz foltnak lenni, vagy nagy száraz foltot kéne látni?
2015. márc. 4. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Ezt a marhaságot hol olvastad? És ha beizzad alatta a ló ,ott van folt utána ahol a legjobban izzad. Az nem jó ha a nyerget leveszed és törésnyom , bőrsérülés,szőrkopás látszik.
2015. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez nem baromság, ez alap jelenség, hogy egy-egy foltban száraz marad a ló a nyereg alatt. Ha nem tudod miről van szó, akkor ne írj választ!
2015. márc. 4. 20:35
 3/14 A kérdező kommentje:

Tehát arról beszélek, hogy ez mondjuk gáz:


[link]



de ez is problémás?

[link]


vagy ez?

[link]

2015. márc. 4. 20:36
 4/14 anonim ***** válasza:
4%
Fogd már föl a minimális agyaddal ,hogy ez a folt van/nincs egy hülyeség,akkor ha láthatóan nem töri a lovat nincs gond. De el kell hinni mindent amit ír egy hülye a neten ! A tökéletes nyereg nem abban nyilvánul meg h mekkora "száraz folt" van alatta....
2015. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Ez kb semmit nem utal arra ,hogy nyomja -e a nyereg vagy megfelelő vagy nem megfelelő. Abba nem sikerült belegondolni h esetleg egyik helyen máshogy szárad ,kevésbé vagy jobban. Valóban amíg nincs törésnyom vagy nem fáj a háta addig nem nyomja a nyereg és megfelelő rá.Amúgy hol olvastad ezt ? Érdekelne..
2015. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Undorító a stílusod! Nem lehet a véleményed normálisan megfogalmazni? "Teljesen mindegy mekkora a száraz folt, nem számít".


Egyébként szerintem ez nem igaz, ugyanis ismeretem egy lovat, aminek az új nyerge kb negyed tenyérnyi száraz foltot hagyott rajta, nem nyomta fel, tehát nem volt púp, nem volt érzékeny, még is a következő vedlésnél pont a száraz foltok helyén fehér lett a szőr (nem jófehér, de erősen tűzött).

2015. márc. 4. 21:17
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezt a 64 %-osnak írtam. Nem megszáradásról van szó, egyáltalán semennyire nem izzad meg ezekben a foltokban.
2015. márc. 4. 21:18
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Én egyszer tapasztaltam minden lovaglás után ugyanott száraz foltot (kb 5 cm átmérőjű, mindkét oldalt) és pár hét után kezdtek fehér szálacskák megjelenni, na többet rá se tettem, szóval nem maradt fehér folt, v ilyesmi, de igenis van jelentősége a száraz foltnak!
2015. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%
na hogyha neked ezzel kapcsoltban ennyi tapasztalatod van és ilyen jól tudod ,máris felesleges a kérdésed.... Most neked akárki akármit ír ,úgyis eldöntöd h a folt a lényeg,akkor hidd el,és ha kevesebb egy tenyérnyinél a száraz folt,dobd ki a nyerget,biztosan nyomja a hátát,sőt vigyázz mert még le is bénulhat a ló vagy a gerince is eltörhet.. Na,most jobb ha ezt írjuk? vagy várd meg még valaki elkezd bólogatni rá mint a kiskutya ,úgyis csak annak a véleményét fogod elfogadni aki szerint helytálló ez az állítás...
2015. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Most neked mégis mi bajod van? Nem hiszem el, hogy nem lehet úgy feltenni egy kérdést, hogy ne kezdjék azonnal leugatni a kérdezőt! A te első válaszod köszönöm szépen, de ezt most minek írtad? Nem azt várom, hogy mindenki megírja, hogy jaj rossz a nyereg, a kis és a nagy folt közti különbségre lettem volna kíváncsi.


Angolul elég sokat lehet olvasni róla, "dry spots under saddle", és valóban írnak ezt is, azt is, de végül itt egész jól le van írva (amennyiben ennek lehet hinni), hogy melyik száraz folt jó és melyik rossz:


[link]


(ha esteleg valakit érdekel)

2015. márc. 4. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!