Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Dudor van a lovam első bal...

Dudor van a lovam első bal lábán. Mitől van?

Figyelt kérdés
Megnézte állatorvos és állítólag daganat,ha nőni kezd akkor ki kell műteni/vágni.És ez milyen súlyos vagy mivel jár?Volt már valakinek ilyen?

2015. márc. 6. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Ha az állatorvos nem tudta megmondani,gondolod,hogy itt választ fogsz kapni?
2015. márc. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Figyelj én nem voltam ott amikor ott volt.K*rvára aggódok miatta úgyhogy ne gyere ide észt osztani nekem légyszíves,köszi,szia.Légyszi írjátok le ha a lovatoknak volt már ilyen!
2015. márc. 6. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:

1.Vagyok,volt már ilyen a lovamon és ezért írtam! Biopszia,ulrahang,rtg. kellhet.


Az enyémen mióma volt.

2015. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És mi lett vele?
2015. márc. 6. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Biopsziát csinált,majd a szövettan után kivágta,itt nálunk,helyi érzéstelenítés mellet,akkora lehetett mint egy ping-pong labda. Kb.16 öltés,rá 1 hétre varrat szedés. De ez egy szerencsésebb eset,mert lehetett volna akár csont daganat is.


Ezért írtam,hogy itt,így nem lesz rá jó válasz. Jobbulást a pacinak!

2015. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszöni!! :)Remélem nem lesz vele komoly baj.
2015. márc. 6. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg ultrahang és röntgen kell, főleg így látatlanban most hogy mondjam meg, milyen típusú? Az orvos se tudja ránézésre megmondani, de még kézrátétellel se... Szóval nincs mit tenni, muszáj a vizsgálat. Ha ez a kettő megvolt, utána jöhet a biopszia, és majd a szövettani elemzésből kiderül, mi legyen.

És ahogy az előző is írta, kezdj imádkozni, hogy ne csontburjánzás legyen, mert az nagy gáz.

2015. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy jó az orvos, hogy nem ránézésre meg tapogatásra diagnosztizál, hanem műszeres vizsgálatokat végez és mintát küld laboratóriumi vizsgálatra,ha az első kezelés nem működik.

Jelen esetben a folyadékfelhalmozódással járó gyulladásos vagy aszeptikus folyamatokat és a rendellenes szövetszaporodással járó daganatos vagy fertőző eredetű folyamatokat kell elkülöníteni. Ultrahang, röntgen, szúrás vagy kimetszés, szövettan, baktériumtenyésztés .

Egyelőre nem kell aggódni ha a ló jól van, eszik stb.

2015. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Semmi baja nincs,eszik,edzenek vele ...remélem nem lesz vele semmi komoly
2015. márc. 7. 19:20
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy ez ugye nem olyan nagyon komoly?és ugye ilyenbe nem halhat bele?(lehet hogy hülyeségeket kérdezek de már betegesen aggódok érte...
2015. márc. 8. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!