Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tegnap volt az első esésem,...

Tegnap volt az első esésem, és félek a lovaktól mit tegyek?

Figyelt kérdés
tegnap az edzőm lányával aki27 éves kimentünk terepre. beinditottuk a lovakat váktába de én leestem.a lany nem vette észre csak akkor mikor a ló elvágtatott melletük.sikerült befogni a lovat de csaknem eltörtem a farcsontom.az esés a ló nyakanal tortent de ő tudomast sem szerzett rólam hogy leestem róla.mikor sikerült befogni a lovam megrugta a masik lovat igy mezutan mindketten berohantak az erdőbe kesőbb megtalaltuk őket nekem kissebb agyrázkodasom esfajó farcsontom lett
2015. márc. 8. 13:01
1 2 3 4 5
 1/47 Dolores55 válasza:
81%
Ezek után én is félnék
2015. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Amint meggyógyultál menjél lovagolni, de ne terepre hanem csak bent először csak ügetve, lépve.
2015. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk olyan helyre kéne járni, ahol nem idióták "oktatnak" életveszélyes módon, arra alkalmatlan lovakon.
2015. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Azért kéne tudni az okokat. Pl miért estél le? Aki nem tud egy sima vágtát kiülni, illetve a lovat kontroll alatt tartani az ne menjen terepre. Ennek megállapítása az edződ felelőssége, hiszen munkakörében az is benne van, hogy a tudásodnak megfelelő lovat és feladatot adjon.

A lány aki kiment veled szintén felelőtlen volt, és nem kezelte helyén a helyzetet. Gondolom sem megnyugtatni nem tudott, sőt a dühét a lovon vezette le, ami szerintem etikátlan, mert ha a te ügyetlenségedből estél le, akkor abban nem a ló a hibás.


Azt javaslom, ha jobban vagy és elmúlt a farfájdalmad, akkor menj vissza és lovagolj karámban, vagy akár futószáron, hogy visszaszerezd az önbizalmad.

Amúgy aki nem esik az nem igazi lovas :D Nézd meg az ugrólovasokat, sokan még a versenyen is talajmintát vesznek és nem csak a kezdők, hanem a profik is.

2015. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom,hogy válts lovardát mielőbb.A lóval való foglalkozás veszélyes üzem.Ahol nem a biztonság az első,olyan helyen nem kockáztatnék.
2015. márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
46%

Hozzá tartozik a sporthoz. Aki lovagol, az előbb-utóbb esik is. És aki pechesen esik, az úgy jár, mint Cristopher Reeve.

Ha ezt nem vállalod be, akkor tényleg éld ki magad inkább egy cirmos cicán, és hagyd meg a lovakat a vagányabbaknak!

2015. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
43%
A lovaktól nem kell félni, de én is a lovarda váltást javasolnám. Ugyan ennyi leírásból, nem igazán lehet tökéletes képet alkotni a körülményekről, de minden estre nem vet túl jó fényt az oktatódra (és a lányára). Már csak azért is jót tehet a lovarda váltás, hogy ne befolyásoljanak a rossz emlékek. Lehet, hogy egy másik lovardában nyugodtabb leszel. Talán kicsit részletesebb választ is tudunk adni, ha leírod, pontosan mi és hogyan történt mert nekem egy kicsit zavaros.
2015. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
43%
Marhaság. A másik lovardában sem lesz különb sem az iskolaló, sem az edző lánya. Föl kellene nőni a feladathoz!
2015. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
35%
Mi az, hogy nem lesz különb? Abban a lovardában ahová én járok, ilyen elő se fordulhatna? Az, hogy az előttem lévő nem veszi észre, hogy leesek vagy, hogy majd az edzőm lányát elviszi a ló és az erdőben kell majd keresgélni. És az iskola ló is különb lesz, mert gy jó iskola ló még attól se ijed meg, ha atombomba robbanna mellette...
2015. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
24%
A felkészült oktatók és a kötél idegekkel rendelkező iskolalovak csak a reklámszövegekben élnek. Ha oda mész, ugyanolyan putri mindegyik lovarda. Legalábbis az alsó- és középkategóriás áruak.
2015. márc. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!