Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor mondjátok azt egy lóra,...

Mikor mondjátok azt egy lóra, hogy jól képzett?

Figyelt kérdés
2015. márc. 11. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A jól képzett nálam azt jelenti, hogy tudja a könnyűosztály (L szint) kívánalmait, lendületesen mozog, jól reagál a segítségekre, egyensúlyban van, egyenletesen támaszkodik, átengedő.

Az ellenvágtát kérésre csinálja és nem magától. :D


És emellett terepen is egyedül és társaságban is probléma nélkül lovagolható, forgalomban nem fél.

2015. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen olyan L-M szint az már egy jó középszint. Ha ezt a szintet tudja akkor azért már ellehet lenni vele hosszhajlításokkal ,oldaljárásokkal,ellenvágta eleje,hátulja körüli farat be stb.. Ezek a feladatok már jobban megmozgatják a lovat mint az alap patanyomfigurák. De mégis mindenkinél egyéni igény kérdése neki mi a jól képzett ló,van akinek az is magasan képzett ha nem vág le a hátáról. Lásd eladó lovaknál az sok putris ló,ül szőrén rajta,lóg minden madzag a nyakába és oda van írva h jól képzett..
2015. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én akkor, ha csinál egy sarabande-t terre a terreben meg redoppban, a befejezése után meg levadeból carrierben megy 5-6 ugrást. Maximalista vagyok, igazából soha nem merném mondani egy lóra (ha én képzem pláne nem, mondjukmeg veregetném a vállamat ha ilyen lovat képeznék) hogy jól képzett
2015. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja igen :D passage oldaljárás közben nem mondja el a miatyankat visszafele?
2015. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sajnos csak a Himnuszt tudja visszafelé :$
2015. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hűha, megérkezett a redopp-fanatikus :)


Én is maximalista vagyok, de a jól képzett lovat azért én megkülönböztetem a magasan iskolázott lótól. Azért, mert egy hátas nem tudja az iskola jármódokat, nem feltétlenül "nem jól" képzet...


Úgy gondolom, hogy egy jól képzett ló engedelmes, átengedő, össze lehet szedni, elengedett, nem tépi le az ember kezét, megbízható, kiegyensúlyozott, figyel a lovasára, pontosan reagál a segítségadásokra. Futószáron szóra dolgozik, és a boxban sem bunkózik az emberrel, hanem jól nevelt ló módjára nem nyom fel a falra akkor sem, ha éppen kajaosztás van, és rá van izgulva a zabra, ami rövidesen az etetőjébe kerül.


Aztán az is kérdés, hogy milyen célra jól képzett ló? :) Díjlovaglásra? Vadászatra? Ugrásra? Kocsizásra? Túralovaglásra?

2015. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!