Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan jöhetett az ötlet...

Honnan jöhetett az ötlet (filmekben, regényekben találkoztam ezzel), hogy lovaknak kockacukrot adnak? (én úgy gondolnám, hogy nem biztos, hogy olyan jót tesz nekik, de kíváncsi vagyok, mi erre a magyarázat, mit mondanak a szakértők)

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Olyan tévhit, mint hogy a kutyáknak jo a csont, a macskáknak a tej, stb. Az jo kérdés h ez honnan jött :D
2015. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
81%
kutyák igen is szeretik a csontot :)
2015. márc. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Gondolod, hogy csak a filmekben/regényekben van ez?

Bizony, van a való életben is.

.

Az embert és az állatot is azonnal jutalmazni kell, ha kivánságot teljesít.

Számoljad ki, egy kockacukor mennyit jelent a lónak testsúly-kilogrammra átszámítva. 2-3, de akár 6-8 kockacukor sem jelent semmit, még nem használ is. Nem azzal etetik, csak jutalmazzák.

Ha nem vagy rest, számold át az emberi testsúlyra, mennyi cukro-bevitelt jelent ez!

2015. márc. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
52%
Ha már itt tartunk a macskák is szeretik a tejet.:D Én úgy vagyok vele, hogy egy ekkora állatnál mint a ló nem oszt, nem szoroz egy-két kockacukor, mármint az egészségüket befolyásoló tényezőként, de minek cukrot adni ha répával, almával, stb is kedveskedhetünk, jutalmazhatunk.
2015. márc. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
A kockacukor a lovaknak olyan, mint a kutyáknál(vagy bármilyen állatnál) a jutalomfalat. És a kutyák, nagyon szeretik a csontot(legalábbis nálunk így van). A macskák...hát...a milyeink nem szeretik a tejet, de attól, lehet, hogy más macska szereti. Visszatérve a lovakhoz és a kockacukorhoz, én is szoktam a paciainknak adni kockacukrot. 😁🐎
2015. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Jó bolna, ha nem lennètek sìkhülye barmok ès utánanèznètek a dolgoknak. A lovak fogainak kifejezetten ártalmas a cukor, mivel ennyire tömèny forráshoz nincs hozzászokva, idővel tönkreteszi őket. Mitöbb a ló önmagától ki is köpnè, azèrt eszi meg mert beletukmálják. De amúgy túl èdes, de mèg a cukorzabáló embernek is túl èdes a tömèny cukor.

Továbbá a macskának árt a tej, mert az ember az egyetlen emlős ami felnőtt korában is termelhet laktázt.

Szóval el kène jutni arra szintre, mikor olvastok is, nemcsak csináljátok a baromságot mondván nem halt bele rögtön az állat akkor biztos jó neki. Nem vèletlenül van tudomány, kène használni a felfedezèseit.

2015. márc. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

És ha laktózmentes tejjel itatjuk a macskát? Hmm? :)

Vagy laktáz enzimmel bolondítjuk meg kicsit a tejcsijét?

2015. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
1 szemtől nem lesz baja,ha rendszeresen napi szinten kapja ,a fogainak nem tesz jót.
2015. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
A csontról meg annyit, hogy kérdezzetek meg egy normális állatorvost. Nem fogja javasolni...:)
2015. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire rossz a lónak (én nem szoktam adni), de valószínűleg azért volt kézenfekvő mert kicsi és zablával is jól megtudja enni, mert szinte elolvad a szájában.
2015. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!