Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Kiokosítanátok a...

Lovasok! Kiokosítanátok a témában?

Figyelt kérdés
Szóval egy kis felvilágosítást szeretnék kapni... 3 éve lovagolok és érdekelnének a lótartásnak és a verseket nyzésnek a dolgai. Például ha most versenyezni szeretnék hogyan kezdjek bele? ( nem akarok, ne kezdjetek el szidni higy mit akarok ennyi tapasztalattal versenyezni!) Érdekelnek ezeknek a dolgoknak minden apró részlete. Esetleg tudnátok ajánlani valami jó könyvet/ weboldalt a témában? Előre is köszi! U.i.: Az a 44-45%-os barom kíméljen.

2015. márc. 14. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Hát a versenyzéshez főleg pénz kell. először is egy saját ló, de minimum egy bérelt, mert ahhoz rendszeresen illik lovagolni. kell egy edző aki felkészít. aztán licent, vizsga, utazási költség stb.

Ha részletek érdekelnek járj versenyre, ilyen egyszerű. A legtöbb kis, házi verseny teljesen nyílt.

2015. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Hát az előző jól írta itt a pénz a kulcs.

A lótartás költségei: Bértartásban szeretnéd tartani olyan 35-65/hó egy középkategóriás hely + plusz ott van a kb. másfél havonta a patkolás, ott vannak az oltások, féregtelenítés stb. A felszereléseknek is megkérik az árát + azoknak a karbantartása.

A versenyzés: A hivatalos versenyekre rajtengedély vizsga szükséges minden szakágból (díjugratás, fogathajtás, western stb.), nem hivatalosakra mehetsz anélkül is, de versenytől függően vannak ott is bizonyos feltételek (lóútlevél, oltások stb.). A versenyre való szállítás is költséges. Nevezési díjakkal, bokszfoglalással és hasonló ilyen apróságokkal is sok pénz elmegy.

És természetesen fizetni kell egy edzőt is aki, segít felkészülni.

A lényeg sok, sok pénz. De szerintem érdeklődj utána azon a helyen ahová jársz, hogy ott hogy mennek a dolgok, mert azt se tudjuk, hogy miben akarsz versenyezni? Díjugratás, díjlovaglás, galopp, terepverseny, akármi...

2015. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Szia

elottem mar leírtak hogy Mik kellenek.😊

Ha komolyan szeretned csinalni akkor meg elszántság es kitartás meg idő is kell. Na meg a jo edző az letfontoosagu , mert egy gonosz el tudja venni a kedved a dologtól. Egy jo lo (neki az ellátása)

egyik ismerősöm komolyan versenyzett díjugratasban es neki kb 90.000 volt Havonta mindennel együtt. Szerintem,ebbe nem számolta be a versenyekre való nevezési dijat meg az ottani box dijat(ha van)

ha biztos ezt szeretned es elhatározott vagy meg lelkes (10ev múlva is) akkor én drukkolok neked!

2015. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Elozo vagyok! Bocsi azt Kihagytam hogy kell rajtrngedély vizsga(ha nem kis házi versenyekre mész ahhol egy talca suti a nevezési dij) meg a versenylovaknak kellenek az orvosi Vizsgálatok rendszeresen. Meg az oltások.
2015. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

A versenyzéshez 1 dolog kell: PÉNZ.

A többi mind ebből jön.

Kell egy jó ló, egy ugróló kezdő ára 1 milliótól indul és akkor még nem is egy csodalovat vettél.

Az aktívan versenyző lovakat rendszeresen vakcinázni, féreghajtani és ellenőrizni kell, vérvételek hasonlók. Tehát magasabb az általános állatorvosi költség. Ha komolyan gondolod, akkor vehetsz neki célra alkalmas takarmánykiegészítőket.

Ezenfelül állandó edzői felügyeletre van szükséged, mondjuk egy olyan edzővel, akinek vannak eredményes ugrólovasai. Heti 4-5 edzés árával számolhatsz, 4-6000Ft/db.

Kell felszerelés, egy otthoni edzős, meg amit versenyre viszel, mondjuk nyeregből egy ugró, meg egy univerzális.

Aztán a versenyzéshez szükséged van rajtengedély vizsgára, ami egy szóbeli és egy gyakorlati részből áll. Ahhoz hogy rajtengedélyed legyen, kell egy sportorvosi igazolás, egy hivatalos edzői igazolás, egy MLSZ-nél regisztrált egyesületnek a tagja kell, hogy legyél, illetve meg kell venned és kitöltened a munkafüzetet, amiből később vizsgázni fogsz.


A versenyzéshez az állandó utazás is hozzátartozik, még megyén belül is. Ha van lószállítód, és vontatására alkalmas autód, akkor olcsóbban kijössz, vagy lehet bérelni, ilyenkor 1-1 napra olyan 8-10 ezertől lehet bérelni, ha azt akarod, hogy hozzanak-vigyenek is, akkor 150-200Ft/km-rel számolhatsz. Versenyen van nevezési díj, hogy egyáltalán részt vehess rajta, plusz számonként startdíjat kérnek, tehát ha mondjuk indulsz 2-3 számban, meg szállítás, mi-egyéb egy versenynap simán lehet 20-30 ezerbe is.


A lótartás része, ha versenyezni akar az ember, akkor bértartás lesz (vagyis azt célszerű), egy olyan lovardában, ahol van jó kültéri és fedeles pálya, igényes akadálypark és edző.

Illetve ha csak hobbizol, akkor is célszerű loviban tartani, ha otthon nincsenek meg a feltételeid, pl 1 ha legelő, takarmánytároló, trágya kezelésed nincs megoldva. Ráadásul otthon ugye nem mindig van úgy terület, hogy pályát csinálj, és ha edzőt akarsz akkor annak is költséges a kiszállási díja.

2015. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válazokat! Utolsó, bocsi hogy lepontoztalak, véletlenül mellényomtam!
2015. márc. 15. 17:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso megnyugtatlak meg kérdező én ugy latom nem pontoztad le.
2015. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!