Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a folyamata annak, hogy...

Mi a folyamata annak, hogy appendixből tiszta vérű Quarter horse legyen a lovam?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves appendix-em az apja Quarter horse, az anyja angol telivér. És szeretném, hogy majd ő is tiszta vérű ("nemesített") legyen. Valaki le tudná írni, hogy pontosan milyen versenyeken és milyen pontokat (10-t kell ha jól tudom) kell szerezni? És, hogy ha megvannak ezek a pontok akkor hogy zajlik ez az egész pontosan? Olyankor mindenből kell neki majd új papírt is csináltatni? Még nyilván messze van ez csak érdekelne, ha valaki csinált már ilyesmit.

2015. márc. 17. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyet lehet? Elnézést, nem leszek kompetens a kérdésben, csak annyira meglepődtem, mert ilyenről még sosem hallottam. Genetikailag sose lesz tiszta vérű, legfeljebb a csikói, ha ügyesen nemesíted. Ez inkább amolyan fajtaelismertetés lenne, nem?
2015. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"az AQHA méneskönyvében mindaddig „appendix quarter horse”-ként lesznek regisztrálva, míg az AQHA által elismert versenyeken el nem érnek legalább 1 ROM (=10 egyéb) pontot. Ezek a lovak és utódaik a ROM pont megszerzésétől kezdve „appendix” megjelölés nélkül „csak” quarter horseként lesznek tovább regisztrálva."
2015. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, csak, hogy gyakorlatba átültetve, hogy néz ki ez a dolog.
2015. márc. 17. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát úgy, hogy AQHA által elismert versenyeken indul a ló addig, amíg el nem ér legalább 1 ROM (=10 egyéb) pontot... ez szerintem eléggé körülírja azt, hogy a gyakorlatban hogy megy.
2015. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó, de most pontosan melyik verseny? Vagy milyen teljesítményt kell nyújtani? És olyankor újra csináltatom az összes papírját? Útlevelét meg minden? És milyen az az 1 RAM pont?
2015. márc. 17. 22:32
 6/6 A kérdező kommentje:
*ROM
2015. márc. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!