Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Be duzzadt ló cicik? Fáradékon...

Be duzzadt ló cicik? Fáradékony, bágyadt?

Figyelt kérdés

Vettem nem régiben egy kancát.Nos észre vettem ,hogy be van duzzadva a cicije.Hívtam dokit adott neki egy gyulladás csökkentő injekciót. Eléggé hisztis és ha a hasát simogatod és nem szereti.Elég soványka a szénát nem eszi (lucernát nem kaphat).Abrakot egy kevés kukorica,zab,napraforgó ezeket összekeverve kapja. Most nincs mozgatva most csak ki szoktam engedni egy korábbi sérülése miatt.

Kötekedő,okoskodó,hozzá nem értő személyek kíméljenek.


2015. márc. 20. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
És mit szüljünk vele? Hívd ki megint a dokit, mond meg hogy nem javult. Nem törvényszerű, hogy egyetlen antibitikum injekciótól rendbejön az állat.
2015. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig ezen a mozgatás és a hűtés segít. Ha sérülés miatt mozgatni nem lehet, akkor az kilőve. Ilyen időben azért én még nem locsolgatnám aktívan slaggal, esetleg vehetsz rá hűtő zselét (lóbalazsamot) és azzal kenegetheted, hogy hűljön neki.


Amennyiben mindez azért van, mert nemrég választottak le róla csikót és nem apadt el a teje.

2015. márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm..minden esetre hívok egy másik dokit aki lekezeli normálisan.

Köszönöm :)

2015. márc. 21. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Mozgasd! Ha kiengedni ki lehet, akkor mozoghat, ne ülj fel, de léptesd napi fél-egy órát akár, mert az állás a legtöbb esetben a legrosszabb lehetőség. Jó minőségű széna legyen előtte, ha nem dolgozik, akkor abrakból minimális adagot etess, kukoricát én egyáltalán nem adnék neki, elég a zab, még jobb az árpa.

Nyalósó legyen előtte, esetleg valamilyen vitaminkészítményt is adhatsz neki, a fáradékonyság utalhat hiánybetegségre, de ezt doki tudná megmondani, egy vérkép alapján.

2015. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hívtam egy dokit és azt mondta vemhes szóval nincs semmi vész :)
2015. márc. 29. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!