Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál melyik kézbe kell...

Lovaglásnál melyik kézbe kell lennie a pálcának?

Figyelt kérdés
külső vagy belső?

2015. márc. 22. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Belső
2015. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy érted, hogy külsõ vagy belsõ? Ha össze vissza mész akkor cserélgetni fogod a pálcát? A bal kézbe kell fogni!
2015. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Mindig a belső kézben fogod, és igen, kézváltásnál váltogatni kell, utolsó, méghozzá a ló nyaka fölött vezetve.
2015. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen közhely a lovasok körében h a belsőbe. Ez egy nagy marhaság,az igazság az h abba fogod amelyikben a helyzet megkívánja. példa,ha jobb kézen lovagolsz a jobb kezed a belső,de tegyük fel balra sodródik ,vállazik alattad a ló,akkor ésszerű a bal,azaz a külső kezedbe fognod a pálcát. Vagy pl combravalót csinálsz akkor is érdemesebb a haladási iránnyal ellentétes kezedben tartanod. Nem értek egyet ezzel a kreált szabállyal h mindig a belsőbe kell legyen,a gyakorlatba ez nem praktikus, abba kell tartani amelyikbe az adott szituáció megkívánja.
2015. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt : az is hülyeség amivel érvelnek néha h azért legyen a belsôbe mert kint ott a fal/karám . Ha szabályosan a combodra fekteted , lefele hátra és nem oldalra áll a vége akkor ez sem lehet akadály h a külsőbe fogd
2015. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően a belső. De nem kell mindig cserélgetni, mert nagyon zavaró és teljesen felesleges. (Pláne, ha sok átmenetet csinálsz...)

De ez nem mindig igaz, inkább lova válogatja. Nekem például mindkét saját lovamon a bal oldalon kell, hogy legyen: arra jobban reagálnak, jobban figyelik. Viszont van egy másik ló amit lovagolok, nála a jobb hatásosabb.

2015. márc. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen,ez a sodródós dolog is rámutat a fix belső pálca értelmetlenségére. Ha balra megy ki a ló jobb kézen,akkor semmi értelme jobbról pálcázni. Máris haszontalan h a belsőbe van ilyen esetben
2015. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt a "belül legyen a pálca" dolgot a kezdő lovasoknak találták ki. Ha kívül van a pálca az oktató nem látja hogy mit csinálnak vele és gyakran azt is elfelejtik hogy combon legyen. Ráadásul a kezdők külső keze sokszor laza és könnyen kieshet belőle a pálca. Na meg az is egy szempont hogy kívül a pálca kerülhet olyan helyzetbe hogy a fordulóban eltűnik, majd újra előjön a ló látóterébe. A tapasztalatlan fiatal lovat ez megzavarhatja, míg belső kézben mindig látható helyen van.

Persze ahogy előttem is írták, mindig adódhat olyan helyzet ahol hasznosabb ha kívül van a pálca, hiszen minden ló más: amelyik módszer az egyiknél bejön, az a másiknál már nem biztos.

2015. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én kezdetektől fogva jobb kézben fogom a pálcát, csak indokolt esetben (pl olyan feladatnál, vagy sodródásnál...) veszem át a balba. Részben azért, mert a jobb kezembe szoktam meg, részben azért, mert lusta vagyok váltogatni minden 2. percben, részben azért, mert volt már balesetem az miatt, hogy pálcát cseréltem... Sok helyen hallottam, hogy az edző megmondja, hogy csak ebben vagy csak abban, csak így vagy csak úgy... Nekem fő szempont, hogy biztosan legyen a kezembe, ne ijesztgetem vele a lovat, viszont mindig legyen kéznél, ha szükség van rá. Hivatalos előírás, úgy tudom, nincs rá...
2015. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Nem kell minden kézváltásnál cserélgetni. Mondjuk folyamatos átlóváltásoknál tényleg mindig átteszed? Azzal megszakítod a kontaktot a ló szájával is, elveszik a támaszkodás, stb.

Emellett pont most olvastam a Póni Klub versenyszabályzatát, teljesen mindegy melyik kezedben van a pálca. Ennyi kikötés van rá: ,,4. Bármelyik kézben használható, de köszönéskor kötelező a szárakat tartó kézben fogni."

2015. márc. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!