Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Óvónői végzettséggel lehetek...

Óvónői végzettséggel lehetek lovas terapeuta vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
Jelenleg óvónőnek tanulok, de világ életembe szerettem a lovakat. Rendszeresen lovagoltam 4-5 évig ami az utóbbi időkben elmaradt személyes és tanulmányi okokból. Szeretném később a gyerekekhez fűződő tanulmányaimat tovább folytatni ilyen téren, de eddig azt olvastam mindenfelé, hogy csak gyógypedagógusi vagy pszichológus diplomával lehet ilyesfajta képzést elvégezni. Ez tényleg így van? Mert akkor esélyem sincsen. Ha terapeuta nem is lehetek kell valamilyen végzettség gyerekek, jelen esetben óvodások ( nem mozgássérült vagy fogyatékkal élő) lovagoltatásához, lovak melletti foglalkoztatásához. Egyszerűbb lovas gyakorlatok, játékok a lovak körül, séta lóháton. Csak ilyen kis könnyű dolgok. Illetve másik kérdés a terápiás vagy nyugodt, gyerekbarát ló. Lehet vásárolni betanított lovat, vagy korábban is gyerekek mellett alkalmazott lovat vagy nekem kell betanítanom ilyen célra? Előre is köszönöm, aki tud nekem segíteni!!!
2015. márc. 23. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is kell vegzettseg a lovas oktatashoz is, nem eleg, hogy te mar lovagoltal. Ha van ilyened, foglalkozhatsz gyerekekkel, amihez az ovonoi kepzettseged egy plusz. De az, hogy lovas terapeuta mar egy kicsit bonyolultabb dolgot foglal magaban, ez nem annyit jelent, hogy setaltok a loval. Ide igenis kell pszichologia- nem csak gyerek, hanem lo is ;)


Nyugodt lovat lehet venni, altalaban idosebb, 14+ eves lovak ajanlottak, kifejezetten erre a celra talalhato.

2015. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lovaretápiának több válfaja van. Bizonyos részére gyógypedagógus vagy gyógytornász előképzettség, majd a 2 éves lovasterapeuta képzés szükséges, bizonyos részéhet pedig pszichoterapeuta végzettség. Ezek nélkül fel sem vesznek.


Viszont csinálhatsz lovasoktatói vagy edzői vizsgát, azoknak is azt hiszem van valami feltétele, de ha van is, akkor is csak lovas területen, nem egyéb iskola.

2015. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
+ gyógytornász képzettséggel is lehet rá szakosodni. Óvónőként viszont változatlanul nem.
2015. márc. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem annyit jelent lovas terapeutának lenni, hogy sétálok a lóval kedves első:) Anyukán spec gyógypedagógus és autistákkal foglalkozik, meg tornáztat tudom milyen összetett egy dolog.Csak arra gondoltam, hogy ha nem is terapeutaként de kell e lovas végzettség ahhoz, hogy kisebb gyerekeket lovagoltassak, nagyon alap szinten. Ez alatt értettem a sétát és játékot a lovak körül.

Hát sajnos egyhamar gyógypedagógiát vagy pszichológiát nem tudnék elvégezni márcsak a pontjaim hiányában sem. Akkor ez az álmom elúszott :S Remélem egy sima lovasoktatóihoz nem kell ennyi feltétel.

2015. márc. 23. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen lovas szolgáltatást kívánsz nyújtani, ahhoz végzettség kell. Szerintem ha tényleg érdekel, nézz utána a lovas oktatóinak vagy edzőinek. Persze, ahoz hogy pici ovisokat körbe-körbe vezetgess egy pónin, lehet, hogy nem kell végzettség, de gondolj bele, azok a pici lovasok cseperednek ám, ha jó óvónéni leszel, és egyben jó lovas oktató, akkor jónéhányan továbbra is igényt tartanak majd a szolgáltatásaidra, egy iskolást meg már nyugodtan lehet ügetni, sőt akár vágtázni is tanítani. Az csak előny, ha te már az oviban ki tudsz építeni magadnak egy kuncsaftkört, amit ha jól csinálod, később is meg tudsz tartani :)
2015. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Többnyire a lovak meg gyerekek szeretete miatt gondoltam rá, de persze ez is egy jó érv, mert ha nincs a párom nem nagyon tudok megélni egy óvónői fizetésből sajnos :S Körbeérdeklődöm majd akkor a lovasoktató témakörben, hátha ott nem olyan magasak az elvárások:)
2015. márc. 23. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Sima lovagoltatáshoz elég egy oktatói papír,vagy lovastúravezetői, nem kell hozzá óvónő diploma. Esetleg annyi pluszt ad, hogy te jobban tudod kezelni a gyerekeket, de ha melóról van szó tök mindegy, hogy milyen tudás van mögötted, a legtöbb helyen elég egy OKJ, meg hogy minél kevesebbet kérj fizunak a többi le van xarva. Ahol a minőségre is mennek ott nem csak papír kell, hanem használható lovastudás is, de az óvodapedagógiai végzettséged itt sem veszik figyelembe.
2015. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oktatáshoz kell - oktatói, vagy edzői

Túrázáshoz, terephez kell a tereptúravezetői, de ő hivatalosan nem oktathat, csak ha van oktatóija is!


Terápiához kell: Gyógypedagógia, vagy pszichológia vagy gyógytornász BA+MA (azaz 3+2 év!), majd Fóton a 2 éves lovasterapeuta képzés, mely után lovasterápiát végezhetsz, az alapvégzettségnek megfelelő páciensekkel! Szóval pl pszichológus csak enyhe kórképpel rendelkező, mentális betegséggel érkezőket fogadhat, stb-stb.

2015. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ühm értem, így már világos. Azért a lovasoktatóiról nem teszek le. Ha időm és az anyagiak engedik remélem sikerül a fősuli után. Ha terapeuta szinten nem is, de legalább egy alap szinten óvodások, kisiskolások jó lenne lovagoltatni.
2015. márc. 23. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!