Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora tömegű kocsit tud egy...

Mekkora tömegű kocsit tud egy átlagos méretű ló elhúzni?

Figyelt kérdés
Lovaskocsival mennénk locsolkodni 8-10-en,átlagban úgy 70-75 kb tömegű fiatalok. El tudja húzni a kocsit rendesen egyetlen ló?
2015. márc. 23. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hol? Kicsit nem mind1, hogy hegyen fölfelé vagy éppen 20cm mély sárban kell mennie esetleg sima aszfalton...
2015. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8-10 embert egy hidegvérű vagy egy sodri még elhúz síkon, a hidegvérű az enyhébb emelkedőkkel is megbirkózik. De ha ennél könnyebb szerkezetű a lovad, akkor szerintem úgy kevés lesz szegény. Talán elvontat titeket síkon, de biztosan nehéz dolga lesz. Meg persze függ ez attól is, hogy könnyű társaskocsitok, vagy nehéz gumis kocsitok van a célra..
2015. márc. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Meg az sem mindegy h jó kondiba van -e. Ha naponta dolgozik kocsiban akkor megoldja ,ha viszont nem dolgozik akkor hagynám mert ha el is húzza de megerőlteti magát
2015. márc. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem csak, hogy megerőlteti magát, ha amúgy nem kocsizik, de feltöri a szügyét.

Egyébként sima maraton kocsit egy vékony ügető ló is elhúz négy emberrel. Egy megtermett nehéz sodrott, vagy hidegvérű gond nélkül kéne, hogy vigyen 8-10 embert.

2015. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Első: Nyilván 10 kilométerre megyünk lovaskocsival sárban dagonyázni,vagy éppen Mikes Kelemennét locsoljuk meg a hegy tetején Déva várában. Ne keress a kákán is csomót... Kicsit nem mind1,hogy segíteni akarsz a válasszal,vagy kukacoskodsz.


Másik két válaszolónak köszönöm,gumis kocsi lesz,de a ló rendszeresen húz kocsikat,azt viszont nem tudom megmondani,hogy milyen típusú a paci. Egyébként a terep sík és aszfaltos,viszont viszonylag nagy távolságokat kell megtenni,és picit aggódunk,hogy az utazási idő a szokásosnál sokkal hosszabb lesz.

2015. márc. 24. 22:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Helyesbítek,a másik háromnak köszönöm :))
2015. márc. 25. 18:16
 7/14 anonim ***** válasza:

[link] Hátasló


[link] Sodrott


[link] Hidegvérű


Kis útmutató hogy milyen alkat mit takar :)

Egyébként ha rendszeresen kocsizik, akkor valsz megoldja.. esetleg ha inkább hátaslóféle, aki kocsizik is, akkor illik az emelkedőkön néhány embernek leszállni és a kocsi mellett sétálni. Amúgy meg nem lesz gond. Nem kell sietni, odaértek majd minden lányhoz akkor is, ha lassan döcögtök :P A hangulatért menjetek kocsival, ne a sebesség miatt. :) Jó szórakozást! (Aki hajt, ne igyon)

2015. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok nagyjából a lovakkal,a típusokkal mindenképp,csak nem tudom milyen lesz,nem láttam még a lovat. De azért köszönöm :D
2015. márc. 25. 21:41
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként van valaki a városban,aki nóniusszal szokott embereket vinni sétakocsikázni,szerintem esélyes,hogy ő lesz az emberünk,mert a kisvárosban ahol lakom nem nagyon szoktam mást látni lovaskocsival embereket szállítani. Mit gondolsz,ha jó a sejtésem,egy nóniusz el tud húzni minket?
2015. márc. 25. 21:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, a nóniuszok alapjáraton is fogatos lovak elsősorban. Ha rendszeresen kocsizik és jól meg van erősödve az eleje meg a háta, akkor meg fogja oldani. Nem mondom hogy nem lenne jobb egy könnyű társaskocsi a célra, de szerintem nem lesz így se gond. Biztos volt már könnyebb dolga is, de beleszakadni nem fog.
2015. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!