Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Osztályban lovagláskor a...

Osztályban lovagláskor a patanyom figurák végrehajtatásakor mik a gyakran előforduló hibák a lovasok részéről, és hogyan javíttassuk ki őket?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Átló váltásnál gyakran a sarokból fordulnak es nem a hosszu falról.

meg gyakori az is hogy nagykoron nincs meg a belső állítás. Meg ugy alapjában a pályán kifele vannak állít a a lovak.

a helyes labra ülés ugetesnel is az is gyakori hiba.

nekem meg regebben a 3 ivu kigyovonalnal volt néha gondom hogy mikor kell árulni helyes labra.


(én nem vagyok edző, de nalam ezek voltak meg meg akiket latok néha nalukis kb ezek a hibák.)

2015. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez kicsit eltér a tárgytól, de szerintem a leggyakoribb osztály lovaglásnál előforduló hiba, a rossz lábra ügetés. Sokszor még a viszonylag nívósabb helyeken se figyelnek erre rendesen oda, sőt van ahol egyáltalán meg se tanítják.
2015. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen meg csak azt tanítják meg, hogy ülj helyes lábra, meg nyomd le a sarkad, másra nem is figyelnek. Pedig helyes ülésnél nem kell lenyomni a sarkad, mert magától jó pozícióba kerül.

Egyébként igen, pl. átlóvonalon egy lóhossznyit előre, utána kezdődik az átló, és a másik hosszúfalra érkezünk, ahol még egy lóhossznyit megtehetünk, mire kiérünk a rövidfalra.

Mondjuk én ilyen messzire se mennék, leggyakoribb hibák közt megtaláljuk az üléshibákat, a nem megfelelő szárkezelést, a hibás testsúly és csizmasegítségeket, a helytelen követési távot, hogy sokszor ötletük sincs, melyik kezek találkoznak, vagy kinek van elsőbbsége a külső patanyomon (az osztálynak alapesetben mindig elsőbbsége van, függetlenül attól, hogy a másik lovas magasabb jármódban van, kivéve, ha az előre szól, hogy helyet kér kívül), a lovak gyakran rosszul vannak állítva/hajlítva, de van, hogy elbújnak a szár elől, aminek a kezelését nem tanítják meg nekik, stb-stb...

Van, ahol még azt se nézik, hogy ne mindig ugyanaz legyen az éllovas (akár lovas, akár ló esetében), és így a legtöbb ember csak utazik...

2015. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eg meg van az hogy a kezüket nem a lo marja felett 1-2 cm tartjak állított ökölben hanem a lo nyakánál es attol 10-15 cm magasban lonyogo szarral es igy megszűnik a kapcsolat a lóval.( mert ok meg csak szarral irányítják teszel nem a lovat.)
2015. márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legjobb mikor körbenváltásnál nem mennek egyenesen egy métert sem ,nincs ideje a lónak átállítódni mert rögtön elkapják másik irányba kiegyenesítés nélkül. Az oktató meg NAGYON ÜGYES NAGYON JÓ !! vagy mikor azt sem tudja melyik lábon üget és ment már 2 kört de még mindig senki nem szól neki h rossz lábon van. szerintem ez a legtipikusabb példa.
2015. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami szerintem a leggyakoribb, hogy a ló levágja a rövidfalon a sarkokat, a lovas pedig úgy próbálja ezt megakadályozni, hogy a külső szárat tépi de csizma segítséget nem ad hozzá, és ettől a ló kap egy "csodaszép külső állítást" de ugyan úgy a patanyomon belül marad.
2015. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!