Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit keres egy lovardavezető?

Mennyit keres egy lovardavezető?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyit kereshet havonta átlagosan egy lovardavezető? Tudom hogy nagyon sok tényezőből áll össze a dolog, és hogy nagyon sok mindentől függ, de mondjuk egy nagy, megépített (kész), rendezett, színvonalasabb iskolalovardában, ahol van fedeles, étterem, stb és vidéken van, körül-belül mennyi lehet?
2015. márc. 25. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez annyira megmondhatatlan kérdés,hogy szerintem még az se tudná megmondani ,akinek lovardája van,hogy a másik lovardatulaj mennyit keres...Van,akinek bejött az élet,sok vendége van,jó üzletember,jók a beszerzési forrásai,na neki biztos nincsenek megélhetési gondjai,havi milliós bevétellel. Van a máásik,aki meg egyik napról a másikra él,annyi a haszna,hogy épphogy elég....És nagyon sok pénzt kell egy ilyenbe fefektetni. Évek kérdése,hogy egyáltalán megtérül-e a befektetett pénz...
2015. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, lehet hogy egy kicsit félreérthetően tettem fel a kérdésemet :) Arra gondoltam, hogy nem mint lovarda tulajdonos, hanem a lovarda tulajdonosa által megbízott ember mennyit kereshet azért, hogy szervezi a lovarda vezetését, beosztja az embereket, szervez stb. És mondjuk egy már megépült kész lovardát veszünk, amibe már nem kell nagyobb összegeket befektetni.
2015. márc. 25. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból ez egyféle logisztikai meló. Vagy mint egy ügyintéző.

Túl sokat biztos nem keres, hisz ha nem saját földekről kell gondoskodni, akkor igazából csak kikell alkudni a lehető legjobb árakat. A munkabeosztás is egyszer kialakul és ritkán változik (legalábbis amerre jártam, ott minden alkalmazottnak megvolt a feladata, nem cserélgették naponta).

Egy színvonalas helyen azt mondanám, hogy 150-200.000 Ft maximum. Hisz, ha van ideje, akkor ezt elintézi a tulaj maga és nem fizet másnak.

Ezért is van sok helyen, hogy egy a tulaj, az abrakmester, a "lovardavezető", stb. Így csak lovászokat kell fizetnie, esetleg oktatókat.

Nyugati országokban biztos lehet ezzel is keresni, de idehaza nem hinném.

2015. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem,bocsi,lehet,inkább én értettem félre :)) Hátha lesz olyan válaszoló,aki járatos a témában :)
2015. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit. ahogy leírták, a magán lovardákban szinte mindíga tulaj adja ki mit kell cisnálni, esetleg a lovásznak saját hatáskörén belül kell eldöntenie. Talán pár nagyobb lovarda van, ahol lehet ilyen ember, de ott se csak vezetnie kel, ebben biztos vagyok. Ez magyaroroszág, itt lovazásból csak éhenhalni lehet így vagy úgy.
2015. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alkalmazottat ilyesmire nem szoktak fölvenni, de olyat már hallottam, hogy egy lovardát szőröstül-bőröstül kiadtak bérbe. Egy ismerősöm példul Bp. agglomerációban bérelt egy elég szép lovardát öt iskolalóval, traktorral, lószerszámmal stb. havi 250.000 Ft-ért, aztán amit ezen (meg a költségein) felül ki tud belőle termelni, az mind az övé. Ilyesmi van.

Hozzáteszem: az ismerős nem lett belőle milliomos. Marha sokat dolgozik és néha kifejezetten gondterhelt... de azért nyilván többet keres vele, mintha beállna a mekdonácba a pult mögé, mert akkor azt csinálná. Becslésem szerint szezonban olyan havi 150e Ft körül jöhet neki össze, a mellett, hogy megveszi előre a takarmányt meg a tüzelőt. Télen aztán meg összehúzza magát, mint a kisegér, és éldegél kenyéren-vizen.

2015. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek vele :)
2015. márc. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!