Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy nyers lovat mennyi idő...

Egy nyers lovat mennyi idő alatt lehet belovagolni teljesen?

Figyelt kérdés

Ugy értem, hogy egy ember azt mondta nekem, hogy ő fél évet kér, de akkor ugy adja át a lovat hogy az tökéletes,tehát üget vágta meg minden parancsra.Tehát nincs semmi más csak felülni és menni.

Ez reális? vagy kicsi lehúzás van benne??



2015. márc. 25. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ügetès ès társai közelèben sincs a tökèletesenek az minimum alatti minimum elvárás egy belovagolt lónál. Fèl èv amúgy simán megvana kikèpzès, de nekem elèggè kamunak hangzik a csávó, ha irl ilyeneket mond, hogy fèl èv ès tökèletes... èlete vègèig nem lesz egy ló se tökèletes.
2015. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bécsi sponyol lovasiskolában 5 év alatt jut el a ló arra a szintre, hogy már kiengedik közönség elé. Fél év alatt az alapokat kapja meg ismerősödtől a ló. Bár ez a megnyilvánulás, hogy "nincs semmi más csak felülni és menni", eléggé amatőr szintre és hozzá nem értésre vall. Gondolom belovaglói papírja nincs is, csak "ó hát már rengeteg lovat betörtem"...
2015. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Belovaglói papír? Na ne röhögtess. :D Attól aztán nem fog senki tudást szerezni, sem átadni...

Azzal viszont egyetértek, hogy fél év alatt egy ló sem lesz tökéletes. Valószínűleg sosem lesz az sem. Mint ahogy egy ember sem lesz soha semmiben teljesen tökéletes.

Azt gondolnám úgy érthette, hogy a 3 alap jármódban ellenszegülés nélkül lehet vele közlekedni. Ha erről van szó reális a fél év. Az ár már más kérdés.

Egyébként ez a fél év is olyan, hogy van amelyik ló rögvest megbarátkozik a nyereggel. Valamelyikkel meg napokig, hetekig is kell "birkózni". Teljesen egyed függő.

2015. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: a belovaglói papírral arra próbáltam célozni, hogy szakértelem is van-e a ténykedése mögött, vagy csak Pistabá'-tól szerzett "tudást" még gyerekkorában, amikor egyszer vidéken nyaralt.
2015. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem én. Viszont én meg arra próbáltam utalni, hogy manapság boldog boldogtalan szerezhet bármiről papírt. :)

Az a legszerencsésebb, ha van a környéken pár az illető által belovagolt egyed, akiket szemügyre lehet venni.

2015. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lehúzás attól függ, mennyiért, illetve hogy hogy lovagol az illető. Meg kell nézni és eldönteni, hogy neked kell-e olyan ló, annyiért, annyi idő alatt, ahogy az általa be/lovagolt lovak mennek.


Fél év alatt már biztosra lehet menni, 2-3 hónap elég lehet ahhoz, hogy három jármódban abszolút magabiztosan menjen a ló. Viszont kérdés, hogy ki ül a hátán. Vannak lovak, amelyek évek hosszú munkája, versenykarrier, stb után sem alkalmasak arra, hogy bárki el tudja őket lovagolni, szóval ezt így előre megjósolni kb. lehetetlen.

2015. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akitől érdeklődtem,ő már kb 10 éve versenyez. amugy csak beszélgetés szinten ment a dolog, azt mondta fél év alatt annyira hogy felül az ember és a 3 járómód megvan.

kb milyen árban mennek ezek a belovaglások?

csak kb?

2015. márc. 26. 11:44
 8/9 anonim ***** válasza:
30-40eft/hótól indulnak az árak.
2015. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Árban ez általában 30-40 ezer forint/hónap + bértartás (további ~30-70e/hó/ló).

Jellemzően úgy 3 hónapra szokták vállalni amúgy a belovaglást, de ez attól is függ, hogy hogyan adod át a lovat, mert ha már nyereghez, zablához szokott, és futószáron 3 jármódban megy mindkét kézre, felülést, leszállást egy helyben, állva tűri, akkor innentől már csak maga a lényegi munka hiányzik, ez nyilván kevesebb idő (és így pénz), mintha teljesen az elejéről kéne kezdeni az egészet vele.

2015. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!