Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamnak víziszonya van...

A lovamnak víziszonya van hogyan tudnám vele "megszerettetni "?

Figyelt kérdés
Sajnos egyszer bele esett a vízbe még az előző gazdájánál és retteg a víztől ! A túrákon mindig nagy kerülővel teszi meg a legkisebb pocsolyát is ha víz csobogást hall már akkor is ideges lesz ! Tudnátok valami tippet adni ?
2015. márc. 25. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

pl a karámjában csinálsz egy nagy pocsolyát és a közepében kapja az abrakot. vagy a vize köré csinálsz egy bazi pocsolyát, úgy, hogy csak úgy érje el a vizet, ha belemegy a vízbe.


így lehet lovaglás nélkül szoktatni.


a másik megoldás, hogy ha töri, ha szakad belelovagolod a pocsolyába. ehhez határozottság és lovastudás szükséges.


még az is lehet egy megoldás, ha van olyan vizes terület, ahol nagyobb vízen úgy kell átkelni (felduzzasztott patakrész, nagy örök tócsa, stb) hogy azt nem lehet kikerül, se átugrani és a többi ló átmegy rajta, kénytelen lesz a tiéd is.

2015. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akárhogy hajtóm a pocsolya felé átugorja ! Akkor belemegy a vízbe ha nem látja mint pl egy szántóföldön nagy a fű és be vizesedik, de nem látszik akkor átmegy rajta, de ha látja akkor nem ! (nem tudom ez így mennyire érthető )
2015. márc. 25. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, egyébként is minek akarod? Egyébként ehhez nem kell vízbe esni, tapasztalatom szerint a ridegtartott lovak -akik áznak- úgy amblokk utálják a vizet érthető módon.
2015. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mivel szerintem egy nyugodt jó lónak alap, ha meghallja a víz csobogást nem rotyozik el onnan illetve nem less sík ideg vagy nem kezd el szöcskét játszani a pocsolyáknál !
2015. márc. 25. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb úgy megbarátkoztatni a gondolattal, ha belesétálsz előtte (akár egy méretes pocsolyába), hogy lássa, a vezér is bement, neki sem kell félnie. Nyilván, ha nem bízik eléggé benned továbbra is makacskodni fog. Ez türelem játék némelyik egyednél, amit erővel nem lehet megoldani.

Az én egyik lovam sem volt hajlandó belemenni. Bár ő szerencsétlen az élete első 3 évét állásban töltötte. Amikor elhoztam akkor látott először havat, sarat, stb. Még a csatorna fedőket is átugrotta.

Szinte rögtön elkezdtem vele foglalkozni, de ez folyton gondot okozott, még a legelőre menet közben is. Aztán egyszer meguntam és becaflattam a tócsa közepére. Kicsit toporgott a szélén, rá horkantgatott, majd óvatosan belelépett. Onnantól már viszonylag könnyű dolgom volt. Egész végig csak a türelmen múlott a dolog. Én csak megmutattam neki, hogy nem egy szakadékba vezetem. :)

2015. márc. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én lovam sem szereti a vizet, de sokat foglalkoztam vele, dicsértem, tanítgattam, és sikerült belemennünk a pocsojákba hiszti nélkül :) szerintem valami szélesebb patakon kéne gyakorolnod vele, de azt is megoldásnak találom, ha a víz közelségéhez szoktatod, például piknik a tóparton :) én mindenképpen ebből az irányból indulnék el :)
2015. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!