Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó, színvonalas lovarda, ahol...

Jó, színvonalas lovarda, ahol elkezdhetném a díjlovaglást?

Figyelt kérdés
Igazából az első két szóra tenném a hangsúlyt. Meg hogy Budapest környékén legyen. Ennél több kritériumot megadni sem merek, hiszen örülnék, ha már ennyi alapján találnék egy normális helyet...

2015. márc. 25. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Pilisjászfalun van az Unikornis lovarda, ott edz Pachl Péter, aki nagyon profi díjlovas. Nem ismerem személyesen, emberileg bírálják páran, de a szakértelme megvan, az biztos.


Nem messze tőle ott van a piliscsévi Prosper LK, ahol Szakolczai Kinga edz, aki szintén nagyon jó lovas, és elismert edző (engem ő edzett párszor, nagyon szeretem, és sokat segített). Ezek a helyek kb 40-50 perces távolságban vannak a várostól. Lovad ugye van?

2015. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ilyen helyeket én is ismerek párat, pl ott van még a Bellandor lovasközpont, de a távolság még mindig nem kicsi sajnos... (a mostani lovardámtól kizárólag azért nem tudok elszakadni, mert kb 10 percre van tőlem, és "tervezetlenül" is mehetek. És bár saját lovam nincs, sajnos az edzéseken már nemigen tudnak komolyabb elemeket mutatni, szóval mostanában csak elkérek egy lovat szőrén terepezni vagy bent idomítgatni.)
2015. márc. 25. 20:15
 3/12 anonim ***** válasza:

anélkül, hogy valaha lettem volna ott, de gyanítom díjlovaglásban Dallos Gyula lovardája, vagyis most már Dallos Beátáé nem lehet rossz...


ez a xenophon dunakeszin.


[link]

2015. márc. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kajászó-Szentpéterpusztán Gőblyös lovardája esetleg? :)
2015. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a válasz, de itt mindenki azokat sorolja fel, ahol egy óra aranyárban van. Értem, hogy Dallos Gyula a legprofibb, de nincsenek olyan kisebb nevű edzők, akikhez el lehetne járni? Aki szintén jó, csak nincs ekkora felhajtás körülötte? Gőblyös István detto. Pachl Péter szintén...
2015. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos muszáj egyetértenem... De köszönöm az eddig válaszokat!
2015. márc. 27. 23:01
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Bocsánat, de a kérdésben szó nem volt az árról. Nem értek a díjlovagláshoz, de ugye ott az edzőknek van besorolása (amit itt meg lehet nézni [link] ) Dallos Gyula ugye kiemelt edző, ő a valaha volt legeredményesebb díjlovas, nyilván nem 2500 nála egy óra, bár gondolom a lovai sem éppen szalmahasú Babák, illetve Pachl Péter a legmagasabb, 3as szintű edző, nem tudom mit jelent ez, de nyilván ez a besorolás, a versenyeredmények, stb arányban áll az árral is.


Gondolom ezek olyan edzők, akik versenyre, magas szintű versenyre készítenek fel. Kezdeni valóban nem náluk kell gondolom én, hanem ha már van egy jó alap,és x év tapasztalat, akkor van értelme ilyen "mesteredzőkhöz" elfáradni.

2015. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, igen. De van a Dallos Gyula bácsi, és más senki? Elvileg kell lennie egy csomó regisztrált edzőnek. Ők hol vannak? 4-5 név kering mindenhol, minden lovast ők készítenek fel, mindenki más egy nulla, akitől nem lehet tanulni? Mert én is nagyon szívesen eljárnék helyekre, de egyszerűen nem tudom, hova menjek. Nincsen lovam, és nincs egy hely, ahol 4 ezerért vehetek egy rendes edzést?
2015. márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó, akkor ezt lehet hogy rosszul fogalmaztam, de szerintem még mindig csak elkezdeném a díjlovaglást, pedig majdnem 9 éve lovagolok, és már bőven megvannak az alapok. Oldalazásokat több jármódban, hosszhajlításokat, ugrásváltást, ellenvágtát tanultam az elmúlt időszakban.
2015. márc. 29. 13:02
 10/12 anonim válasza:

Én is Bp-n lakom, és egy szerintem nagyon jó helyre járok lovagolni. 11 év alatt ez volt az első legjobb hely, ahol kijelenthetem, hogy a lovak nagyon jók, az oktató is. Ez a lovarda Érden található, lehet ez se a legközelebbi hozzád, de még mindig nincsen annyira messze, a neve az egyesületnek pedig : Ördöglovas SE. Egész sok információ áll a rendelkezésére annak aki az oldalra téved, szóval azt is tudom ajánlani. Ha az oktatóval beszélsz, hogy díjlovaglást szeretnék itt komolyabban tanulni, biztosan elfogadják. Meg itt a versenyekre felkészítenek.

Ha érdekel mégis, nyugodtan írhatsz p.ü.-et. Minden felmerülő kérdésre kézségesen válaszolok.

Remélem sikerül találnod megfelelő lovardát!

2015. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!