Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló vásárlással és ló hierarchi...

Ló vásárlással és ló hierarchiával kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Azért tömörítek most egy kérdésbe többet, mert nem szeretnék félórákat várni, amíg kitehetném a következőt.

1, Ló vásárlás. Az első, hogy valaki meg magyarázná ezt:

"Eladó tisztavérű amerikai papíros appalosa kanca. Kerem telefonon erdeklodjenek! Kikepzese elkezdodott. Ido es helyhiany miatt elado, ar alatt. Ertekegyeztetessel olcsobb lora cserelheto!"

Ha idő és helyhiány miatt eladó, akkor miért cserélhető másik lóra? Annak már lesz helye? És miért jó neki ha olcsóbb lóra cseréli?

2, Második kérdésem, hogy beleszerettem ebbe a lóba. Szerintetek érdemes érte lobbiznom, vagy annyira azért nem jó ló. (fent van már egy jó ideje) : [link]

Az utolsó két kérdésem kicsit más téma:

3, Létezik-e a lovaknál egyenrangúság? Mármint nem az emberek irányába, hanem például egy ménesen belül két ló egyenrangú? Vagy ez lehetetlen?

4, Jó, ez elég hülye kérdés lesz, de kérlek ne hordjatok el emiatt mindenfélének, de milyen jeleket figyeljek ahhoz, hogy az egy karámban lévő 4 kanca közül megtudjam állapítani, hogy melyik a vezérkanca?

Köszönöm előre is a válaszokat, ha valami nem világos akkor szóljatok és megpróbálom leírni érthetőbben!



2015. márc. 25. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Például lehet, hogy ez egy komoly ló, amivel komolyan lehetne versenyezni valamelyik western szakágban, de erre nincs ideje az eladónak, mert lovasiskolát üzemeltet, egész nap oktat, ott azonban tudna használni egy egyszerűbb lovat. Vagy egy olcsóbb lovat utána könnyebben el tudna adni. Vagy vannak vágós kapcsolatai és a beszámított "olcsó ló" azonnal menne a vágóba, vagy kupechez.


2. quarter viszonylatban ez nagyon nagyon jó ár, mármár gyanús az egész.. azt nem tudom milyen lobbizásra gondolsz, ha annyira tetszik vedd meg!


3 nem, nem létezik, a lovaknál a hierarchia alá és fölé rendeltséget jelent. olyan szempontból van egyenlőség, hogy mondjuk ráró és csillag mindketten táncos alatt vannak a rangsorban, de tuti el van döntve, hogy kettejük közül ki van feljebb.


4. nagyon egyszerű. ha mind a 4 ott van, akkor rakj le egy vödörben kaját. nagy valószínűséggel egy fogja enni és nem engedi oda a többit. ha esetleg mégis odaengedné (mert ilyen is van) akkor meg lehet azt is próbálni, ha elég nagy helyen vannak, hogy megzavargatod őket és amelyik megy majd elől és mutatja az utat és a legjobban figyel az a főnök. de általában ez kajánál kiderül, mert ha csak 1 falat van az tuti a főnöké.

2015. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A 2-es nekem is kicsit gyanús azért is kérdeztem meg, hogy ti nem találtok-e rajta valami olyat, amit én nem vettem észre. Mert viszonylag olcsó, szép és állítólag teljesen egészséges kancának már kellett volna gazdát találnia ...

2015. márc. 25. 23:23
 3/12 anonim ***** válasza:

3. Csak említésképpen, most olvastam a Lovasakadémia sorozat A ló viselkedése című kötetben ugye etológiáról van szó. Abban az író (Novotni Péter) azt írja, hogy a ménesben igenis létezik mellérendeltség. Persze nem az egész ménest tekintve, de néhány egyed között előfordul. Ezen én is meglepődtem, de gondolom nem a levegőbe beszél, ír.

4. Figyeld meg ki mozgatja a másikat. Mikor bóklásznak a karámban melyik tér ki a másik elől, ha az felé megy, melyik tudja elküldeni a többit a kajától, víztől. Ebből nagyon jól le lehet szűrni.

2015. márc. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kis kiegészítés a 3. ponthoz még (a többit sztem maximálisan megválaszolták), hogy szerintem sincs teljes egyenrangúság. Nálunk ridegben vannak a lovak, hat ló összesen, általában meg is oszlik a csapat 3-3 felé. A 3 "elit" jól megvan egymással, a vezér alatt lévő kettő különösen. Látszólag nincs különbség köztük, mindig együtt bóklásznak, egy szénakupacból esznek mindhárman, mindannyian szoktak néha sunyítani egymásra.


De azért ha komolyra fordul a dolog, akkor elég egyértelműen kiderül, hogy ki ki alatt van.

Én ezért gondolom, hogy igazi mellérendeltség nincs, legfeljebb hallgatólagos "barátság" (ismétlem: idézőjeles barátság, mielőtt valaki pony clubbal vádolna) a békeidőkben, amíg nincs konfliktus.

2015. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2. Meg kellene nézni élőben, átvizsgáltatni rejtett dolgok után. Eléggé pang a ló piac, a béka s**ge alatt vannak az árak. Nem biztos, hogy okkal akar tőle "megszabadulni".

3. Ezt már bőven kifejtették. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a Lovas Nemzet e havi számában pont van egy erről szóló pár oldalas cikk. :)

4. Erre szintén kitér valamelyest a cikk.

2015. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4-es kérdést hamar el lehet dönteni, pl beviszel egy kis zabot/almát/ répát stb. leszórod a földre, és vársz. Amint felfedezik mind a 4 odamegy, de a vezér úgyis elküldi a többit.

De akár itatáskor is látható, ha nincs mindig víz, ha megtöltöd a kádat ki megy először inni.

2015. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

A 4-esnél a kajával az a baj, hogy ott van az én lovam is és ha a kaját én viszem oda akkor ő szokott odajönni. (de persze a többi ló gazdájának is a saját lovuk jön oda.) de majd kitalálok valamit! És tényleg mindenkinek köszi a választ!

2015. márc. 26. 20:26
 8/12 anonim ***** válasza:

de nem egy répára gondoltam, hanem egy vödörben abrakra mondjuk, amit csak akkor adsz oda, amikor már nagy az érdeklődés és ott a többi ló is.


vagy pl ha együtt vannak abrakolva melyik eszik először?

2015. márc. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy vödör abrakra? Ne essünk azért túlzásokba, szerintem ettől az ötlettől egy ló gazdája se lenne elragadtatva. A vödör alma miért nem jó? Azt is ugyanúgy imádják, és még bajuk se lesz tőle. Leszámítva persze, hogy összerúgják egymást, mert szinte 100%, hogy marakodni fognak a csemege fölött. Szerintem egyszerűen csak figyeld meg őket, ne kísérletezz, Kérdező.
2015. márc. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Aki egy tisztavérű appaloosa eladásába nem fektet annyit, hogy egy fotó árát befizesse a lovasok.hu-n, az nem tudom, mennyire vehető komolyan. Felhívni fel lehet, aztán majd meglátod, hogy milyen is a ló.


Ez a cremello (ami szerintem inkább perlino) kanca nem lehet egy nagy szám, vagy csak nem olyan helyen volt eddig, mert a versenyzésre szánt csikók már két és fél évesen eléggé ott vannak képzettségben, de ez még önmagában nem jelent semmit, kérdés, hogy neked sportcélra kell-e egyáltalán, van-e még egy éved rá várni.

2015. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!