Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóbelovaglásnál mivel kezdjek?

Lóbelovaglásnál mivel kezdjek?

Figyelt kérdés
Van egy belovaglásra váró lovunk. Bevállaltam a tanítását. Nem egyedül csinálnám hanem az egyik ismerősünkkel aki már gyakorlott benne. Nagyrészt én csinálnám de ott lenne mellettem mindig. Azt mondta nézzek utána hogy mégis hogy kezdjek neki de nem találtam róla sokmindent.
2015. márc. 26. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nagy lovas lehet az az ismerősöd is, aki azt mondja, hogy a neten (vagy mit tudom én hol?) nézz utána, hogy mivel kezdj! Szerintem azzal, hogy bérelsz egy normális belovaglót és edzőt!
2015. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem találtál róla sok mindent, akkor ne is kezdj hozzá. Dunát lehet rekeszteni a szakirodalmával, ha még csak nem is ismered, hol kéne kezdeni keresni, akkor régen rossz. És akkor lehet melletted akárki, nem fog sikerülni.

Miért gondolja mindenki, hogy ez a belovaglásdolog olyan egyszerű???

2015. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért mondta hogy keresgéljek mert kiváncsi hogy mit tartok jó megoldásnak.
2015. márc. 26. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk először futószára munka, kapicánnal, futószáras hevederrel és kikötővel, hátizom erősítés, alap feladatok. Azért kapicánnal érdemes futószárazni, mert ha ficánkol az elején, akkor nem a száját téped, hanem a az orrára hatsz.

Legyen az ismerősnek ennyi elég, ha ért hozzá, akkor neki kell segítenie neked. Sőt a nagy részét neki kéne csinálnia és neked csak segítened.

2015. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy edző vagy egy szakmájában hivatalosan elismert belovagló keresésével.
2015. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Futószárral kezdődik, a többi meg könyvregény. Már rég rossz h a neten kell utánanézni.. Miért akar mindenki itt 0 tapasztalattal belovaglót játszani? A belovaglás nem egyenlő a hétköznapi lovaglással. Komolyan aki nem akar vagy nem tud szakembert alkalmazni az mértnem választ belovagolt lovat? Aztan ezért van a sok elcseszett ló
2015. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A neten azért kellett keresgélnem mert azután érdeklődött hogy én személyszerint mit találok jónak azok közül ami a neten fennvan. Mindenképpen én csinálnám mert részben enyém a ló. Különben is mondaná hogy mit csináljak de elötte kérdezne hogy tudom-e mi a következő teendő.
2015. márc. 27. 09:29
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Azért annyiféle módszer nem kering sem a szakirodalomban, sem az interneten, hogy olyan nagy kíváncsiság furdalja, hogy te mit válaszolnál, hogyan állnál neki...
2015. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem nem megint nagypapa hátaslováról van szó. :D

Bár a szakszavak, mint "betörni" most nem jelentkeztek. Vagy fejlődik az illető, vagy tévedek, de már piszkosul fárasztó, hogy valaki minden nap feltesz 1-2 ilyen kérdést...

Lovas akadémia könyvek közt van egy pár darab, amit érdemes ezzel kapcsolatban elolvasni (A fiatal hátasló alapkiképzése például). Remélem nem hanta és tényleg valódi szakemberrel látsz neki és nem egyedül vagy épp a falu végi Józsi bácsival. :)

2015. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!