Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket érné meg megvenni?

Melyiket érné meg megvenni?

Figyelt kérdés

A lovam bőrbeteg (valami atka pontosan nem mondta a doki) és az a nagy helyzet ,hogy nagyon tömött a szőre és több rétegből áll.(van apró pehely szőre + rendes hosszú szőr+ még ilyen nagyon hosszú.) a nyakáról már teljesen kihullott a hasán még van ebből a szőrből de már kevés a farán is már alig szóval úgy gondoltam nem nyírom le csak lefürdetem és lefújom azzal a szerrel amit a doki mondott.

De kiderült semmit nem használt.Picit visszafogtam a tovább terjedést de semmi egyéb.

Szóltam a lónyírónak de túl sok munkára hivatkozva nem jött le a környékbe mást meg nem ismerek és ha igen lehetetlen árakba dolgoznak.

Arra döntésre jutottam ,hogy veszek valami kisebb értékűt és ami van azt én is letudnám nyírni (nagyon édes nem pánikól be)

ezekre gondoltam:

[link]


[link]


egy ilyet nagyon szeretnék sajna most ki vagyok égve ..de mit gondoltok róla?Hosszú távon érdemes lenne venni egyet?

[link]


[link]


[link]

ennyi lenne..ha van valakinek valami jó ötlete ,hogyan tudnék segíteni rajta szívesen meghallgatom.

Bunkózást mellőzétek :) köszöntem



2015. márc. 29. 12:42
 1/3 édenkert válasza:

Az első amit linkeltél azt sokan dícsérik.. Saját tapasztalatom nincs.De ha lónyírót veszel, ne ilyen kis egérméretűt. Kellene egy nap amire lenyírod! Én normális nyírógéppel nyírtam 2-2,5 órán át a lovat.

Tavaly az egyik lovam is bőrbetegvolt. Nemtudom mitől alakulhatott ki, száraz kiütések voltak a hátán,és a szőre csomókban hullott. Gyógynövényes samponnal mostam heti legalább 3 szor,és sokat volt kint karámban a napon. Másfél hét alatt elmúlt neki.

2015. márc. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hat mondjuk igazad van hosszu tavra egy normalisat erne meg. A borbetegsegre nekunk a doki azt mondta neostomosant fujjunk ra. Ezert is nyirnam le ugy hatasosabb lenne.
2015. márc. 29. 19:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy a kisebb méretűeknél a penge sem az igazi, szóval kéne belőle akár 5-6 is, mert ha szétmegy az egyik, és nincs tartalék, akkor a ló issza meg a levét a végén... Hosszabb távra nem biztos, hogy kell gondolnod, ha amúgy nem szoktad nyírni.
2015. márc. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!