Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat valasszak?

Milyen lovat valasszak?

Figyelt kérdés
Lehetosegem lett lovat venni. Regota lovagolok stb. nem tudom eldonteni milyen fajta legyen...nekem barmilyen jo igazabol. Tippek? Es kerlek erveljetek, hogy miert az.

2015. márc. 29. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdés mik a hosszútávú tervei vele? Ha később versenyezni szeretnél, akkor érdemes a kiválasztott szakágon belül képzett lovat keresni. Ha hobbiznál, akkor szinte nyílt a terep, bár itt még mindig közbeszólhat a tudásod. Ha egy pörgősebb lovacskát vennél, akkor telivérezett, vagy arab lovat keress. Amúgy egy sima hobbi félvér is megfelelhet a céljaidra, csak annyi a lényeg, hogy a papírjai és az egészsége rendbe legyen.
2015. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem személy szerint az arab telivér tetszik a legjobban :)
2015. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek vele olyan nagy terveid akkor szerintem egy kedves, nyugodt bármilyen félvér alkalmas erre. Fő az egészség és a kezelhetőség. Egyébként nagyon nem lehet így megmondani, hogy kinek milyen lófajta való, mert többnyire minden ló különbözik. Meg az is számít ugye, hogy mennyi a keret mert egy Quarter horse is tökéltes szinte bármilyen hobbi célra, csak épp háromszor annyiba kerül mint egy kisbéri.
2015. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fontos számodra a fajta, akkor miért kérdezed, milyen fajtájút vegyél? Majd ha egy adott ló annyira tetszik, megfelel minden szempontból, akkor olyan fajtájú lesz, amilyen és kész.
2015. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
az adott lóba kell beleszeretni nem a fajtába.. lófajtán belül is vannak kivételek. Láttam már idegbeteg haflingit és birka telivért is.. Minden ló természete más.
2015. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha régóta lovagolsz akkor felesleges a kérdésed... Fellehet itt neked sorolni az összes fajtát, akkor is egyedfüggő marad a dolog. Mennyi rá a keret,hobbi,sport vagy mire kéne? na mind1 tudod te a választ..
2015. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A cél már eleve kijelöli, hogy miben kell gondolkodni. Ha mindegy, mert csak hobbizni szeretnél, és bármi jó, akkor pedig egy ügetőt, mert méltatlanul lenézett fajta, ráadásul mivel a vágtájukat külön tanítani kell, és sokan erre nem szánnak sem időt, sem energiát, ezért rengeteg egyed megy vágóba... Pedig természetre tündérbogár mind, szakirodalom és tapasztalat alapján is könnyen kezelhető, kiegyensúlyozott, nyugodt lovak.
2015. márc. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fajtát? Mért fajtát akarsz? A lovaknál nem úgy van ám, mint a kutyáknál... Attól, hogy egy ló nem fajtatiszta, még nincs semmi baja. Itt nincsenek akkora eltérések, mint a kutyáknál, egy félvér sem egy becsúszott lovacska, valószínű azt sem véletlen rakták össze. Nekem magyar félvérem van, tökéletes terepen, ugrik 120 centin simán (magasabbon nem ugrottunk nagyon, csak hobbiló), díjloviban M-L szinten tök jól megy, bár nem egy olimpikon. Díjló anyától, ugró apától, tökéletes lett, pedig nem fajta.

Mint korábban is írták, ne fajtát válassz. Találd ki, hogy mit akarsz vele, mennyi időd lesz rá, hogyan akarod tartani és ezekhez az igényekhez igazítsd a lovat, ne a fajtához. Szép az arab, szép a fríz, tök jó a haflingi meg a fjord is. Lehet érvelni bármelyik mellett, de van értelme? Kinézel egy frízt, csak mert fríz, de minden másnap a palánknak vág, annak sok értelme lesz....

2015. márc. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!