Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lusta csikó? magyarázat lent

Lusta csikó? magyarázat lent

Figyelt kérdés

van egy hidegvérű csikónk ami 1 hónapja van nálunk és borzalmas lusta 3 éves, kocsizva van. Üget 50métert és lépésre vált. Egyébként egy bohókás természetű nagyon jófej ló, egészségügyileg 100%os (látta állatorvos) a patái rendben vannak (20éve ugyanaz a kovács jár hozzánk és nagyon jól dolgozik.)

Naponta van 1 órát befogva kb. + ápolgatom, vezetem kézen (hogy szokja, tanulja) tanítom neki a kézen megállást. Boxos istállóban van kifutóval

Egész nap szénázik reggel-este 1-1fándli kukoricás árpát kap, napközben néhány (2-3) almát.

miért lehet ilyen lusti? fajtája miatt?



2015. márc. 31. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A hidegvérű nem szeret ügetni, ezek lépést szeretnek járni kocsiban, de lépésben sokáig bírják. Nekem nehéz sodrottjaim vannak, ők se szeretnek sokáig ügetni. Lépésben komótosan elhúzza a kocsit. Másfél órát is mehet majd ha idősebb lesz hadd járja le magát. Mutatsz képet a lóról, szeretem a hidegvérűeket! :)
2015. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
ja és még annyit hogy nem is fontos hogy mindig legyen előtte széna. Nálam reggel-este kapnak egy jó villányival, plusz ha jön már a legelés, akkor kint legel, talán este kap egy keveset. Az abrak az jó mivel munkára van fogva
2015. márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ez a különbség a hideg és a melegvérű közt.. A melegvérő képes egész nap menni .. míg a hidegvérű elmenne a világ végére, de csak lépésben. nimcs vele semmi baj.
2015. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen melankólikus természetű ,alvósabb lustább típus. Gondolom nincs túlterhelve még 3 évesen a kocsival h az lenne a baj .
2015. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Széna legyen előtte, az igazi tartási formában a széna ad libitum! De az abrakot én cserélném zab+árpa keverékre, mert a kukorica nem lónak való, még annyira sem, mint a zab. Fűt és hizlal, nincs arra szükséged szerintem.

Egyébként terepen azért meg lehet hozni a hidegvérű menőkedvét is, nem tudom, merre jársz vele, ha mindig ugyanaz az útvonal, lehet, hogy unja, és az is benne van a dologban. De azt is vedd bele, hogy nem tudjuk, mióta kocsizik és mennyit, lehet, hogy a kocsiban még hamar elfárad, ha ügetnie kell. És igen, a hidegvérű megy nehéz kocsiban is 15 órát is, lépésben, míg a melegvérű max 1-2-t, de azt síkvágtában is (és persze sokkal-sokkal könnyebb kocsival).

Azt azért próbáld meg, hogy ne hagyd neki, hogy visszaessen, hajts hozzá, és ha megy még valamennyit, te vedd fel, majd dicsérd meg: értse meg, hogy akkor állhat meg, ha kéred, akkor nagyon ügyes. De ha nem kéred, akkor nem eshet vissza. Nem azt mondom, hogy hajszold amíg bírod, de kicsivel mindig menjen tovább, mint ahogyan ő kigondolja.

2015. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább kiképzésbeli hiányosság, meg nyilván "lusta" is a ló - már ha megteheti. A lovat arra tanítani kell, hogy x jármódban haladjon addig, amíg másra nem kérik, ez nincs benne automatikusan. Amikor lassít, akkor korrigálni kell és majd idővel, következetességgel megtanulja, hogy addig ügessen, amíg fel nem veszed vagy be nem ugratod vágtába.
2015. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kell a kukorica mivel nagyon soványan került hozzánk. AZ útvonal nem ugyanaz.. a képzésén meg még dolgozunk.. rövid ideje van itt előtte befogták heti egyszer egy öreg herélt mellé kimentek kajáért nekik és ennyi.. hozzáteszem a tavalyról a legelőkön maradt szénának sem nevezhető izét ették.. mikor idehoztuk azt sem tudta mi az a lucerna, abrak, alma.. semmi életében nem látott még ilyeneket.
2015. ápr. 1. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!