Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való a "soring"? És...

Mire való a "soring"? És miért használják?

Figyelt kérdés
Találtam egy videót, amiben a Tennessee Walking lovak lábára ilyet tesznek rá. Nem értem, mi haszna a dolognak? Ahogy elnézem elég állatkínzás szaga van a dolognak. A videó is erről árulkodik. Valaki ötlet? Videó: Cruelty Behind Tennessee Walking Horses: [link]

#ló #állatkínzás #Tennessee Walking
2015. márc. 31. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem az első két lábát magasító valami lehet ez a soring,vagy mi.

Gondolom egyszerű emberi hóbort és őrület,hogy ezzel még jobban kihangsúlyozzák ennek a fajtának a különleges jármódját(kicsit engem a pasokra emlékeztet)csak a show kedvéért.

Az viszont már más tészta, hogy ez valóban nagyon kellemetlen lehet a lónak(szvsz szerintem elég idiótán is fest,de mit mondjak? Amerika....)

2015. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Humane Society investigates horse soring in Middl…: [link]


Találtam egy másik videót is...

2015. márc. 31. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Innen sajnos jobban látszik,akkor ezt most tulajdonképpen ráragsztják(égetik,forrasztják) a ló lábára?
2015. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Időközben megtaláltam a kérdésedre a leginkább válaszoló videót-némi angol szükséges:

https://www.youtube.com/watch?v=kqFeYu1CrjU

2015. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy egyfajta nehezék, valahol olvastam is, hogy micsoda hatalmas súlyokat raknak rájuk. Amitől kifejezettebbé válik a lábuk mozgása.

A legtöbb államban egyébként tiltott Amerikában is. Viszont ennek is ugyanúgy megvan a "vonzóereje" sajnos sok ember számára és amíg valakinek pénze van belőle...sosem lesz vége. Kb. mint a kakas vagy a kutya viadalok.

Ugyan annyira nem vagyok otthon ebben a témában, de a Heartland c. sorozatnak van egy része, ami erről szól (7. é. 12. r.). Úgy rémlik, ott bővebben is kifejtik.

2015. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valahogy ez úgy működhet,hogy azért kapja így a lábát a levegőbe-az amúgy is különleges jármódú lófajta-hogy amikor talajt fog,fáj neki(patacsontig vert szögek tömkelege,plusz a tartó csat vagy lánc.

Szerintem szörnyű.

2015. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem egy ezzel kapcsolatos filmet. Benzint és mindenféle maró anyagot tesznek a ló lábára. Betekerik és súlyokkal teszik tele a lábukat. A fájdalomtól magasra emelik a lábaikat, de a súly lehúzza őket.
2015. ápr. 1. 08:38
 8/10 anonim ***** válasza:
A sore azt jelenti, hogy fájdalom, seb, törés, pl. sore back = fájó hát, vagyis a soring azt jelenti, hogy a lónak fájdalmai vannak, "megnyomorítják".
2015. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a nehezéket használják a Tennessee walking képzése során, hogy elérjék a kívánt kifejezésteljes jármódot.
2020. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Embertelen egy módszer.
2020. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!