Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinaljak hogy ki lehessen...

Mit csinaljak hogy ki lehessen kotni? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 2eves csikom es a kikotes eleg zuros. Kikotom, elvan egy kicsit aztan meg belefeszul a kotelbe es rendszerint elszakitja a kotofeket. Hogy szoktassam le errol? Elore is koszonom a hasznalhato valaszokat :)
2015. ápr. 1. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Ez sajnos egy elég bonyolult (és veszélyes) ügy. Ugye az a baj, hogy ha beleül a kötőfékbe és az elszakad, akkor erre nagyon rá tud szokni és onnantól nincs kikötés... onnantól ha unja a banánt szakít és távozik. Vagy folyton állhatsz mellette.


Tehát úgy kéne kikötni, hogy ne tudja eltépni magát. Ez viszont veszélyes, mert akár fel is akaszthatja magát, vagy sérülhet a csigolyája a nagy próbálkozásban.


Az lenne a legjobb, ha kikötnéd úgy, hogy ne tudja eltépni magát (pl kötél kötőfékkel, nem a csomózottra gondolok, azzal tilos! hanem az a régi fajta, ahol alul van egy fém karika és kb 5-6 szálból van megcsinálva, többnyire kender kötélből), illetve borjú kötéllel. És ott állni mellette, amíg el nem kezdi ezt a befeszülést csinálni. 2 dolog kell, hogy nálad legyen: bicska és ostor. ha elkezdi tépni magát olyan istenesen meg kell támogatni hátulról, hogy többet eszébe se jusson. Ha para lenne ott a bicska, hogy elvágd a kötelet.

2015. ápr. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még csak bicska sem szükséges hozzá (de azért nem árt, ha ott van, mert az ördög nem alszik), ha a borjúkötelet pánikcsomóval rögzítve kötöd ki a lovat, így elvileg elegendő egy rántás, és szabad a csikód, ha nagy a baj.


Ez persze a gyakorlatban nem mindig jön össze, mert találkoztam már olyannal, hogy annyira meghúzta a csomót a rémült ló, hogy kunkötés ide vagy oda, vágni kellett.


Csak ennyit akartam hozzátenni az előttem szólóhoz, a többit elmondta :)

2015. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
A vezetőszár is pánikkarabineres legyen. Ettôl függetlenül még a kötőféket elszakítja,az a megoldăs h ilyenkor adsz a pofájára.
2015. ápr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Pánikkarabíneressel az a baj, hogy azt egy erősebb feszüléssel kioldja, mint a huzat, úgyhogy ugyanott vagy, mintha a kötőféket szakítaná le magáról, ugyanúgy kioldja, itt pont az lenne a lényeg, hogy ne tudja letépni magát. A kötélből font kötőfék a borjúvezetővel tökéletes, és ahogy mondták, biztonsági csomóval kikötni (amit egyébként szerintem mindig így kéne, a legnyugodtabb lónál is lehet gubanc, amikor azonnal ki kell oldani). Valóban odaállsz, ostor és egy biztonsági bicska, ha okoskodik, hátulról ráhúzol. Pálca nem elég, mert simán kirúghat, állj tőle távolabb. Viszont utána nincs simi, meg dicséret, mert akkor nem tudja hova tenni a dolgot, nem fogja érteni, hogy miért kapott a hátsójára és miért jött a simi. vársz. ha megáll, akkor jó, ha nem, akkor újra. ha már áll egy 10 percet normálisan, akkor el lehet oldani, viheted, ahova akarod. Másnap ugyanígy. Ha eljön az a nap, amikor már nem okoskodik, akkor jöhet a jutalomfalat, miután eloldod. Fontos a pozitív megerősítés, csak tudni kell azt is alkalmazni.
2015. ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

A pánikkarabínert is el tudja törni, illetve a biztonsági csomót is meg tudja úgy szorítani, hogy ha 100 kilós birkózó vagy sem tudod kioldani, miközben feszíti (mi mondjuk utána sem tudtuk). Szóval kell a bicska, ha elfajul a helyzet, bár annál hamarabb törik a csat általában.

Én is a borjúkötelet próbálnám ki, illetve az ostort készenlétbe helyezném. A csomózott kötőfékes módszert hanyagolnám, nekem nem ér annyit a kikötés témája, hogy megsérüljön tőle a lovam.

2015. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok és kimondottan azt írtam, hogy NEM csomózott kötőfék!!!


Erre gondoltam, nekem ilyen van:

[link]


vagy így néz ki ami kicsit csúnyább, de gyakrabban lehet belefutni:

[link]


Illetve még ez is megoldás, bár nekem egyszer egy ilyet kellett megrövidíteni, pont azért, mert a pánik csomó úgy rászorult, hogy lehetetlenség volt kioldani:

[link]


ezzel egy baj van, hogy ha nagy a ló fejére, akkor egy belefeszülésnél az álla alatti rész a ló szájába kerülhet (ez is megvolt :) ) akkor viszont könnyen le lehet venni a tarkójáról. ez amúgy praktikus darab, túrázni ilyet használok, meg nem is olyan ronda, mint ami az első képen van, ami a hétköznapokban jó megoldás egy eltépős lónál.

2015. ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, remélem hatásos lesz a módszer :)
2015. ápr. 3. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!