Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez lenne a parelli? Most...

Ez lenne a parelli? Most őszintén ki bízná a lovat ilyenre?

2015. ápr. 2. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Nem! Ez a ... Nem tudom mit csinál de hogy nem parellizik a lóval az 100%. Egyaltalan minek rant bele a vezetoszarba mikozben a lo teljesen nyugodtan áll egyhejbe. Aztán ahelyett hogy először megertetne a lóval hogy mit kene csinálnia elkezdi cibalni, mintha a lónak mar a legkisebb jelből kene tudnia mit kell csinálni. Csak rangatja a kötelet raadasul fel le, nem us elore hatra a testet meg a szemkontaktust valoszinu nem használja. Es a legjobb hogy miutan a teljesen riadt lovat meg jol megcibalta es "helyretette" aztán megpróbálja megsimogatni es az a "gonosz" lo valamiért !?!?! Nem engedi. Aztán tovább cibálja es ez megismétlődik meg sokszor. Nem hogy normálisan megmutatja neki estleg hasznal a parelli palcat es miutan mar a lo tuti megértette es nem csak tetteti hogy nem érti azutan elégedetten oda adna a gazdának.

én a lo helyébe tuti csináltam volna vele valamit pl mikor jön el a mögöttem veletlen hatrarugok...

vagy mikor mar az egész testem kajás meg nyals akkor veletlen beletorlom a ruhájaba meg a hajaba.

2015. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elejen amugy meg a szürke lo gazdája is rosszul csinálja . Hatra tolja a lovat aztán megdicseri egyaltalan nem ez a feledat. Es meg annyi mikor megegyszer megneztem akkor a fekete pilulcsis hölgyemény csak a kötelet rangatja es nem csap a kötél vegevel a lo szugyere, mert azt kene csinálnia. Maskepp honnan tudna hogy tolatnia kellene? A testtartasbol. De ez a no meg azt se használja.
2015. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez NEM Parelli!

Sőt inkább anti-parelli.

Én ismerek olyat aki, 20 éve lovak természetes kiképzésével foglalkozik, de ő soha nem csinált olyat, hogy ok nélkül büntette vagy vegzálta volna a lovat.

Itt teljesen értelmetlen amit a csaj csinál, inkább csak megrémíti a lovat, szegény pára azt se tudja, hogy miért bántják.

Pedig a ló nem hülye, és ha bunkó és alárúgsz akkor nagyon is jól tudja, hogy miért kap, és helyre is teszi benne a hierarchiát. De amikor ok nélkül nekiállsz verni, akkor nem érti, mi a baj, miért bántod.

Az az agresszív pcsa, csak levezeti a feszültségét egy lovon, ráadásul nem is szégyelli, szerinte ez így helyén van.

A természetes lókiképzésben is van büntetés, de az átgondolt és következetes, és csak annyira agresszív, amennyire a szituáció kívánja, ez lehet csak egy csúnya nézés, vagy rászólás, de ha a ló átlépi az általad felállított tisztelet határát, akkor belefér a tettlegesség is, de ez sem azt jelenti, hogy rángatom, meg püfölöm a lovat.

Ha a csajnál lett volna kontaktpálca (répabot), akkor azzal verte volna a lovat.

Nézz inkább normális videókat, ahol valódi természetes lókiképzők dolgoznak és nem ilyen kontárok.

2015. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

"Egyaltalan minek rant bele a vezetoszarba mikozben a lo teljesen nyugodtan áll egyhejbe."


Linda Parellitől is látni ilyet, arra nehéz ráfogni, hogy "nem Parelli"...

2015. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ütöttem még meg nőt, de ez komolyan megérdemelne egy erőteljes pofán vágást.

Kedves kérdező, sajnos az emberi ostobaság határtalan. Ez az illető ráadásul egy instruktor...tehát még le is húz másokat és "oktatja" a baromságokat.

Remélem, hogy egy vérmesebb lóval is összehozza a sors, aki benne van a durvulós játékban és egy életre helyre rakja ezt a p***át.

2015. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolso elotti: ez a no szemmel láthatóan nem normális!

most mondhatod hogy más is csinal ilyet. Na az a mas se teljesen normalis... Minek ok nelkul bele rantani a lo fejébe? Aztán meg mehkinozni aut a szerencsétlen párat akinek mar rémületében kigubbad a szeme...

de ha Szerinted sz igy jo akkor azt mond.

2015. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=HcvyeJb3xQE

Ez a parelli. Nem gondolom, hogy a parelli valami hű de nagy akármi lenne, de ártani nem árt sem a lovasnak, se a lónak. A videó amit linkeltél, az meg pont az ellentéte a "nem ártás"-nak.

2015. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Én nem mondtam, hogy normális ilyet csinálni, csak ne istenítsük a parellit és anyázzuk ezt a nőt, amikor a kettő nem áll olyan messze egymástól.

Natural horsemanship tréner ez is ráadásul, fizetnek neki, hisznek benne. Amikor Linda Parelli veri a félvak lónak a fejét, vagy a férje kötözi össze a lónak a lábait csak hogy fel tudja rakni rá a kötőféket, másfél órányi vergődés után, az nem tudom, mivel jobb.

2015. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, akkor erre mit lehet mondani? Attól még, hogy egy "profi" hülyeséget csinál nem kell átvenni tőle, mint a videóban szereplők, sőt ha már hülye vagyok legalább ne adjam tovább ezt a "tudást".

Én személy szerint nem kötődök egy ilyen "új" stílushoz sem. Amit hasznosnak vélek azt kiemelem és használom a munkám során, ez viszont úgy néz ki, mintha kiszemezgették volna az összes "látványos" elemet. Szomorú.

2015. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!