Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges hogy a lovam egy...

Lehetséges hogy a lovam egy kecskére féltékeny?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja elkezdtem idomítani az egyik kecskénket, nagyon hozzám nőtt. Tud már pár trükköt, követ ahová megyek. Ez mind szép és jó, de a lovam,akivel együtt van tartva, folyton féltékenykedik. Nem hanyagolom el őt sem,de ha már a karámhoz indulok a kecskéhez,és oda szalad hozzám, lovam rögtön neki elzavarni a kecskét, és oda bújni hozzám.

2015. ápr. 2. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
macskánál, kutyánál van ilyen, akkor lónál is lehet.
2015. ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem, ez nem lehetséges, a ló nem képes ilyen érzelmekre.


A ló egy szoros alá-fölé rendeltségi hierarchiában él. Nyilván ő úgy gondolja, hogy a kecske fölött van, tehát nem stimmel neki, hogy a főnökkel (aki mondjuk hogy te vagy) egy alárendeltje magánakciózik.


Gondolom másik ló nincs, ha jól veszem ki az írásodból. Az kéne pedig csóri lónak. Az egyedül tartott lovak kommunikációja teljesen elkorcsul... :(

2015. ápr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem féltékenység, hanem rangsor.
2015. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Lovaknak is vannak erzesei. Ha utalni tudja a munkat akkor miert ne tudna mas erzest is erezni?
2015. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Azért, mert az állatvilágban nem létezik féltékenység. Kutyánál, macskánál sem.

Aki nem érti az állatokat, az ruházza fel őket emberi tulajdonságokkal.

2015. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem így gondolom szerintem vannak az állatoknak érzései amit a kérdező leírt nem biztos ,hogy "féltékenységre" utal de a lovaknak igen is van ilyen érzése.

Nekem is volt egy lovam és az istállóban mellette volt egy másik ló és ha azt simogattam az enyém felcsattant és a sarokba húzódott. Kinyitottam az ajtót és kb a vaknak is feltűnt volna ,hogy ez a ló igen is megsértődött. Igaz találkoztam olyan loval is amit azt sem érdekelte bú vagy bá csak evett meg ivott.

Az véleményem nem fog változni attól ,hogy azt mondják " nem tudnak érezni" , "buták" . Volt már tapasztalatom mindkét esetben. És had ne olyan emberek oktassanak erről ki akiknek életükben nem volt épp kéz lába lova csak videókból,filmekből meg amit hallott innen-onnan annyit tud a lovakról.( nem a válaszolókra értettem)

2015. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!