Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit gondoltok? Érdemes...

Ti mit gondoltok? Érdemes lenne megvenni ezt a lovat?

Figyelt kérdés
Erre a lóra gondoltam: [link]

2015. ápr. 6. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak a kép miatt de nagyon furcsák a lábai. Olyan pitidzkák es vékonyak. És miert kerül 160.000-be ?

persze jo ha olcsó. De egy 13 éves ló aki allitolag nagyon nyugodt meg csupa jo tulajdonsággal rendelkezik ahoz Félelmetesen olcso(nekem).

de Menj el kipróbálni. Ha meg tetszik a lo akkor aztán nézze meg állatorvos jo alaposan , ha igy is oké akkor mázlid lesz vele.

2015. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
14%
Nagyapám anno úgy állította meg egy lóról hogy egészséges-e ha megnézte a fogait :D Szóval szerintem kukkancs bele a pofájába mielőtt megveszed :DD
2015. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elől a patájával szerintem valami nem stimmel. Egyébként igen, állatorvos nézze át, ilyen árban már előfordul, hogy van valami gebasz, rossz szokás, kehesség, terhelés hatására kiújuló sántaság, stb.

Azt amúgy nem írja, hogy mennyire nyugodt a ló, csak azt, hogy terepre járnak vele, tehát egy középkorú, valószínűleg képzetlen, komolyabb felmenők nélküli lóról van szó, ezek mind értékcsökkentő tényezők azért.

2015. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


És róla mit gondoltok?: [link]


Ő?: [link]


?: [link]

2015. ápr. 6. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdésben szereplő ló szerintem teljesen korrekt, én semmi problémát nem látok vele, ahogy a kis pej arab félvér is. A sárga hannoveri a gyanúsan olcsó, meg az is gyanús, hogy miért csak hobbira ajánlják... A 19 éves meg hát egyrészt 19 éves, másrészt pedig az is fura, hogy miért nincs egy kép se, ahol lovagolják... az egyáltalán nem szimpatikus.


Viszont feltűnt, hogy az ország teljesen különböző pontjaiból raktál ki hirdetéseket. Ha lovat keresel magadnak nem ártana megnézni azt is, hogy hol van, mert nagyon drága mulatság az ország másik végébe menni lovat nézni!!!

2015. ápr. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első ló akit linkeltél . Biztos hogy nyugodt , tapasztalt, egy igazi hobbilo 19 évesen. De ot mar csak kb attol fugg hogy volt, lesz terhelve 3-4 évig lovagolhatod.De nem sovany , szep, nem elhanyagolt.

a masodik a aki egy arab lo. Ha valoban reszt vett tavlovas versenyeken akkor az neked csak jo, de lehet hogy epeg pörgős arab leven.

a hannoveri aki tisztavérű . Az jo hogy Ennyire osmertek a felmenoi(apa,anaya, nagymama stb...). Megint az ár a furcsa. Egy hannoveri aki egy német lo. Es szinte kincs a sportolasban. Ahhoz kicsit olcso. Meg szerintem nem is olyan szep mint az előzők.


de mindegyik lo jol ápolt nem sovány, jol néz ki kívülről (nagyyabol.) Az a baj hogy nem irtt az egészségügyi dolgaikról. Irj az eladó embernek hogy te kérsz meg x-rol kepet, plusz infot, videot. Itt mi tudsz szűrni meg dolgokat. Aztán beszéld meg hogy elmész kipróbálni pl 8lobol 2 neked nagyon tetszik es tokeletes számodra na akkor hivd el az állatorvost aki alaposan megnézi a lovat, esetleg egy vérvételt us csinálhat es ha a lo egészséges akkor viheted.

2015. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért túlzás azt írnotok, hogy "biztos, hogy ilyen vagy olyan".

Attól, hogy nem túl igényes vagy alapos a hirdetés, még nem feltétlenül rossz az az adott ló.

El kell menni szakértővel és állatorvossal és meg kell nézni. Többször is, akár "váratlanul" betoppanva is, hogy lásd hogy viselkedik akkor.


Az árakra visszatérve, manapság a béka s***e alatt vannak az árak. Korántsem meglepő egy 14-15 éves lóért a 300.000res ár. Sok helyen amúgy is (sajnos) csak annyi képzést kapnak, hogy ne verjék le a lovasaikat és rúg=indul, tép=állj szinten mennek.

2015. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!