Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem vagyok tisztában a Magyaro...

Nem vagyok tisztában a Magyarországi lóárakkal de kiváncsi vagyok?

Figyelt kérdés

Kb. Mennyiért adnak egy korrekt helyen jó egészségű lovat ami 120-as pályán elmegy de nem az az automata ló és nincs különleges színe de nem csontsovány és nem 5 tonna?


Tudom ez más téma de ha bemegyek a Tattarsallba (Nemzeti Lovarda) és mondom hogy eladó lovat keresek akkor ott mutatnak ha látják hogy komoly érdeklődő vagyok?



Vagy ha a Kincsem Parkba megyek akkor ott is mutatnak ajánlanak eladó lovat ha látják hogy nem a sarki közértből jöttem és komolyan gondolom nem csak lovacskázni jöttem?



2015. ápr. 6. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ami a feltételeknek megfelel? Nálunk sokszor ami 120-on elmegy, az már "csodaló", ami B0-ban indul már van, hogy azért is kérnek 6-800 ezret, mert "versenyen kipróbált". De az a vicc, hogy ugyanezt a lovat megveheted néha 2-400 között is, mert az árak a béka hátulja alatt vannak kettővel; szóval ha senki se viszi el, idő kérdése sajnos.


A Tattiba is vannak valsz eladó lovak, a Kincsemben vagy Alagon 120%, hogy lesznek eladó lovak, de ott ősszel nézz, akkor a legolcsóbbak. Igaz, mindkettőnél adnak el lovat akkor is, ha csak beszédültél az utcáról, amíg fizetsz, és elviszed a lovat, addig nincs olyan, hogy "komolytalan", vagy "kupecnek nem", stb.

2015. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Gondolom azért a Tattiba más áron és más kaliberű lovat vehetek (mert ott már csak a ló tartása egy hónapban 90 ezer Ft körül van ugyhogy ebből kövezkeztetek hogy akkor az eladó lovak is 600-800 ezer vagy e fölött mozognak?) mint Alagon vagy a Kincsem Parkban nem?


De ezek a leselejtezett galopplovak mennyire jó választások?

Nem rohannak el nagyon a ha vágtába ugratom őket?

Kb. Mennyiért adják őket ősszel amelyik teljesen egészséges?



Ja és a kérdésemben semmi különös származású lóra nem gondoltam sőt nem is kell hogy tisztavérű legyen csak az hogy versenyen kiprobált



De akkor nagyon ki kell fogni azt a lovat amelyik elmegy 120-as versenyen és 200-400 ezer?

2015. ápr. 7. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Persze ezeket mind ki kell próbálni, hogy mennyire egészségesek, meg mennyire képzettek, de hátha találsz köztük olyat ami megfelel a feltételeidnek.

2015. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

120-on elmegy 3-400-ért az általában még csikó, vagy már kifelé jön a versenyből, vagy a képesség benne van, de szemes, rúg, valami szokott lenni, vagy nagyon megszorult az illető, stb.


A selejtezett ügető és telivér meg attól függ, hogy honnan veszed, 1-200e között vannak, de át kell lovagoltatni őket.

2015. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!