Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tennétek, egy 6 éves,...

Horsewhisperer kérdése:

Mit tennétek, egy 6 éves, iszonyú ellenséges kancával?

Figyelt kérdés
2 hónapja lassan, hogy hozzám került a ló, de előző gazdáknál annyi rossz szokást vett fel, hogy képtelen vagyok normálisan a közelébe menni, mert rúg, csíp, harap, ágaskodik, bakol. Mit tehetnék vele, hogy a kapcsolatunk normális legyen?! Sokan azt mondják, hajtani kell, más meg azt hogy meg kell verni. De én egyikre sem tudom azt mondani, hogy igen, ezt megteszem. Mert nem vagyok ezeknek a híve. Angol telivér félvér, és rettentő agyas. A baj az hogy ha körkarámba viszem is, a sok rossz tapasztalat miatt, nem lehet kérni valamit tőle, mert az első gondolata az hogy eltaposson. Nem félek tőle, és nem akarom eladni. De küzdeni se akarok folyamatosan, mert mondjuk dolgozni kell menni. És akkor nincs időm rá. Ötletek, tapasztalatok?!

#harapás #kanca #ágaskodás #agresszív #bakolás #támadó ló #ellenséges ló
2015. ápr. 7. 11:29
1 2
 1/12 anonim válasza:

Verni meg hajtani?!?!?!?!?! Semmi képpen!! Csak idegesebb és agresszívabb lesz tőle! Én egy profi lovast vagy szakértőt kérdeznék meg. Mindenesetre elég sajnálatos, hogy valaki képes szinte tönkre tenni egy

lovat! :(

2015. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mint ahogy mondtam, egyiket sem tudom elképzelni. Sem megverni, sem hajtani nem akarom, mert az nem megoldás. Azt mondod Profi lovas, ezen mit értesz?! Csak mert lovasoktató vagyok, és olyan szinten kifog rajtam ez a ló, hogy azt elmondani se tudom.
2015. ápr. 7. 12:33
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk fiatal lovak viselkedési problémáinak jó részét ménesi tartás oldotta meg. Negyed évre, fél évre kikerültek ménesbe rideg vagy félrideg tartásba, egy idő után viselkedésük gyökereikben változott meg. Természetesen utána volt velük még dolog bőven, de sokat segített a helyzeten.
2015. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Most erősen gondolkozom mi legyen vele. Mert eladni nem akarom, de olyat rá harapott reggel a karomra, hogy alig tudom mozdítani. Nekem nem is lenne ez gond, de ha a gyerekemre harap így rá, aki pl az udvaron játszik... Na akkor nem tudom, mit csinálnék...
2015. ápr. 7. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy ilyen lóval foglalkozni kell, nem elég ha heti egyszer előveszed... persze hogy keresztül megy rajtad. Egyedül tartod vagy több lóval? Két hónap még semmi, több idő kell ide, de határozottság! Ne egyedül foglalkozz vele, van a közeledben még határozott emberke? Aki segít ha baj van és nem ijed meg? Egyedül sajnos itt semmire nem mész. Mindennapos foglalkozást igényel. Futószáron menjen sokat, és mikor lefáradt akkor kérni tőle bármit is. Pucolásnál hogy viselkedik?

Kézből az ilyen lovat soha ne etesd! Őszintén megéri neked ez a sok macera? Nem lenne jobb gyermekeddel egy békésebb lóval foglalkozni? Én azt tenném... az ilyen ló nem mindenkinek való sajnos.

2015. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat pedig ha nem leszel hatarozott vele es nem mutatod meg neki ki is itt a fonok addig ez lesz. Igy nem lehet lovat tartani ,hogy nem tudod es nem akarod le hajtani. Igen is dolgoztasd! Ahogy irtad,hogy beleharapott a karodba haat mar ne is haragudj (nem kerem az allatkinzo cimzoket) de a helyedbe olyat az orrara vagtam volna,hogy megerezte volna. Ha egyedul nem birsz vele keress fel egy lovas ismerosodet aki ert a bajos lovakhoz vagy keress egy szakembert. Nem a lo hibaja szerintem minden neveles/idomitas kerdese. Elozo helyen nem volt normalisan megnevelve ezert vannak ilyen problemaid vele. Esetleg bantottak a lovat es igy vedekezik. Nem hiszem ,hogy tudna nem akarod bantani. Foglalkozz vele tobbet faraszd le majd sokat csutakold, futoszarazd. Tobbet fog erni mintha csak lovagolnad. Esetleg ha nem mukodik a dolog ott van az a termeszetes lokikepzes cucc. Sok penz kell hozza,hogy igazan megtanuld. Meg ahhoz ,hogy hasznositani is tudd rengeteg tapasztalat kell hozza.

En ennyit tudok mondani de azert fel kereshetsz egy szakembert;),

2015. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én kolbászba tölteném.
2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5-ös válaszadó: Nem heti egy alkalomról van, a ló napi szinten mozgatva van, akkor is ha én két hétre pl külföldre utazom a munkám miatt, viszont akkor is van aki ellássa, stb. Szóval itt nem az van hogy csak előveszem.... Ha ez lenne a gond akkor nem írnék ki kérdést egy ilyen oldalra. De a gondom a lóval sokkal komolyabb.

6-os válaszadó: Sajnos a természetes lókiképzést nem lehet vele csinálni. Nem az a típusú állat. Pedig erre találták ki. Ez igaz.


Egyébként elmondanám nektek, hogy egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. Ahogy írtam, ez a szakmám is, lovakkal foglalkozom gyerekkorom óta. S eddig életemben talán ha két ilyen lova láttam. De ki fog rajtam. Nem voltam lusta utána kérdezni, mit lehet tenni, mit lehetne. Hogy neki a legjobb legyen, de ne sérüljön tovább a kis lelke, mert szeretném ha jó lenne neki. De mikor már a napi szinten való foglalkozás is veszélyes akkor azért elgondolkozom. Amúgy nem adtam a kezemből enni neki. :D A saját helyén kapta, szénarácsba...

2015. ápr. 8. 06:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"ne sérüljön tovább a kis lelke, mert szeretném ha jó lenne neki."


A lovak között alá- és fölérendeltség van, de ezt biztosan tudod. Vagy te leszel az alfa, vagy ő. Most ő. Ahogy ő fenyít téged, úgy kell neked is fenyítened őt, gyorsan, pontosan, utána viszont dicséret és szent a béke, nincs harag. Ettől nem sérül a lelke, de ezen túl kell esni, egy fokkal durvábbnak kell lenni, mint a ló, máskülönben ahelyett, hogy kettőt rávágnál az ostorral (hogy ne sérüljön a kis lelke), ő fogja kettéharapni a karod. Szóval muszáj.


Nem tudom, mennyit mozog a ló, mennyit eszik, milyen kondiban van, de az abrakot egyelőre elvenném tőle és beiktatnék napi szinten egy kiadós bő egy-másfél órás futószárazást a körkarámban, kellő hosszúságú ostorral, kantárral (kapicánnal, ha van) felszerelkezve. A legkisebb jelre, befordulási szándékra, fülbillentésre határozottan tovább kell küldeni a lovat (nem szóval és ostorbelegtetéssel, hanem kettőt végighúzva rajta), ha megy, békén hagyni, dicsérni ha megadóan be akar jönni, akkor behívni, majd újra kiküldeni. Ezt tudom alapnak elképzelni. Ha a boxban ápolod, ott megkötném, pálca lenne nálam a gyors és hatékony korrigáláshoz, ha szükséges, ha szépen áll, lehet dicsérgetni.


Amit mondani akarok, az lényegében annyi, hogy egy fokkal durvábban kel fellépni a lóval szemben, mint ahogy ő fellép és csírájában elfojtani minden rosszindulatú megmozdulását, de haragot nem kell tartani, ok nélkül bántani nem kell. Így tisztelni fog és kétszer is meggondolja, mit csinál a jövőben. Rá fog jönni elég hamar, hogy ha nem arcoskodik, akkor szeretés van, ha arcoskodik, akkor pórul jár. Rajta múlik.


Azt még azért megkérdezném, hogy mit foglalkozol vele, ha küzdeni nem akarsz, mert nincs rá időd.

2015. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A neved mondd valamit, lehet ténylegesen egy "horse whisperer"-t kéne felkeresni. De a lényeg a körkarámban kezdődik mindig, verni nem érdemes, azzal még vadabb lesz a ló. Monitoron keresztül nem igazán lehet segíteni..De 2 hónap alatt igazán kiismerhet egy ló főleg, ha agyas, egy rossz pillanat amikor nem figyelsz, és ismét támad. A határozottság a legnyerőbb egy lónál. Tényleg ne innen várj csodát, mert amennyi féle ló annyi féle megoldás a helytelen viselkedésükre. De a kérdés jó, mit tehetnél, hogy KAPCSOLAT-otok legyen...
2015. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!