Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg hülyeség lenne galoppr...

Tényleg hülyeség lenne galoppról lejött angol telivért venni? Minden ló lába kivétel nélkül tönkre van téve?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 17:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem. Vannak teljesen jó állapotban lévő lovak, jól meg kell nézni mit veszel, de lehet találni egészséges, ép lovakat galoppról is.
2015. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem,általában azért vigyáznak rá,pont ez miatt ha még az árát se tudja visszahozni,el lehessen adni.

DE! Kell hozzá szem,nem árt ha valaki olyannal nézel ilyen lovat,aki vett már galoppról,esetleg onnan jött,mint szakember(exzsoké,lovász,munkalovas stb).

Felesben egy lovardában egy vénséges telivérrel éltem napjaimat,hálistennek egészséges ló volt.

(Nézz körül ügetőknél is.)

2015. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Viszont azt ne felejtsd el,hogy egy versenyzéshez szokott lovat nem belovagoltak.

Beülik,nagyjából annyit tesz,hogy megtűri a munkalovast,a zsokét a hátán,de ha veszel egy ilyen jószágot, jó szakember lássa,mert csak a baj lesz vele,kvázi lovardai munkára csak átlovaglás után foghatók.

2015. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség, sőt. Sok az egészséges ló a pályán, csak meg kell nézni, hogy honnan veszed, illetve nem árt utánaérdeklődni az adott lónak.

- olcsók (főleg nyár végén és ősszel)

- van papírjuk, vagyis az adott ló biztos olyan idős, amennyinek mondják

- leinformálhatóak (korábbi sérülésről pl.), stb.

- plusz még millió egy okot fel lehetne sorolni, miért jó, ha az embernek telivérje van. Nekem már nem lesz más, pedig amiket eddig lovagoltam, ill. a sajátom is pályáról van.


Hátrányuk, hogy egy biztos alap tudás kell hozzá, hogy tovább tud képezni, ill. a hiányosságokat pótold, de ezek félvérnél is ugyan úgy jelentkezhetnek - csak azokból az adott áron nem kapsz olyan küllemű/képzettségűt/mozgásút, mint telivérből.

2015. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nincs mindnek tropára a lába, de nagyobb eséllyel sérülhet. Arra viszont készülj fel, hogy nem kezdőnek való lovak, többség beülve van csak és nem belovagolva, illetve át kell állítani az agyukat, mert nem túl szerencsés, ha másokkal mész terepen és ott szeretne pályacsúcsot dönteni.
2015. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Sokan írják, hogy nincsenek belovagolva, így hozzátenném, hogy a 200 ezres félvérek (már ha van olyan, ami nem vak, sánta négy lábra, nem 20 éves és bír levegőt venni), de még a 3-350 ezres félvérek sincsenek ám jobban belovagolva, mint egy telivér (megy három (négy) jármódban, fordul, fel lehet venni, terepen kisebb terepakadályokat leküzd, stb). Egy átlag telivért egy átlag lovas könnyedén ellovagol.
2015. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem is onnan van, semmi baja a lábának.


Szerintem fontos nézni, hogy hány szezont futott, mikor kezdték futtatni (vannak később érők, ami 2 évesen még nem futott, csak 3 évesen kezdi), miért akarják eladni, ha pl jók voltak az eredményei, jó sok pénzt begyűjtött, akkor gyanús... A lábán sok sérülés nyoma látható, de a legjobb, ha van drótod az istállókhoz és le tudod kérdezni a kiszemeltet.


Nekem az is tetszett anno, hogy elmegyek lovat nézni és felvonultatnak egy csomó fiatal, papíros szép lovat, van választék bőven.


Az tény, hogy a telivérek komolyabb terhelésnek vannak kitéve, mint egy átlag ló, de az tök jó, hogy van papírjuk, rendesen oltva, féreghajtva voltak, és tudni lehet, hogy jó helyen nőttek fel, legelőn, ménesben, nem pedig egy állásba kötve, mert a lábaknak éppenséggel az se tesz túl jót...


Sok sikert a lóvásárláshoz!

2015. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egy átlag telivér nem átlag lovasnak való. Tiszta zizik azok, erős kézzel kell őket fogni és megfelelő intenzitással foglalkoztatni, különben örömlovaglás helyett csak folyamatos bosszúság forrása lesznek.
2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Van amelyiknek jó a lába ,még ugróba is átlehet lovagolni esetleg ha alkalmas rá. Viszont a szája nagyrészének szét van "ütve" meg a hátára nem árt több figyelmet fordítani. Sok a pályáról lehozott hátfájós meg tátogós ,nyelvezős telivér. A lábára a galopposok is odafigyelnek, sőt talán a legjobban arra.
2015. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nekem ügetőm van, mióta nálam van, kattog a lába, de röntgen szerint semmi baja amúgy, sánta soha nem volt, patája tökéletes. Kis tojáshés+étolaj kombóval ez is elmúlik amúgy általában, télen jön elő csak, hidegben; hosszabb bemelegítés és levezetés kell neki, annyi.
2015. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!