Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy ló napi 4 órát megy...

Ha egy ló napi 4 órát megy lépésben, lehet utána még vele egy órát ügetni és vágtázni?

Figyelt kérdés
Mármint nem úgy értem hogy egy óra ügetés+egy óra vágta, hanem mondjuk 30 perc ügetés, 10 perc vágta, 20 perc lépés felváltva.
2015. ápr. 11. 12:39
 1/9 piriiiii ***** válasza:

30 percig akarsz folyamatosan ügetni vele, 10 percen át vágtázni, 20 percen lépni?

Hát érdekes trenírozás, annyi szent. :)

2015. ápr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam. Hanem mondjuk először valamennyi lépés, utána ügetés, aztán pihenésnek megint kis lépés, utána megint ügetés, aztán kis vágta, utána ügetés, vágta, lépés, szóval így felváltva.
2015. ápr. 11. 12:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy értve lehet? Lehet, mert nem fog belepusztulni. Itt inkább a 4 óra lépés a gáz... 4 órán át folyamatosan lépni sokkal megterhelőbb, mintha az a 4 óra változatos munka lenne, lépés-ügetés-vágta. Ki akar 4 órát lépni és minek?


Illetve egyszeri alkalomról van szó, vagy rendszeresen ezt tervezed?


mert a "napi 4 órát megy lépésben" rémesen hangzik és hosszú távon nagyon rossz ötlet... lépésben is nagyon tönkre lehet tenni egy lovat!

2015. ápr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert szerinted a távlovak nem mennek négy órát? Semmi baja nem lesz, ha rá van tréningezve. Van, amelyik gond nélkül megy 40-50 km-eket lépésben naponta, nincs ott gond, azt kell szem előtt tartania, hogy ne csak vonuljon ki a világból a ló alatta lépésben, az tényleg nem a legjobb.
2015. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mutass már olyat, hogy egy távló 4 órát LÉPÉSBEN megy!
2015. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mutass már olyat, hogy egy távló bír három jármódban menni négy órát, de csak lépésben nem...
2015. ápr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És hol láttál olyat, hogy azt írtam nem "bír"? Csak hogy nem tesz jót. Ha voltál már túrázni tudhatod, hogy a hosszú lépéstől sokkal jobban elfáradnak, elmacskásodnak, mint ha van benne néha ügetés és vágta.
2015. ápr. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piriiiii ***** válasza:

Én meg azt nem értem, miért nem lehet azt a 4 órát mondjuk 3-ra csökkenteni, ha üget? Itt nyilván terepről van szó (jó unalmas terep lehet...), vagy kocsizásról - a 4 óra lépő futószárazást egy kissé elvetemültnek gondolom még a kérdezőtől is...

Szóval, miért kell ahhoz az istenverte lépéshez ragaszkodni? Halálra unná magát a ló is, meg az is, aki ül rajta, vagy tudom is én, mit csinál vele.

De komolyan, mostmár kíváncsi lettem, mi is van ezzel a 4 órával?

2015. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy egyhuzamban lenne annyi lépés. megszakítaná ügetés, vágta. És igen, túrázásnál is gond nélkül sétálhat 3-4 órát akár egyhuzamban is az a ló, ha erre van rágyúrva, abszolút semmi baja sem lesz. Ha nem mindig ugyanott ingázik, ráunni se fog.
2015. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!