Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Noé menhelyen miért nem...

A Noé menhelyen miért nem ivartalanítják Debit?

Figyelt kérdés
Vagy lovakat nem szoktak? Állandóan mossák a méhét a gyulladás miatt. A kutyákat tudom, hogy megműtik ilyenkor. A lovakat nem szokták ilyenkor inkább ivartalanítani? Megszűnne a makacs méhgyulladása.
2015. ápr. 11. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert,drága és nem egyszerű műtét.
2015. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert már egy mént se olcsó herélni, nem, hogy egy kancát! Eleve altatni kell, felnyitni a hasfalat, stb., onnantól a lovat állásban, de minimum bokszban kellene tartani, a többitől elkülönítve, véletlenül se rúgják meg, és valahogy meg kell oldani, hogy ő se birizgálja a sebet, meg ne is kezdjen futkorászni, amíg nem szabad stb-stb...

Ráadásul az, hogy megszűnne-e a gyulladás, is lutri, mert egy műtét után belülről kifelé kell tisztulnia a dolognak, ha valami kis gyulladás vagy genny marad bent, akkor abból ugyanúgy baj lehet. És műtét után ugye ez azért benne lehet a pakliban, hiába a gyulladáscsökkentők, antibiotikumok (ráadásul a lovat szinte biztos, hogy fel kéne küldeni Üllőre).

Szerinted egy menhelynek van erre pénze?

2015. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak érdekelt. A kutyáknál minden gond megoldásának tartják az ivartalanítást, és csodákat zengenek róla. Azért volt furcsa, hogy egy lovat hagynak évekig szenvedni. Mikor béna kutyákat is addig kezelnek, míg lábra nem áll. Az szerinted mennyi pénzbe került?
2015. ápr. 12. 08:17
 4/7 A kérdező kommentje:
bocs: ódákat zengenek róla. Így helyes.
2015. ápr. 12. 08:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy eleve méhegyulladt lovat,már beteg nehéz lenne ivartalanítani.

Úgy általában a lovakat nehéz,viszont a bénult kutyás felvetésed bennem is elindított pár kérdést.

2015. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy míg egy kutya extrém esetben is pár százezres költség, szinte bármi is van, de a lónál akár teljesen ugyanaz is milliós tétel lehet. Egyszerűen mert nem ugyanaz a két fajta, méretre sem, berendezkedésre sem (egyik növényevő patás, másik meg ragadozó -> nem adhatod ugyanazt nekik), stb.

Másfelől ha egy szomorú szemű kutyáról raksz fel képet, viszonylag sokan fognak adakozni, utalni, akármi. Lónál kevesebben mozdulnak meg, mert nem "sírós szemű cukorbog"... Lovas nemzet.

2015. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Csak az érvekre voltam kíváncsi, nem vagyok nagy lovas. köszi a válaszokat!
2015. ápr. 13. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!