Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan irányítsam a lovat?...

Hogyan irányítsam a lovat? Mármint lábbal. Hogyan erősítsek combra? Nem megy a vágta és a tanügetés mindig kidob a nyereg hogyan csináljam hogy ne dobjon ki a nyereg?

Figyelt kérdés
Másfél éve lovaglok.( már szabadon)És még mindig nem megy a lóirányítása ( gondolok itt arra,hogy meg akkkarom állítani, de nem áll meg, vagy vágtázok vele és vissza akkarom venni lépésbe, de még megy egy teljes lovardai kört gyors ügetésben, mire fel tudom venni. :(

2015. ápr. 11. 21:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
7%
Figyelj mielőtt fel szállsz nézd meg a nyereg jól van e fel rakva oké pipa fel száltál ha el kezdesz vágtatni próbáld a lábad a lóhoz szorítani hogy persze a ló-nak is kényelmes legyen az egész és amerre mész arra felé húzod a gyeplőt remélem segítettem :) 12 év tapasztalat :)
2015. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Keress egy jó edzőt, mert vissza kéne rakni futószárra. Ehhez jól képzett ló, és szakértő edző kell - ha a mostani edződ ezt így elnézi, akkor valamelyik vásáron lőtte a papírját, hagyd ott, mert csak a pénzed dobálod ki az ablakon.

Amúgy ha ellazítod a csípőd. derekad, és lazán mész a lóval, a két ülőcsontocskád terhelve (tehát nem előredőlve a szeméremcsont felé, stb), akkor nem dob ki a nyereg. Felvételnél pedig nem szárral vesszük fel a lovat - a legtipikusabb az a jelenet, hogy a lovas beleáll a ló szájába, ezzel fájdalmat okoz a lónak, aki ez elől ösztönösen próbál elmenekülni => szalad ki a vakvilágból, a lovas meg még inkább csimpaszkodik bele, hogy álljon már meg. De ezekre is jó edző tud megtanítani.

2015. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
A lovaglás nem abból áll, hogy jobbra húzod, jobbra megy, balra húzod, balra megy! Sőt! Ez a végletesen egyszerű gyermeki elgondolás még az igás lónál sem ennyire egyszerű, és érvényes! Aki így lovagol, az valójában csak utazik, és nem dolgozik a lóval...
2015. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

A második válaszolóval értek egyet én is. Egyébként elképzelhető az is, hogy mindazok mellett, hogy még neked se megy annyira a lovaglás, a ló is rátehet egy lapáttal, ha félti a hátát és combból dolgozik - ezért kemény a háta, és durván, nagyokat dob rajtad, ha üget, így nehéz a tanügetés rajta. Ezt a problémát egy ügyes (gyakorlott) lovas meg tudja oldani alapos lovaglással, de egy kezdőnek nagyon meg tudja nehezíteni a lovaglást egy combból dolgozó ló. (És ebből következtetve, talán nem a legmegfelelőbb lovat kaptad)


Kicsit át kéne lovagolnia a jószágot az edződnek, bár abból kiindulva, hogy neked se siet túl nagy elánnal a segítségedre, ez valószínűleg nem a közeljövőben fog bekövetkezni. Szerintem is érdemes lenne kipróbálni egy másik lovardát.

2015. ápr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek. XD

Az új lovardán már gondolkottam.

Esetleg tudnátok nekem küldeni erősítő gyakorlatokat?

2015. ápr. 11. 23:55
 6/13 anonim ***** válasza:
A Lovasakadémia Edzéselmélet c. könyvét érdemes lapozgatni, ott akadnak jók. :)
2015. ápr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lovardaváltást ajánlom neked, mert, ha nem tudsz biztosan ülni, akkor nem lenne szabad szabadon lovagolni. Na meg az sem ártana, ha valaki értelmesen és türelmesen és bemutatva elmagyarázná neked a ló irányítását.

Jó combizom erősítő a guggolás és a kitörés, törzsizmokat sem árt erősíteni, erre jó a most népszerű "planking".

2015. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia!Én egy könyvet ajánlanék,ami nagyon hasznos!!

Némethy Bertalan:Némethyi módszer!!!!

2015. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A TRX nagyon jó edzés a combra így könnyebben bent tusz maradni a nyeregben
2015. júl. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az iranyitasnal probald meg ne csak a gyeplot huzni hanem egyik labaddal odaszoritani. Ezt úgy ertem h pl ha balra szeretnel kanyarodni akk huzd a gyeplot balra es a jobb labbaddal szorits oda neki.nalam bevalt az ugetesnel nekem is szokot lenni h " pattogok" de neekem ez lotol fugg.lovagoltam mar az edzom kedvenc lovan es azzal jó az ugetes is es a vágta is( 1 éves tapasztalat)
2015. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!