Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajta alkalmas...

Milyen lófajta alkalmas fogatba (kocsihúzásra) és lovaglásra is? Vagy ez nem fajtafüggő?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 16:49
 1/8 Trafó1 ***** válasza:
gidrán
2015. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon közül a nóniusz, sodrottak, hodegvérűek. A hidegverueken is lehet lovagolni. Ha jol lovagolsz.

kisebbek közül haflinhi, fjordok


én vagy a nóniuszt vagy a haflingit választanám.

2015. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Trafó1 ***** válasza:
tessék egy link is: [link]
2015. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gidrán,nóniusz,sodrott.

Kisebbek közül a hucul,welsh B póni,haflingi.

2015. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lipicai is tökéletes lehet.
2015. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nóniusz, hucul, sodrott, illetve az arab félvérek is többnyire "mindenes" pacik. :)
2015. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogathajtasra vagy szekerezesre? Ha versenyre kell akkor lipicai vagy gelderlandi az utobbit nem mezogazdasagi munkara ajanlom. Ha szekerezesre akkor amiket elottem irtak.
2015. ápr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fogatba amit divatos rakni az a gelderlandi (de mezőgazdaságiba ez tényleg felejtős), a lipicai és a nóniusz. Ezek mindegyike gond nélkül elmegy hátasként is. Fogatban szoktam látni időnkét elől egy ügetőt, mert az simán magával ragadja a többit, versenyen pedig az a pár mp nagyon sokat jelenthet, ráadásul ezek a lovak jellemzően fordulékonyak is. Szükség esetén szintén elmegy hátasként is, de a vágtát tanítani kell neki.

Említették a gidránt, jó választás lehet ez is, bár versenyen annyira nem divatos. Kislovak közül a haflingi jó döntés lehet, vagy a welsh, de mezőgazdasági munkára maximum a hafi.


Mezőgazdaságba hidgvérű, sodrott, esetleg lipicai vagy nóniusz, ami szerintem szóba jöhet.

2015. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!