Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát és miért ajánlot...

Milyen zablát és miért ajánlotok? (Lent)

Figyelt kérdés
Olyan zablat szeretnek, amivel a lo konnyebben elengedi magat, konnyebben habzik a szaja, konnyebben megy le a fejevel. Milyen zablat ajanlotok es miert? :)

2015. ápr. 16. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amiket írtál, azok nem a zablától függenek, hanem attól, hogy a lovas mit és hogyan lovagol.
2015. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazából tényleg a lovastól függ, de a zablával sokat lehet segíteni. Például egy vastagabb réz olívzablára sokszor hamarabb rátámaszkodik sok ló. Aztán vannak speciális zablák, amik kifejezetten arra vannak, hogy ezt segítsék - például az ízesített zablák, vagy a rézzablák, vagy mindenféle más fémből készült zablák. Ugye minden sokban függ a lótól is, hogy ő mit preferál. Sokszor több zablát is ki kell próbálni, míg megtalálja az ember az "igazit".
2015. ápr. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ízesített zabla is az a kategória, amit én biztosan nem raknék a szájába.

De egyébként egy vastag, kétszer tört rézzabla már tökéletes kell, hogy legyen, onnantól tényleg csak azon múlik, hogy a lovas mit csinál a lóval.

A feje meg már zabla nélkül is megy le, ha csak ennyit szeretnél, simán kilazítod felülés előtt a nyakát ;)

2015. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én vastag réz egyszer tört csikózablát használok és tökéletes..

A volt lovam 25évesen pusztult el 1hónapja.. de a csikóhoz is ilyen van.. ő 2éves

2015. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hiába teszed be neki a vastag, réz, akármilyen zablát, ha képzettségbeli hiányosságok vnnak a lónál, lovasnál, vagy éppen teljesen más jellegű, pl. eü, felszerelés, stb. probléma áll a háttérben.


Az én lovam pl. 15 perc alatt "leteszi a fejét" és elengedetten mozog még futószáron is (ahol ugye korlátozottak a lehetőségek), kapicánban és folyik ki a hab a szájából... Ennyit a zabláról.

2015. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én zabla nélküli kantárral lovagolom a lovam és sokkal hatásosabb.
2015. máj. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!