Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan lóval, ami nyög?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm vett egy új lovat, ami elég sokat nyög. Vágta közben nem, de lépésben is néha, dünnyögve nyög, meg ügetésben is. Nem végig, hol nyög, hol nem. Én ilyennel még nem találkoztam, de ő azt mondta nem ez az első nyögős ló, amivel találkozott, rossz szokás.


A nyereg tökéletes a lóra, ez az ismerősöm teljesen jól lovagol, nem hiszem, hogy fájdalmat okozna a lónak, ráadásul elég szépen is ment alatta.


2015. ápr. 18. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne azért élőben is hallani, mert ha ténylegesen is nyög a ló, akkor márpedig valami nem jó neki - lehet, korábbi gerincproblémák, akármi...
2015. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyögés pont ugyanazt jelenti, mint embernél, erős megterhelés. Ha más lovak is nyögnek alatta akkor valamit nagy sz.rul csinál, és piszkosul nem rossz szokás, rossz lovas!!!
2015. ápr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma is találkoztam a lóval, érdekesség képen most a tulaj lánya ült rajta, a ló ugyanúgy nyögött, de egyáltalán nem látszott rajta, hogy bármi baja lenne. Ürítés közben is ugyanígy nyögött. Nem ilyen jajgatós hangos nyögést kell elképzelni, inkább dünnyögős sóhaj féleséget.
2015. ápr. 18. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha pl a gerince fáj, és megnyomták, akkor igen, nyögni fog már kisebb súly alatt is, ha nincs ideje regenerálódni...
2015. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!