Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti nektek mennyi idő alatt...

Ti nektek mennyi idő alatt sikerült? (tovább lentebb)

Figyelt kérdés
Ti mennyi idõ alatt értetek el oda, hogy biztosan irányítjátok a lovat? Heti1x járok lovagolni. A decembert, a januárt, a februárt és a márciust ki kell hagynom mert azt mondják akkor hideg van. Nem akarok semmit siettetni. Kb. mennyi idõ múlva fogok majd tudni egyedül ügetni ha ez év szeptemberében kezdtem el kicsit komolyabban lovagolni elõtte 2x voltam egy hetes lovastáborban. Ott napi 2-ször lovagoltam fél órát. Ez évben, akövetkezõben meg mindig akarok majd menni lovas táborba. Mégegyszer a kérdés:Mennyi idõ múlva tudok majd egyedül ügetni, ha ez év szeptemberében kezdtem és elõtte voltam lovastáborban meg egyszer-egyszer lovagolni?

2015. ápr. 18. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

2 db 1 hetes lovastábor után, ahol napi 2 lovaglás van (ez ugye 28 alkalom, de ha csak 5 napos a tábor, akkor is 20) már menned kéne szabadon! Szóval mire szeptemberben elkezded elvileg már mehetsz osztályban szabadon.


Sok függ azért attól is, hogy mennyire vagy ügyes, van aki a 2. futószáras órán elkapja a könnyűügetést és a tanügetést is nagyon lazán kiüli, van aki teljesen tehetségtelen és évek múlva se sikerül, van akinek hetek kellenek hozzá, szóval változó.


Télen ne hagyd ki a lovaglást, 4 hónap kihagyás nagyon nagy visszaesés. Hideg van, ez tény, kell kabát, sapka, kesztyű, vastag téli csizma (nem feltétlen lovas, egy nem bumszli hótaposó is megteszi) és cicanadrág a gatya alá. Bizonyos szempontból jobb is lesz télen, mert akkor kevesebben járnak, a lovak kipihentebbek, nem mennek napi 3-4 órát, nincsenek befásulva annyira, jobb a kedvük.

2015. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit a télhez, hogy mostanában már nem igazán van télen se hideg, idén télen is csomószor volt 5-8 fok és szikrázó napsütés, hó és fagy pedig alig.
2015. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont az a bajom amit mondassz. Egyedül már sétálok, de szerintem én a kevésbe ügyesek közé tartozom mert osztályban még nem megyek. Én is mondom a szüleimnek, hogy nincsen hideg de õk ezt mondják: a tél ki van zárva már sak az kéne, hogy megfázzak! Van lovaglócsizmám és melegebb és nem olyan meleg lovaglófelszerelésem
2015. ápr. 18. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig bizony nálunk is, napi két lovaglással a lovastábor végére még azok is önállóan lovagolnak, akik egyébként soha életükben nem ültek lovon azelőtt. Akkor is, ha igazi antitalentumok, addig nem hagyjuk békén őket, amíg fel nem hozzuk őket egy bizonyos szintig (persze utána sincsenek magukra hagyva).


Szóval elvileg már kellene osztályban lovagoltatniuk téged, ha nem is a sor vezetőjeként, de sorba állítva mindenképpen. Követelnek is tőled a lovaglások alkalmával, vagy csak felraknak a lóra futószáron és unásig ismételgetitek ugyanazt? Mert sajnos rengeteg ilyenről hallottam. És általában ha az edző nem talál ki a számodra újdonságokat (új gyakorlatok, feladatok, picit nehezebbek, mint az előzők - ha azok már mennek, még ha nem is 100%-osan -, hogy megdolgoztasson és fejlődésre ösztökéljen), abból sajna gyakran az bukik ki, hogy nem is akarnak ott igazán tanítani téged, csak valahogy túl akarják élni azt a fél órát, amíg foglalkozást mímelnek.


Még ha egy hót reménytelen eset lennél, akit a legszívesebben letagadna az oktatója, hogy nem ő tanította (ez most egy szélsőséges példa, magadra ne vedd!!!), ilyen gyakorinak mondható lovaglással akkor is megyegetnie kéne már az önálló ügetésnek. Mivel indokolták, miért nem mehetsz még szabadon ügetni?

2015. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyszer még november elején belementem egy váktába vagy hogy mondjam elébe mentem egy futószáras vágtázó lónak és épphogy kivezettem a lovat belõle és azt mondják hogy ézért még nem vagyok elég jó hozzá.
2015. ápr. 18. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Hja kérem, akadt egy problémád, és ezért nem hajlandóak levenni a futószárról? Ott biztosan meg fogod tanulni a szárkezelést, valóban. Annyi lehetőséged van gyakorolni hogy hű, meg ha. Vagy netán az ülésbiztonsággal is problémáid adódnak még? Értem itt azt, hogy mennyire esik nehezedre kiülni a tanügetést, és hogy megy-e szépen a könnyűügetés? Természetesen kapaszkodás nélkül. Mert ha az ügetés még bizonytalan, és leköti a figyelmedet az egyensúlyozás, úgy valóban nehéz lesz megtanulni még a szárakkal is helyesen bánni.
2015. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha megírnád, hogy futószáron miket csinálsz/csináltál, akkor talán többet tudnánk mondani.
2015. ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugetés elengedett kézzel(tanügetés és könnyû ugetés), vágta félkézzel, voltizsálas, könnyített ülés ügetésben, gyakorlatok:pl. Hátradõlünk és ráfekszünk egészen a farára vagy hátrafordulás, visszafordulás nyeregben.
2015. ápr. 19. 08:13
 9/9 A kérdező kommentje:
beugratni ügetésbe és amikor lehet akkor közben(a könnyû ügetés stb.) fogom a kantárszárat.
2015. ápr. 19. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!