Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mit szólt hozzá az...

Nektek mit szólt hozzá az oktatótok? Lent

Figyelt kérdés

Azokat kérdezném akiknek van lova. Nektek mit szólt ahhoz az oktatótok, hogy kaptatok/vettetek egy saját lovat? Illetve mennyi ideje jártatok ès hány évesek voltatok?

Köszönöm a válaszokat! :)



2015. ápr. 19. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában érdemes kikérni az edző véleményét és segítségét lóvételkor.

Az oktatókat egyébként sokat segíti a saját ló, mert tehermentesíthetik velük a sajátjaikat, valamint konkrét edzésterv szerint haladhatnak a megadott ló-lovas kombináció szerint.

Az én edzőm nagyon örült, amikor hallgattunk tanácsára és kaptam egy idősebb, rutinos lovat a csikóm mellé, így el tudtunk kezdeni úgy dolgozni, hogy nem zavartam össze a 4 évesemet a rutintalanságommal, és az öreg lóval konkrét edzéstervet tudtunk tartani. Ekkor 12 éves voltam és 4 éve lovagoltam.

2015. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én akkori oktatóm ki volt akadva, hogy minek ilyen korán(1,5 év után). De elég makacs (vagy hülye vagyok. Ezt majd az idő eldönti :D) vagyok és csak megvettem a lovat. Rögtön utána ott is hagytam ezt a lovardát. Azóta már elég magas szintre jutottunk. Idén már a versenyzés is benne van a terveimben.
2015. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Mit szólna? :D Nem fogja azt mondani h ne vegyenek neked ,saját pénzének nem az ellensége,legtöbből a pénz beszél és nagyokat bólogat meg helyesel a szülőnek h tehetséges a gyerek vedd meg neki ,mert abból neki is több pénz bejön h amikor nem tud az iskola miatt kimenni a kölyök akkor Ő foglalkozik a lóval meg a lovardának és mindig jó üzlet plusz egy ember odaviszi vagyonért a lovát. Nagyon kevés az amelyik megmondja az őszintét,és lebeszéli róla a szülőket. Én emlékszem anno 7 évesen tukmálták ránk az első lovamat. semmit nem tudtam jóformán lovagolni még ,nem is voltunk régóta benne,persze ránk is sóztak egy nyers 4 éves belovagolatlan kancát. Leginkább az akkori edzőmnek volt ez buli mert nagyvonalúan felajánlotta h akkor már x összegért be is lovagolja meg további x összegért hétköznapokon is foglalkozik vele meg még rá a bértartás. Gyakorlatilag másnak vettek akkoriban a szüleim egy lovat,csak papíron volt a miénk meg mikor perkálni kellett.. Szóval buta kérdés ne haragudj, ha az utcáról esel be akkor sem fogja azt mondani egyikse h ne vegyetek lovat.
2015. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: az enyém mondaná, hogy ne, mondta is :) bár ő edző és nem oktató.
2015. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém hülyének nézett, amiért elhoztam egy ügető lovat, és közölte, hogy ő ilyen lóval nem foglalkozik, pont. Nem is foglalkozott, edzőt váltottam.
2015. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Jó ,igen most mindjárt előjön a sok történethalom a lelkiismeretes becsületes edzőkről/oktatókról :D Nem mondom h nincs belőlük de elenyésző.
2015. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az én oktatóm szerint úgy hüyeség lovat venni, hogy utána otthon tartod pl. egy kis karámban a ház mögött, és néha felülsz rá, de nem jársz edzőhöz/oktatóhoz.

Én pl. az ő segítségével választottam ki a legmegfelelőbb lovat magamnak (kb. 1 és fél éve) és azóta az oktató lovardájában tartom, és már kissebb versenyekn is részt veszek...

Tehát az Ok, ha bértartásban van és az oktatód edzést tart, meg az is Ok, ha az oktató megy estleg ki a lovadhoz (otthonra)...

2015. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!