Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haza hoznám a lovam?

Haza hoznám a lovam?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy akkor nyáron lehetőségem lesz arra , hogy haza hozzam a lovam. ( most bértartásban van) Az időm ,anyagiak és a lehetőségeim is adottak arra hogy itthon legyen végre.Az lenne a kérdésem hogy mekkora legyen a box mérete? És mekkora kifutó kell neki? Már mint úgy terveztem hogy lenne egy box és ez egy kifutóra nyílna ide zárnám be éjszakára ill. ha nem volnék itthon stb. De ezen kívül van nagy karám(legelő) is tehát ott lenne napközben, vagy akár estére is kinn maradhat?

2015. ápr. 20. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
És amikor nyaraltok? Vagy dolgoztok?
2015. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen alapszintű kérdések felmerülnek (amik bértartás esetén is fel kellett, hogy merüljenek), hogy mekkora legyen a box, biztos jó ötlet hazavinni azt a lovat?
2015. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem! Ha itt kell megkérdezni, hogy mekkora legyen a box, akkor vajon mennyire vagy tisztában azzal, hogy milyen szénát vegyél majd, hogy a muharnak, a rétinek, vagy sarjúnak a legmagasabb, vagy legalacsonyabb a tápértéke, hogy a boxnak miből legyen a talaja, stb stb stb


az meg egy újabb kérdés, hogy hogy fogja érezni magát a ló, amikor a bértartásból, ahol nyilván más lovakkal van együtt, elviszed haza, ahol egyedül lesz.

2015. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ja, te piszkosul ne vidd haza a lovad. Hogy fogsz észrevenni mondjuk egy szemgyuladást, ha még a boxméretről sincs fingod? A ló nem él meg szeretetből, érteni is kéne hozzá, mielőtt kinyírod a tudatlanságoddal!
2015. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én is egyet értek a többiekkel... vagy ha mindenképpen hazaviszed a lovad, nagyon alaposan olvass utána a dolgoknak. de én is azt mondom, hogy ha ilyen kérdések felmerülnek, lehet nem kellene hazavinni.
2015. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van ennek szakirodalma, tessék utána olvasni. Amúgy a nagy legelő alatt mit értesz? Van legalább 4-5000 m2 legelőd? A másik, hogy elvan egyedül is a ló,de a legjobb neki társaságban, amit egy lovardában megkap (főleg, ha normálisan karámoznak).
2015. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos leginkább azért hoznám el a lovam mert nem vagyok meg elégedve az ellátással ill. egyre kezd le épülni a hely már többen el hozták a lovukat és már edző sincs csak a ,,lovász". A közelben pedig NINCS más bértartó hely. A szomszédban is van 2 ló ill. bárányok,tehát idéző jelesen egyedül sem lenne mivel abban is partner a tulaj , hogy össze engedjük őket, meg együtt menjünk lovagolni stb. Már több ember véleményét is meg hallgattam mert szeretek alaposan után járni a dolgoknak, ezért is gondoltam hogy ide is kiírom hátha van akibe van némi segítő szándék is.....Nyilván valóan itthon akarom a kis pár négyzetméteres udvarkámon tartani a lovat nem is több hektáros legelőn...Köszönöm mindenkinek a kedves hozzászólását!
2015. ápr. 21. 18:08
 8/10 anonim ***** válasza:

A box mérete akkora legyen, amekkorák a boxok lenni szoktak. Egy átlagos box 3,5 x 4 méteres és 2, 2,2 m magas.


De vajon van szükség boxra? Nem elég egy beálló? Mi az oka, hogy éjszakára be akarod zárni?


Szerintem felesleges bezárni éjszakára. Ettől még lehet box, aminek az ajtaja folyton nyitva van, de az tulajdonképpen már beálló. Nyáron bealmozni is felesleges (szerintem).


Nem csak box kell, szénatároló is, illetve takarmány tároló, különben az egér befészkel a zabodba/árpádba.


Az enyémek úgy vannak, hogy van egy kicsi, kb 15x25 méteres karámjuk, abban a beálló és a beálló alatt az etető, illetve külön a víz és abból tudnak kimenni a legelőre. Éjszakára a kis helyre zárom őket, mert ott nincs kerítés, csak villanypásztor és esetleg ki tudnák lopni őket az éjszaka leple alatt.


(én vagyok az egyik, aki azt írta ne vidd haza)

2015. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én ezt értem, de attól még le van írva 100 itt gyakorin is, meg jóformán mindenhol, hogy mekkora egy box. ha mindenképpen boxba akarod, akkor az 3,5x4 m, a kifutó pedig amekkora csak lehet. bár én biztos ridegben/félridegben tartanám a lovam. legelő, oda egy 3 oldalról zárt beálló neki. ha a legelő nem a háznál van és esetleg nem akarod kint hagyni, akkor pedig a háznál csinálnék akkora karámot amekkorát lehet, meg egy beállót.
2015. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen el lett volna olvasva a kérdés...Igen! Úgy tervezem , hogy lesz egy box és ez egy fa karámra fog nyílni éjszakára ide szeretném be hozni mivel nem örülnék ha lába kélne az éjszaka folyamán ill. van itthon is kb. 1-másfél hektár legelő de ha nem lesz elég van a környéken több üres telek ahová tudom vinni legelni.
2015. ápr. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!