Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bakol a ló vágtában?

Miért bakol a ló vágtában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdtem el egy 6 éves Appalossa lovat lovagolni.

Full nyugodt, de rajtam kívül még egy keménykezű lovas lovagolja. Szerintem hosszú szárral lovagolhatja mivel én rövid száron fogom a lovat és akkor elkezd sunyítani. Ügetésből saját maga gondol egyet és saroknál beugrik vágtába (automata lett a keménykezű lovas által).

Aztán ha nagyobb szárat engedek megindul. (Majdnem ki vittük a kaput) Amit a másik lovassal feladatokat csinál azt ha én ráülök automatán csinálja. Szerintem egygazdás. De mit csinálhatok rosszul? Pálcás zablája van ami szerintem kicsit kicsi a szájába lehet becsípi neki ha erősebben húzom a szárat? Vagy pl a kemény lovas nem lelépteti mikor hevedert húz hanem kihúzza a lábát. Én ezt nem szoktam. Lehet becsípi a bőrét? Segítsetek. :(



2015. ápr. 21. 21:29
1 2
 1/16 anonim válasza:

A lovak általában akkor bakolnak vágtában amikor teli vannak energiával, régóta nem mentek már, és így vezuetik le az energiafelesleget. Pontos tanácsot nem tudok adni mert én teljesen más stílusban nyomom, nem lovardában, szóval sok mindent másképp csinálok.

Ha hosszú szárat adsz neki és megindul az valószínűleg annak az oka hogy rosszul lett tanítva vagy rosszul lovagolnak rajta, vagy a 'kemény kezű lovas' így adja meg a jelzést neki. Általában mionden lónál megvan ez, hogy ahogyan sokat lovagolnak rajta azt megszokja és automatikusan csinálja, ezért jobb ha a lovon csak egy valaki lovagol, vagy van saját lovad, mert akkor a te jelzési módszereidhez szokik hozzá. Végső soron szerintem a ló tulajdonosát kellene megkérdezned vagy valaki jobban hozzáértő személyt.

2015. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem lovardába lovagolok hanem egy ismerősömnél. A ló gazdája nagyon ritkán ül rajta. Ő is értetlenül állt amikor látta hogy bakol a ló, mert nem szokott. Lehet az lesz a legjobb ha inkább veszek egy saját lovat. A kemény kezű lovassal még nem találkoztam így nem tudom hogy ő hogy lovagolhatja hogy alatta mit csinál.
2015. ápr. 22. 08:56
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
bakolhat csizmára,pálcára,játékból,szemétségből. Ha westernes a történet nem is csodálkozom ezeken. Zablát nagyon egyszerű kideríteni h jó-e. Ránézésre is ,de ha leméred a 2 szájszeglett közötti távolságot egy mérőszalaggal vagy egy centivel kapsz egy méretet ,leméred a zablát is és ha egyezik vagy nincs sok eltérés jó a mérete. Átlag méretű lónak 135,(13,5 mm) zabla szokott jó lenni. Pálcás zabla meg kicsit erős is, becsípődés ellen még esetleg a zablagumi jöhet szóba de szerintem itt nem erről van szó,inkább el van szarva a ló.
2015. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha westernes a történet miért nem csodálkozol rajta? ezt kifejtenéd?

Az meg,hogy pálcás a zabla, vagy sem azzal semmi infót nem adtál arról, hogy milyen is a zabla. Pálcásban lehet találni olyan vékonyat, mint a drót( [link] ), meg olyan vastagot, mint a karom ( [link] ). A pálcással a zabla oldalirányú mozdulását érzékeli jobban.

Az, hogy a másik lovas keménykezű te gondolod? Ha még nem is láttad lovagolni, hogy vonsz le ilyen következtetést. Nekem az az érzésem, hogy inkább Te nem csinálsz valamit jól. Ha a másik lovas keménykezű, inkább nála kellene fesztiváloznia szerintem.

De ugye végig lehet menni a kötelező dolgokon. Fogai rendben vannak-e, háta jó-e, hevedernél nincs-e feltörve ilyesmik. Én mindenekelőtt megnézném a "keménykezű" lovast, hogy ő mit s hogyan csinál. Lehet még tanulnál is tőle.

2015. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Szóval mi westernesek gyilkoljuk a lovakat. Jó tudni.

Szánalmas, hogy egyesek szemében ez még mindig úgy néz ki, hogy a derelye szaggatóval véresre rúgjuk a lovat és a feszítővel szaggatjuk a szájukat...A segítségek pontosítását szolgálják. Rossz kezekben ugyanúgy árt egy szimpla csikózabla is...

Nekem egyébként a hosszú szár és a kemény kezű lovas annyira összeférhetetlen. Lehet, hogy épp te cibálod a száját.

Egyetértek azzal, hogy ha nem hogy nem ismered, de még nem is láttad, hogy alkotsz róla ilyen biztos véleményt?

2015. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem tetszik neki, hogy röviden fogod. Meg egyszerűen összezavarodik a ló, mert 2 különböző stílusú lovas lovagolja. Mellesleg elég sok mindentől bakolhat, de ha a másik lovas alatt nem csinálja, akkor lehet veled van a baj. Amúgy miben nyilvánul meg, hogy a másik lovas keménykezű?

A másik az, hogy eszedbe, ne jusson kihúzni a ló lábát, mert így simán meghúzhatod a vállát, és lehet vállsánta a ló.

2015. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolog miatt bakolhat, az enyém például a csizma segítségre bakolt. Szerintem nem lett autómata a "keméynkezű lovas" által, én azt tudom elképzelni, hogy a másik lovas egy profibb westernes lovas lehet és a ló is ilyen stílusban van képezve, de te nem feltétlenül csinálod úgy, ahogy ő tanulta, ezért megbolondul alattad. Egyébként az appaloosák alapból kissé érzékenyebbek, az én tapasztalataim szerint...
2015. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Jaj előjött a sok álszent angolos,akik most a nagy sértett westernes szerepet töltik be :D Igen kifejteném,80 százalékuk egy barom,bemelegítést nem ismerik,kihozzák a lovat az istállóból és egyből fullvágta akár a betonon is,terepen ha találkozol velük lassítás nélkül húznak el melletted vágtába a mély szántásba de még a köves út sem akadály nekik h ezt megtegyék,közben ajtókilincs a ló szájába üti-vágja stb.. Jártam westernes lovardában,10 ből ha 1 vigyázott a lóra. na lehet írni azt a rengeteg ellenpéldát :D
2015. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

igaza van ,a westernes igenis egy külön állatfaj,nem mondom h angolos között nincsenek idióták de ezek csak saját maguknak köszönhetik h megvannak bélyegezve . Némelyik tényleg amit művel az kritikán aluli,én is szoktam velük terepen találkozni,az se érdekli ha leesel miatta akkor is elszáguld melletted közben gyilkolja agyon a lovat és ezek nem olyanok akik csak western nyerget tesznek fel,ezek igazi westernesek . Volt áthozva egy ló,korábban westernesek lovagolták, nem volt ép lába a lónak,billegett minden baja volt ,széthajtották mint az állat. Jelekh te ilyenekre mindig ugrasz pedig felteszem egyáltalán nem westernes vagy ,most meg helyettük is megsértődsz,bezzeg komoly kérdésnél sehol nincs ott a neved ahol tényleg segíteni kéne,ilyeneknél meg mindig baromira okos vagy,látszik az a rengeteg tapasztalat ,ami a hátad mögött van,majd mikor kapaszkodnod kell miattuk terepen vagy azt látod ,hogy a csüdig érő barázdában küldik a lovat ne felejts el nem megorrolni rájuk. Lehet van köztük normális,de azért elenyésző és kisebb arányban,ezért még nem mondható el általánosságban róluk h normálisak.Maradjunk annyiban h akinek nem inge....


A kérdésre is válaszoljak: Jobban jársz ha saját lovat veszel ha van rá lehetőséged,ha munkát teszel a lóba,de van egy 2. aki nem úgy nyúl hozzá máris felesleges volt és lerombolja amit te felépítettél..

2015. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Na most ebben nagyon tévedsz. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nagyjából rálátásom van mindkettőre. A westernnel ugyan még csak ismerkedek, de már meg tudom cáfolni azokat a sztereotip dolgokat, amiket írsz. Gyakorlatilag néhány ember hülyeségét vetíted egy egész stílusra. Marha nagy intelligenciára vall.

Szerintem a western sokkal lóbarátabb stílus, mint az angol, ha jól csinálják. Westernlovat olyat nem látsz versenyen, hogy véresre van rúgva az oldala, díjugrató versenyen azonban, még magas szinten is.

Lehet engem ekézni, mert nem értek semmihez és valóban van benne igazság, de aki egy tök ismeretlen dologról pár elcsípett képkockából ítél az szintén nem 100-as.

Az is lehet, hogy nem érdekli, hogy leesik miatta valaki terepen. De ez csak azért lehet, mert nincs hozzászokva az ideggyenge lovakhoz, aki csüdig fossa magát, ha elrobog mellette egy másik ló. Valamint olyan minek megy ki terepre, aki ilyesmit nem tud kontrollálni?

A cuppogós sárban történő lábszéthúzást én is elítélem. Láttam ilyen lovat jómagam is. De hidd el ez sem a westernesekre jellemző leginkább.

Lehet az is, hogy a westernes szakágak igénybe veszik a ló lábát, ezt aláírom, de semmivel sem kevésbé, mint mondjuk egy díjló lábát.

Mindegy én nem vitatkozni szeretnék, csak feltettem egy kérdést. Az ideggyenge lovas már ugrik is rá. Köszönöm! Ezt bóknak fogom fel, hogy egy kérdéssel ilyen indulatokat tudok kiváltani.

Csak tudod, mielőtt szubjektív véleményt írsz, célszerű lenne mindkét oldalt megvizsgálni, mert korántsem biztos, hogy igaz is.

2015. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!