Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tartsam meg a támaszkod...

Hogyan tartsam meg a támaszkodást?

Figyelt kérdés
Van egy lo akin lovagolok nagyon konnyen letamaszkodik, csak amikor tamaszkodik akkor is max par lepesig aztan ujra felkapja a fejet. Milyen modszerrel tudnam rabirni hogy folyamatosan tamaszkodjon?

2015. ápr. 25. 21:54
 1/4 piriiiii ***** válasza:

Jó lovaglással.

Nyilván, ha elkezd támaszkodni a kezedre, akkor valamit, még ha csak pár másodpercig is, jól csinálsz. Fontos, hogy úgy kezeld a szárat, mintha a kezed meghosszabbítása lenne, és nem egy kapaszkodó eszköz. Legyen laza, de ne túl hosszúra engedett a szár, és mindenképp kövesd a kezeddel a ló fejének mozgását a marja felett közvetlenül.

Emlékszem, nekem hatalmas sikereket ért a tanügetés. Rengeteget segít az üléseden is, az ülésed biztosságán, és valahogy a kezed is úgy igazodik majd, ahogyan kell. A ló meg alig pár kör tanügetés utána figyelni kezdett rám és igazodni a szárra.

Persze az is fontos, hogy a lábaddal is megfelelő jelzéseket adj. Én mindig meg-megnyomtam az oldalát a vádlimmal, hogy érezze, rajta vagyok, hogy ne lankadjon a tempója. Az egész testedet oda kell raknod.

2015. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elkezd letámaszkodni akkor kell a tempót adni, kicsit élénkíteni, így fog megmaradni a támaszkodás, akkor kell még hozzálovagolni.
2015. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amint feljön átmozgatod és hozzázár a csizma . Ha lent van engedj neki ,puha kézzel hagyd békén a száját.ahogy érzed h belefeszülne,apró ujjmozdulatokkal mozgasd át a zablát és menjenwelőre.
2015. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kezed legyen puha ez a legfontosabb. Ne mozogjon össze vissza mert akkor nem fog támaszkodni. És a lábad se kalimpáljon legyen odazárva.
2015. júl. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!