Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fel van törve a marján is és...

Fel van törve a marján is és a heveder helyén is. Ilyenkor meddig kell pihennie? Mert nem hiszem hogy így jó lenne ha lovagolnák.

Figyelt kérdés
Régebben még fel lett törve a háta és lett a marján egy seb...most megint fel lett törve a háta és lett még egy seb a marján...tegnap pedig feltörte a heveder ahol lett lett egy nagy dudor és a dudoron egy seb...ma vettük észre és lefertőtlenítettük betadinal és lekentük krémmel...és azért lett neki feltörve mert az edző nem áploja le és rosszul nyergeli az elmúlt hétben pedig 2 nyeregalátéttel és egy nyeregemelővel lovagolták vagy egy voltizs alátéttel...ami még rátett hogy a marja ne gyógyuljon meg egyhamar...és most a hevedernél is...meddig pihentessük?(Lovardás ló csak le van sz*rva az egészségi állapota...)

2015. ápr. 26. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy ideig semmiképpen sem kellene lovagolni,utána is nyeregemelő(zselés?)mondjuk neogranormonos krémmel és tapasztaltabb lovassal(ne kezdő zötyögjön.

Hevederre javaslok hevederszőrmét.

2015. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az nem jobb neki ha mondjuk kisebb kisgyerekek ülnek rá?
2015. ápr. 26. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Tisztázzuk a helyzetet: Van a lovardában egy ló, akit leszar az edzője és (ezek szerint) a lovasai is. De te (aki nem tudom, hogy kerülsz a képbe) észre veszed, hogy nincs ez rendjén és te akarod megoldani a problémáját, a felelőtlen gazdái helyett? Vagy te vagy a ló gazdája? Mert, ha igen, én azonnal elhoznám arról a helyről. Ha azt nem veszik ott észre, hogy a ló csupa seb a nyereg tájékon akkor a komolyabb problémákat hogy fognak megoldani? Feltételezem sehogy. Azt meg végképp nem értem, hogy nem jó a lóra a nyereg, az alátéteket meg összevissza cserélgetik? A lótartás/lovaglás egyik első számú szabálya, hogy a nyereg jó legyen lóra. Az alátétek cserélgetése sem túl szerencsés (bőrbetegségek), de e felett még szemet lehet hunyni.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, egy darabig mindenképp kell pihentetni, figyelni mennyire fájnak neki a sebek stb. Esetleg kisebb gyerekeket valami kímélő és rápasszoló nyeregben lehet sétáltatni, de én még ezt se ajánlanám mert, aztán egy olyan heveder(és nyereg) iszonya lesz a lónak, hogy egy életen át küzdhetsz vele.

2015. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát majdnem...Lovardai ló és én meg még 1 lány foglalkozunk vele komolyabban...és le se szarják a sebeit...a múltkor mikor megmondtam az edzőnek hogy ne rakjon rá senkit ha lehet mert fáj a marja erre ő azt mondta hogy nem tud mit csinálni...és én nagyon sajnálom...látszik rajta hogy fáj neki...ezért nem ültem rá régóta mert tudom hogy ott a seb és inkább pihentetem,nálunk 4 edző van és abból egy a főnök és amit ő mond azt kell csinálni,mert a többiek is azt mondják hogy pihenésre van szüksége
2015. ápr. 26. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor tök mindegy, hogy megírjuk, hogy 2 hétig nem kéne rányergelni, mert úgy is ráfognak.


Az egy dolog, hogy a nyereg nem jó a lóra, ez is szégyen, de a heveder nyomás attól lesz, ha túl meghúzzák. Hogy még fel is tört, gondolom vagy nem húzták ki a lábát, vagy koszos volt a heveder, vagy a ló.


Mert attól, hogy nem képesen 40.000-ért venni egy olyan nyerget, ami a lóra jó, azért 3000-ért vehetnének egy zsinóros hevedert, amivel ha normálisan van felnyergelve nem fog feltörni!!

2015. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom...kész vicc ami ott van...egyedül a ló miatt járok ki oda mert megszerettem...és nézni is rossz amit csinálnak vele...leápolni már luxus a nyerget jól felrakni meg már pláne...és nem tudok mit csinálni mert nem az enyém :/
2015. ápr. 26. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Erről van szó h nem tudsz mit csinálni,innentől kezdve hiába van tanácsolva h ne üljenek rá mikor amúgy sem rajtad múlik.. Majd megdöglik azt vesznek másikat aztán azt is használják még a sok hülyén pénzt keresnek rajta ,ennyi ,mocsok gané hely, messze kéne kerülni az ilyet.
2015. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha cserélgeti feszt az alátét attól sem lesz jobb...mivel ha a sebet le sz*rja akkor azt is hogy talán mosni kéne az alátétet mivel a benne maradt izzadság és kosz ugyan ugy kikezdi a hátát mint egy rosszul fel tett nyereg. Tenni csak annyit tudsz , hogy mint eddig mosod és kened a sebet..többet tényleg nem
2015. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!