Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyéves kancacsikó: tanácsok?

Egyéves kancacsikó: tanácsok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akinek van csikója, vagy sokat tud a csikókról, tőletek kérek tanácsot. Milyen felszerelések kellenek egy csikónak (táplálék kiegészítők, lólabda, nyalósó, csikókötőfék,...)? Mennyi idős korában lehet belovagolni, addig is miket kell neki tanítani (alap,...)? Hogyan kell futószárhoz szoktatni? Mivel kell etetni? Egyéves kancacsikóról van szó. Előre is köszönöm a válaszokat. Vélemények?

2015. ápr. 27. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Belovagolni 3 éves kora előtt nem jó,1 éves csikót már lehet vezetgetni,pucolgatni,lábait felvenni.etetni széna ,zab esetleg ,vitaminos tápok ha nem elég fejlett a korához képest,esetleg nyalósót rakhatsz neki,labda felesleges ha van társa akivel elvan a karámba. Futószárazni is ráérsz mikor a 2. Éve vége felé jár,futoszárhoz szoktatni meg már a belovaglás első halvány mércéje.
2015. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.😉
2015. ápr. 27. 14:08
 3/14 anonim ***** válasza:

Nyalósót nem esetleg, hanem azt mindenképpen kell kapnia, jó minőségű széna, illetve a legjobb a legelő.

Abraknak zab, vagy árpa leginkább, persze ha van pénzed bőven, akkor adhatsz tápot, vagy műzlit is, csak az igen drága.


A legjobb ami egy csikóval történhet, ha minél nagyobb helyen nőhet, akkor lesz a legszebb és legegészségesebb. És persze nem egyedül.


2 éves koráig nem igazán kell mást tudnia, mint hogy vezetni, megkötni lehessen, lábait adja, pucolást tűrje. 2 éves kora után lehet szoktatni nyeregalátéthez, nyereghez, kantárhoz, ami nem azt jelenti, hogy rá is kell ülni, csak a pucolás után felrakni rá, levenni, újra fel, stb, hogy szokja.


2,5 évesen el lehet kezdeni futószárazni és 3 évesen el lehet kezdeni belovagolni.


A futószárazás kezdetben 2 emberes feladat.


Viszont remélem a "mivel kell etetni" kérdés után nem te fogsz magad tartani egy éves csikót, hanem lesz hozzáértő segítséged és csak érdeklődtél...

2015. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.😉
2015. ápr. 27. 19:36
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy "mivel kell etetni". Én a különleges táplálék kiegészítőkre, a vitaminokra gondoltam. Persze hogy tudom, mivel kell egy lovat etetni, csak csikónál nem tudtam biztosan.
2015. ápr. 27. 19:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Még nem biztos, hogy az enyém lesz a csikó, de ha megvenném, a lovardában, ahol tartani fogom, vannak szakértők.😉
2015. ápr. 27. 19:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenféle táplálékkiegészítő és müzli nélkül felnőtt 2 csikó is, mindkettőből erős ló lett.

Két dolog kell, jó minőségű és bőséges takarmány, nagy-nagy legelő, ahol van sok legelnivaló és mozgástér.

Ez kell a csikónak, illetve törődés. Egy ennyi idős csikónak tudnia kell: kikötve nyugodtan megállni, vezethető, csutakolható, körmölhető legyen, és az se gáz, ha ismeri a vizet, tehát gond nélkül meg tudod fürdetni.

2015. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A lovardában, ahol tartani fogom, óriási legelők vannak.😉
2015. ápr. 28. 09:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Na hát ez a lényeg, minél nagyobb mozgástér és a legelő is szuper hír!


Viszont mielőtt megvennétek, nos nem tudom hogy álltok anyagilag és semmit nem tudok rólad, de a csikó vásárlás úgy általában kész anyagi csőd, legalábbis nagyon nem éri meg.


Ha bértartásban lesz és nagyon minimállal számolunk, havi 30.000 ft és akkor egyáltalán nem számolok se állatorvost, se körmölést, se semmit, pedig ezekre is megy el pénz rendesen, akkor csak a bértartásra 2 év alatt 720.000 ft-ot fogtok költeni, a csikó nyilván drágább, mint 80.000, de ha azt vesszük így is nagyon minimum, de valószínűleg sokkal többe, mint 800.000 ftba fog kerülni, mire először felülhetsz rá.


Nos 800.000-ből elég jó lovakat kapni, hobbi célra pláne. Szóval nem tudom mi indokolja, hogy csikót vegyél, de egyrészt nagyon sok pénzt kell beletolni, másrészt várnod kell még 2 évet, mire elkezdheted lovagolni. Megéri?

2015. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A bértartás még nem biztos, de valószínűleg havi 53.000. A csikó meg 400.000. Tudom, hogy sok gond van egy csikóval, és hogy sok pénzt emészt fel, de nagyon beleszerettem. Szerintem jobb kapcsolatot alakítanék ki vele, mert kiskorától kezdve én nevelném. De nem kapkodom el, tényleg figyelek erre, kimegyek többször is megnézni a csikót, futószárazni is fogom, ha lehet, megfigyelem a reakcióit, az egészségügyi állapotát, felteszek kérdéseket a tulajdonosának, nem fogom elkapkodni. Van ott több eladó ló is, nem biztos, hogy a csikót veszem meg. Van még ott rajta kívűl 3-4 belovagolt, eladó ló.
2015. ápr. 28. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!